Oldalszámozási probléma writerben

Szövegszerkesztő
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

A writerben - olykor nagyobb- dokumentumok korrektúrázása esetén az oldalszám gyakran elcsúszik. Az aktuális oldal/összoldal előtt egy újabb perjellel szám jelenik meg (´címsor´), ha az egész dokumentumban egy ilyen sincs megadva. Egy idő után a helyes oldalszám 1-el elcsúszik: 50. jó oldal helyett 51. lesz, ami exportban stb. is bezavar. Namost ha mentem a dokumentumot, bezárom, majd azonnal megnyitom, akkor minden hiba eltűnik ´címsor´ stb., s az oldalszám helyes lesz.
Portable, legfrissebb, nem verziófüggő, win7.
Köszönöm!
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Portable, legfrissebb, nem verziófüggő, win7.
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Az AOO-ból a 4.1 verzió a legfrissebb, de nem tudok róla, hogy lenne portable verziója (ettől persze még nyugodtan létezhet) a Libreoffice-ból a 4.1.6 a "Stabil" legfrissebb, a 4.2.5 a "Friss" legfrissebb verzió. Valójában melyiket használod?

Namost ha mentem a dokumentumot, bezárom, majd azonnal megnyitom, akkor minden hiba eltűnik
Milyen formátumban mented a dokumentumaidat? Natív, szabványos ODF (odt) formátumba, vagy külső, idegen nem szabványos .doc formátuma? (Esetleg docx?)


Régebben keletkezett dokumentumokkal történik mindez, vagy az újonnan létrehozottakkal is?
Tudsz feltölteni olyan dokumentumot, amin bemutatod, hogy hol, hogyan használod az oldalszám mezőket, és hogy milyen Oldastílusokat használsz?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

Üdv!
1. A 4.2.5-ös (legfrissebb) verziót használom. Emlékeim szerint nem verziófüggő, azóta vannak gondok, amióta - emlékeim szerint - átcsinálták az oldalszámozást, talán 4.1 körül. Gyakran jelent meg felesleges 10 cm-es (mindig 10!) a lap tetején, most ez ritkább, valami címsor-zavarnak tűnik.
2. Alapvetően abbyból doc-ba mentett állományokat korrektúrázom, régi-új doksiknál ugyanúgy jelentkezik.
3. A hiba jelentkezik doc, vagy odf formátumba való mentésnél egyaránt, inkább utóbbit használom. Mentés után a doksi bezárásakor majd újranyitáskor minden rendben van.
4. Oldalszám: az új dokumentum korrektúrája előtt az összes lap struktúráját törlöm, hogy az első lap maradjon érvényes. Oldalszámozásnál: kiválasztom a betűmérete, típust, beállítom a bekezdés alatti helyet, középreteszem, majd az így kapottat saját stílusként elmentem. Az új oldal tetejére manuálisan beírom a kívánt számot, majd azt formázom az előbbi 'saját' stílusra. Más oldalszám mezőt, vagy stílust nem használok.
(docx-t nem használok)
Köszönöm!
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy mintadokumentumot kérek tőled. A másik témánál
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... 7530#p7530
is kiviláglott a mintából, hogy nem (nem megfelelően) használod a stílusokat, és bizony anélkül csak kínlódás az ilyen nagy tudású (értsd: bonyolult) szövegszerkesztő programmal végzett munka.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

