[Megoldva] Táblázat méreteinek rögzítése

Szövegszerkesztő

[Megoldva] Táblázat méreteinek rögzítése

HozzászólásSzerző: Tom-ee » 2015. január 25., vasárnap 12:05

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2 oldalas dokumentumom, amely elejétől a végéig táblázat. (konkrétan calc-ból lett átvéve, miután kialakult a végleges forma) Van benne egy olyan cella az első oldalon, ahová az átlagnál több szöveg kerülhet kitöltéskor. Ez azonban azt vonja maga után, hogy ha beírt szöveg elér egy bizonyos határt, akkor megnövekszik a cella mérete és eltolja a formázást, a mögötte lévő cellák átcsúsznak a másik oldalra, az ott lévők meg a harmadikra, ami alapból nincs is. Le lehetne valahogy rögzíteni a táblázat méreteit, hogy ne csússzon szét? Ha nem fér el a szöveg a szóban forgó cellában, az sem gond, mert a betűméret lehet kisebb is. (akár automatikusan is)
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tom-ee 2015. január 25., vasárnap 16:42-kor.
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Tom-ee
Önkéntesek

Re: Táblázat méreteinek rögzítése

HozzászólásSzerző: Zizi64 » 2015. január 25., vasárnap 13:19

Kérlek töltsd fel a dokumentumot, vagy ha a tartalma bizalmas, akkor egy fals, de azonos szerkezetű adatokat tartalmazó dokumentumot. Látni kell ugyanis, hogy milyen módon (melyik technikával) kerültek át a Calcból az adatok a Writer dokumentumba.

Továbbá mindenképpen szükséges lenne, hogy frissítsd az OOo 3.3 programodat LibreOffice 4.3.5.2-re, vagy Apache OpenOffice 4.1.1-re, mert a reménybeli segítők már biztosan nem azt a régi verziót használják, így a javasolható megoldások nem biztos, hogy működőképesek lesznek azon a régi verzión.

(vagy az aláírásodat frissítsd.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (Win7x64Prof/W10x64prof: LO6.1.6;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-6.3.1, AOO4.1.6
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címe elejének szerkesztésével - tedd hozzá: [Megoldva].
Zizi64
Globális moderátorok

HozzászólásSzerző: Tom-ee » 2015. január 25., vasárnap 14:27

Emlékeim szerint a cégnél Apache 4.1.1 van, de ebben nem vagyok biztos, hétfőn megnézem és ennek megfelelően frissítem majd az aláírásomat.
Most kitöröltem belőle a nem publikus információkat. Az első oldal közepén van egy leírás, megjegyzés/csatolmány cella, az az alatti nagy, egyesített cella lenne az, amit első sorban rögzíteni kellene, de ha már megoldható egy helyen, szerintem az összesre, az egész dokumentumra alkalmazni fogom. Ha jól emlékszem, a calc-ból az irányított beillesztés -> formázatlan RTF szöveg volt a beillesztés menete, ez adta vissza a legjobban a már félig-meddig kialakított formátumot. Így csak a szegélyeket kellett újra formáznom.
Csatolmányok
Lap.odt
(11.34 KiB) 65 alkalommal.
Tom-ee
Önkéntesek

HozzászólásSzerző: Zizi64 » 2015. január 25., vasárnap 14:57

irányított beillesztés -> formázatlan RTF szöveg

Az "RTF" beillesztés az nem formázatlan, hiszen - ahogy a neve is mutatja - a Microsoftnál ez "gazdagon formázott"-nak minősül (Rich Text Format).

Azt látom, hogy a szóban forgó cella szélessége nem változik, ha betöltöm kézzel begépelt szöveggel, de természetesen változik a magassága, ha nem férne már több szöveg bele. Ezt egyszerű (de egyben talán primitív) módszerrel meg lehet akadályozni:

Kijelölöd a táblázatsort (a sor bal oldala mellett felbukkanó "jobbra nyíl" kurzor jelzés megjelenése közben történő kattintással. (Mivel a nagy területű cella már eleve összevont, a kis, baloldali cellák alapján az eredeti sorokat külön már nem lehet kijelölni.)
A kijelölt területen: Jobb klikk - Sor - Magasság - Méretre igazítás: NEM (pipa KI) - Megadod a kívánt méretet

Ekkor sorhoz tartozó a cellák mérete nem fog automatikusan növekedni. Az adott szöveghosszhoz neked kell megválasztani a bekezdésstílushoz a karakterméretet, mert - tudtommal - a Writerben nincs a Calc-éhoz hasonló automatikus karakterméret-csökkentés az olyan esetekre, ha nem férne be máshogy a szöveg...
Sok sikert!
Kovács Tibor (Win7x64Prof/W10x64prof: LO6.1.6;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-6.3.1, AOO4.1.6
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címe elejének szerkesztésével - tedd hozzá: [Megoldva].
Zizi64
Globális moderátorok

HozzászólásSzerző: Tom-ee » 2015. január 25., vasárnap 16:40

Igazad van, összekevertem a formázatlan szöveg és a formázott szöveg RTF sorokat. :knock:
A megoldás valóban nagyon egyszerű, de egyelőre teljesen megfelel. Köszönöm! Az automatikus igazítás hiányát még felvetem a kollégáknak, hogy megfelel-e így. Szerintem ha odafigyelünk, jó lesz ez. Ha nem, majd kitaláljuk, hogyan lehet kiküszöbölni.
Tom-ee
Önkéntesek

Vissza: Writer