Nekem a programok eszközök valamely cél elérésére. Az MS-cucc sok esetben banálisan egyszerű dolgai LO-ban vagy hiányoznak, vagy valóban, csak kínlódás. Ez nem feltétlen érdem... Minta-doksival az a gondom, hogy, mint írtam miután elmentem, s azonnal megnyitom, ismét minden rendben lesz vele m- valameddig, tehát nem mutat semmit.
Stílusokra - oldalszám, esetleg alcím - nem igazán van szükségem, valóban nem is használom őket, meg igazán szükség sincs rájuk a munkámban. Az LO-t a portable-lehetőség miatt használom, mintegy a 4.1 óta párhuzamosan kísérletezve az MS-office-val. Mostanra mégt mindig nem éri el annak a színvonalát, de számos lehetősége van, amely - nekem - jobb a Microsoftos cuccnál.
Emellett egy komoly funkciótévesztést is látok: kiadványt sem MS wordben, sem Lo-ban nem ´igazi´ szerkeszteni, mert nem arra valók, erre profi kiadványszerkesztő programok vannak melyek mellett előbbiek nem rúghatnak labdába. A felesleges bonyolítás pedig a célszerűség rovására megy: profi kiadványszerkesztőnél a hozzáértés fontos, kemény munkával megtanulható tudás, ezt egy szövegszerkesztővel dolgozótól nem igazán lehet elvárni, főleg, ha nem is az a munkája célja.
Köszönöm! :crazy:
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az MS-cucc sok esetben banálisan egyszerű dolgai LO-ban vagy hiányoznak, vagy valóban, csak kínlódás. Ez nem feltétlen érdem...
Miért, az jobb megoldás, hogy százával jönnek létre újabb és újabb stílusok, de nincs lehetőséged szervezetten módosítani, normálisan kezelni azokat? (amikor használtam még Word-öt, akkor az így működött.)

Nekem a programok eszközök valamely cél elérésére.
Az Eszközök használatát meg kell tanulni. Két különbözőképpen működő eszköz használatát pedig kétszer annyi tanulással lehet elsajátítani.
Stílusokra - oldalszám, esetleg alcím - nem igazán van szükségem, valóban nem is használom őket, meg igazán szükség sincs rájuk a munkámban.
De hiszen a másik témánál példaként feltöltött dokumentumban is van Cím, Alcím, Oldalszám, Szövegtörzs: már ennyi különböző formátumú bekezdésre is ÉRDEMES legalább 4 db Bekezdés-Stílust készíteni. Ha pedig többségében hasonló dolgokat korrektúrázol, akkor pedig a beállított stílusokkal készíts egy Sablonfájlt, ez esetben nem kell mindig az elejétől kezdve állítgatnod a stílusokat. Csak előveszed, beemeled formázatlan szövegként a korrektúrázandó szöveget, és a megfelelő részekre ráengeded (alkalmazod) a megfelelő stílust...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

A stílusokat azóta utálom, amióta abby 11-ből konvertált cuccokat pakolt tele stílusokkal, majd össze az MS-word a kb 520 oldalas doksitól. Egyszerű és hatékony az a barbár megoldás, hogy oldal első sora, oldalszám, manuálisan, ennyi. Az eredeti gondom az volt, hogy a Lo által mutatott lapalji érték pontatlan, mégpedig azóta, amióta valaki ´fejlesztette´ ezt a részt. Kb. 4.0 körül soha ez a kérdés fel sem merült! Eszem ágában sincs kiadványt csinálni, amire amúgy sem Lo, MSO nem hatékony, ocr-es szöveget akarok az eredeti formátumában pdf-ben e-könyvként a könyvtáramban (MTDA) kitenni.
Az LO-t szinte kezdetektől figyelem, s azóta a számomra teljesen használhatatlantól egy bár még mindig bugos, nehézkes, sokszor átgondolatlan, de folyamatosan fejlődő, s már ígéretesen használható alternatíva lett. Több olyan esete van, amiben hatékonyabb az MSO-nál, főleg a portable-nyújtotta lehetőségek.
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az LO-t szinte kezdetektől figyelem, s azóta a számomra teljesen használhatatlantól egy bár még mindig bugos, nehézkes, sokszor átgondolatlan, de folyamatosan fejlődő, s már ígéretesen használható alternatíva lett.
Jómagam "StarOffice 5.2" állapot óta figyelem és használom ezt a nyílt forráskódú programcsomagot, a Sun- és Oracle- OpenOffice verziókon keresztül a mostani Apache OpenOffice-ig, valamint a Go-OO, OxygenOffice elágazástól, az abból kinőtt LibreOffice mai állapotáig. Mit szóltál volna akkor a valóban kezdeti verziók funkcióhiányaihoz?? Akkoriban se makrók, se rajzolóprogram, se súgó (később már javult a helyzet: angol súgó már volt, de magyar még nem)...

Bug-os, ez igaz.
Lassabb, mint az MS; ez is igaz.
De hogy átgondolatlan lenne, ez szerintem nem igaz (nem a mundér becsületét védem, mert én nem vagyok fejlesztő, csupán egy ugyanolyan felhasználó, mint te. Volt persze már nem egy olyan funkció, ami az idők során megváltozott - "ezt mégse így kellett volna megvalósítani" alapon, de alapvetően sokkal logikusabb, átgondoltabb mint (az általam ismert - régebben használt) Word verziók.

Továbbra is azt mondom: a Stílusok (Oldal-, Bekezdés-, Karakter- és egyéb stílusok) használata nélkül ez a programcsomag olyan, mintha egy szögbelövő pisztollyal ütlegelve akarnál szöget beverni (kalapács helyett)... Kisebb szögeket, puha falba talán be lehet verni vele...
De ha tudod, hogy valójában hogyan kell használni a szögbelövőt, akkor könnyeben, gyorsabban, hatékonyabban tudsz dolgozni vele, mint a kalapáccsal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

Hát én igyekszem... most már a dolgaim és a e-könyvtáram anyagát többnyire Lo-ban csinálom, főleg mert van portable és van magyar helyesírás-ellenőrző. Néha szoktam stílusozni is, főleg az oldalszámok esetében. A ´bonyolultabb funkciók´ esetében saját és környezetem tapasztalatai alapján vitatkoznék: az LO fejlesztői is beleesnek abba a hibába - MSO-is - hogy többet, meg mást, máshogy erőszakolnak le az emberek torkán. Minek? Az átlag user az MSO word 2. (!) dolgaival is jól elvan (jó, pdf export...) Egyszerű, kicsi, gyros és hibátlanul működő dolog kell neki, nem olyan funkciókkal (és bugokkal) telepakolt monstrum, amilyenné az MSO is vált. Emlékeim szerint a Kingsoft office elvileg tökéletes klón, igen kis méretben...
Köszönöm!
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

az LO fejlesztői is beleesnek abba a hibába - MSO-is - hogy többet, meg mást, máshogy erőszakolnak le az emberek torkán. Minek? Az átlag user az MSO word 2. (!) dolgaival is jól elvan (jó, pdf export...) Egyszerű, kicsi, gyros és hibátlanul működő dolog kell neki, nem olyan funkciókkal (és bugokkal) telepakolt monstrum, amilyenné az MSO is vált.
A "többlet" és "máshogy" jellegű dolgok többségét is a felhasználók kérik. (Kis felhasználók és nagyfelhasználók.) Most akkor csupasz legyen a program, vagy habos-csipkébe öltöztetett? Vagy legyen "lájtos", "közepes", meg "bazi-bonyolult" verzió is? Segítesz a fejlesztőknek a háromszor annyi munkát elvégezni?

(A "lájt" verzió helyett ott vannak a legkülönbözőbb gyors és nem bonyolult (szintén ingyenes) text-editorok, Pdf export megvalósításához meg ott vannak a (szintén ingyenes) virtuális PDF-printerek (PdfCreator, stb); amivel MINDEN olyan programból képes leszel Pdf exportot végrehajtani, aminek van nyomtatási funkciója. Még a Word-ből is.)

Az átlag user az MSO word 2. (!) dolgaival is jól elvan
Ez látszólag így van. Tizedét sem használja ki a program tudásának. De csak részben azért, mert VALÓBAN nincs rá szüksége. Többségében viszont azért, mert nem is ismeri fel, hogy szüksége van rá; vagy felismeri ugyan, de lusta megtanulni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

Természetes, de van egy félreértés. Ami az én gyakorlatomat illeti, nálam a portable-nek nincs alternatívája. Lehet free pdf-printereket telepíteni, de ezek nem gépfüggetlen megoldások. Az Lo emiatt, s a magyar helyesírásellenőrző miatt ´játszik´. Az MSO tetszik-nem teszik, szabvány, tehát bármi, ami nem kompatibilis vele vállalhatatlan. A libre - végre - messze a legjobb ebben. A felhasználói igények? Akik visszajeleznek eleve azok a ´geekek´ akik már bizonyos szinten állnak, véleményük azonban minden, csak nem reprezentatív - sajnos. Az én (könyvtárosi) gyakorlatomban gyakran az is a probléma, hogy a telepített MSO-ban megtalálják azt a pipát, ami miatt automatikusa docx-be ment... Sajnos, ez a ´láthatatlan´ szint a lényegesen nagyobb... Én a 4.0 óta küszködök az LO-val, ami tényleg egyre jobb lesz, de még mindig kb 30-40%-al tovább tart ugyanazt elvégezni benne, mint MSO-ban. (Épp most kellett kilőnöm az egész progit, mert egy nagyobb calc-ba beszúrtam 2 új sort,amire megállíthatatlan scroll-ba kezdett az egész...)
Köszönöm a türelmet!
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

4. Oldalszám: az új dokumentum korrektúrája előtt az összes lap struktúráját törlöm, hogy az első lap maradjon érvényes. Oldalszámozásnál: kiválasztom a betűmérete, típust, beállítom a bekezdés alatti helyet, középreteszem, majd az így kapottat saját stílusként elmentem. Az új oldal tetejére manuálisan beírom a kívánt számot, majd azt formázom az előbbi 'saját' stílusra. Más oldalszám mezőt, vagy stílust nem használok.
Azért csak jó lenne, ha tennél fel ide egy mintadokumentumot... Azon legalább az látszana, hogy a fejlécbe teszed-e azt az oldalszámot, vagy a szövegtörzsbe; hogy használod-e az "Oldalszám"/"Oldalak száma" mezőket; és hogy a jelzett beállításokat hogyan (milyen funkció használatával) végezted el.

A másik témádnál feltöltött dokumentumban azt látom, hogy "se Mezők, se Fejléc, se Bekezdés-stílusok". Így egy őrület lehet az oldalszámozás megvalósítása, hiszen a lap tartalmától, és az egyetlen alkalmazott bekezdés-stílus (az Alapértelmezett bekezdésstílus) módosításától függően ide-oda, fel-le, jobbra-balra fog fog csúszkálni az oldalszámozásod. Ezen nincs semmi csodálkozni való: pont azért használunk TÖBB stílust, hogyha az egyiket módosítjuk, akkor a másik csak akkor módosuljon, ha azt kifejezetten így állítottuk be. ("Szülő-Gyermek stílusok" közötti öröklődés.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

Nem gyötörni akarlak de
1. a hibajalenség az, hogy dolgozom a doksin, egyszerre a korrekt oldalszám pl. a 13. oldalon: 13/125 (azaz a 135 oldalas doksi 13. oldalán vagyok) eltűnik, s a következő lapon 0/135 jelenik meg. Onnantól ezzel az értékkel meg elcsúszik.Ha elmentem, bezárom, majd újranyitom, ismét rendben lesz. A korábbi talán 4.1 verzió körül még minden rendben volt, pedig akkor is mindent így csináltam. Bonyolultabb stíluskot szándékosan nem használok, meg láb- meg fejlécet sem, mert az én esetemben ezek egyszerűen macerásabbak. Pl. az ocr-es anyagban üres oldalak miatt olykor ugrik az oldalszám. A felső sorba manuálisan beírni azt amit kell, azt stílussal automatikusan megformázni, rendben. De azért őrjöngeni másfél órát, mert pl. egy exportált x-y oldalra sosem az az oldal megy át, ami a lábléc szerint menne, mert a számozás rossz, én meg sokadszor nézem át a doksit valami kósza belekerült üres oldalért, mert ilyen bakit nem gondoltam el...
Most végül a legutobb, nyers, abbyből mentett ´szűz´ dokumentum: 492 oldal. Megnyitom Lo-ban:
484 oldalnak látja, mielőtt egy betűt változtattam volna. Megnyitom MS-word-ben (2007) 492, OK, megnyitom 2033 Wordben: 492 Ok, megnyitom Kingsoft Office-ban: 492.
És itt hagyom abba stílustalanul...
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

13. oldalon: 13/125 (azaz a 135
Az össz-oldalszám kijelzésével is probléma van nálad?

Most végül a legutobb, nyers, abbyből mentett ´szűz´ dokumentum: 492 oldal. Megnyitom Lo-ban:
484 oldalnak látja, mielőtt egy betűt változtattam volna. Megnyitom MS-word-ben (2007) 492, OK, megnyitom 2033 Wordben: 492 Ok, megnyitom Kingsoft Office-ban: 492.
És itt hagyom abba stílustalanul...
Mi az, hogy "szűz" dokumentum?
Egyszerű Text (.txt) fájl?
MSWord "doc"? Ez utóbbi már eleve nem "szűz" hiszen felveszi a Word alapértelmezett sablonjának az összes tulajdonságát! ÉS ráadásul - valószínűleg az Abby programod automatizmusa létrehoz még továbbiakat - Ezt kell a Writernek a saját beállításaihoz illesztenie a megnyitás során végzett konverzió közben. (Legfeljebb te nem tudsz ezekről...)

De hát ez függ az alapértelmezett sablon Stílusaitól azaz az Oldalbeállításoktól: Papírmérettől Margóméretektől (ami még az alapértelmezett Nyomtató tulajdonságaitól is függhet, hiszen nem minden nyomtató képes egyformán a lap széleire nyomtatni, és a Writer - ha úgy van beállítva - beolvassa a nyomtató /driverétől/ a nyomtató tulajdonságait)!

megnyitom 2033 Wordben:
Neked már az is megvan? Honnan töltötted le?
:bravo:



MINTADOKUMENTUMOT! Könyörgök: mintadokumentumot!
(Ha ez egy hibabejelentő oldal lenne, akkor a fejlesztők is azt kérnének: mintadokumentumot, hogy reprodukálni lehessen a hibát...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

minta remélem végre csatolódott :knock: :knock:
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem csatolódott...
128 kiB a maximum méret, amit direkt módon lehet csatolni (azaz: ide feltölteni). Az ettől nagyobb fájlokat a saját tárhelyedre töltsd fel (Google Drive, stb) vagy egyéb közösségi tárhelyre, és oszd meg, ide pedig a linkjét másold be az üzenetedbe. Arra rákattintva minden reménybeli segítő fórumtag le tudja majd tölteni.

Ha ez a megoldás sem vezet eredményre, akkor jelezd: privát üzenetben megadom majd az E-mail címemet, oda elküldheted. (Akkor viszont csak én látom, a többi fórumtag nem...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

A link:
https://drive.google.com/file/d/0B5_zL3 ... sp=sharing

Viszont a lényeg, sokadjára: nem erről a tételről van szó, ezt több filenál is tapsztaltam, csak most a korrektúránál véletlenül ez a nagyocska került előtérbe... Csaknem a fele megvan MSO-ban, ahol a LEGCSEKÉLYEBB GOND NÉLKÜL MEGY minden.
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sikerült letölteni a dokumentumot.

Az én MS Word 2002-es verziójú programommal megnyitva a letöltött fájlt (mondtam már ugye, hogy réges-régen nem vettem és még régebb óta nem loptam MS-Office programot) :)
azt látom, hogy legalább 1000 különböző stílust használ. Sajnos a számokat nem írja ki, megszámolni meg nincs időm. A képen több, mint 60-nak a neve látszik, és az is látszik hogy ez a 60 darab az oldalcsúszkán elég kis tartományt jelent.
Word_Stílusok.png
A Wordben én csak a bekezdésstílusokat látom, (ha ugyan valóban így nevezték a Wordben), az egyéb stílusok megjelenítésének módját nem ismerem. De azoknak is csak a nevét látom, a szerkesztésükre nincs mód, vagy én legalábbis nem ismerem azt.




Aztán megnyitottam a fájlodat a LibreOffice4.2.5 verziójú Writer programommal.
Writer_Stílusok.png
Abban a "szűz"-nek nevezett dokumentumban a következő szövegszerkesztési egységek találhatók az Word (vagy az Abby által) automatikusan beleszerkesztve - javarészt teljesen fölöslegesen:

- 1, azaz egy darab Bekezdésstílus (no ebből kellene több; a több mint 1000 Bekezdésstílust nem képes átvenni - valószínűleg kompatibilitási gondok miatt.)

- 2 darab közvetlenül alkalmazott Karakterstílus (ez rendben van), de van 38 darab közvetlenül nem alkalmazott, "WW" = WinWord névkezdettel rendelkező további Karakterstílus is. Ezeket a többi stílus használja valószínűleg.

- 2 darab Keretstílus (ez is rendben van)

- 460 darab, azaz négyszázhatvan (!) Oldalstílus. No ez egy "kicsit" sok! Ennyiféle különböző tulajdonságú oldalra nem lehet szükséged! Az oldalak többsége AZONOS nagyságú, azonos margójú, stb... KELL hogy legyen. AZONOS tulajdonságú oldalak számára meg NEM KELL különálló Stílus!

- 36 darab, azaz harminchat Felsorolásstílus (ez is sok!)

van továbbá:

- 15 darab Táblázat (végignéztem, ez nagyjából indokoltnak látszik.)

- 87 darab, azaz nyolcvanhét Szövegkeret (egy részük valójában képet tartalmaz).

- 70 darab Kép, egy részük Szövegkeretben (!)

- 536 darab, azaz ötszázharminchat Szakasz (teljesen fölöslegesen)



Neked a 460 darab helyett nagyjából és összesen szükséged lenne a következő nevű, megfelelően beállított Oldalstílusokra:

- Címoldal
- Előzéklap
- Bevezető
- Tartalomjegyzék
- Főszöveg
- Melléklet

És a többi féle Stílusok számát is drasztikusan kellene csökkenteni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Továbbá az összes sor a Wordben Enter-rel van lezárva (a Writerben ez Shift-Enter-ré konvertálódik.)
De egy szövegszerkesztőben ez így használhatatlan. "Enter"-t csak a bekezdés végén szabad ütni!
Shift-Entert viszont szabad a bekezdések közben is (ez a jel nem jelenti automatikusan a bekezdés végét), valószínűleg ezért próbálja meg a Writer a legtöbb "Enter"-t "Shift-Enter"-ré konvertálni.

Ezeket mind el kell tüntetni, ha normálisan formázható dokumentumot akarsz.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

Köszönöm, de nagyrészt nyitott kapukat döngetsz. Tudom, mit csinál az abby (a 11 verzió automatikusan láblécbe akarja rakni a lábjegyzeteket). A kért doksi ´szűz´. MIelőtt dolgozni kezdenék, kiirtom az oldalstílust, igen Lo-ban is, hála Mészáros Tamás úrnak, tudom a megoldást (különben ember nem jön rá). Minden oldalnak azonos a stílusa. Egy betűtípust használok, egy saját stílust oldalszámhoz. Fejléc-lábléc nem játszik, mert nem éri meg, a doksik oldalszámozása gyakran ugrik üres lapok stb. miatt, lábjegyzetre még rosszabb. Az, hogy minden sor enterrel záródik érthetetlen, nekem normál sortörések, kivéve bekezdésvégét, ahol kell is. Mármost a millióforintos kérdés változatlan: az Lo-ban a ´nyers´ anyag oldalszáma alapból róssz, mielőtt még piszkálhattam volna, MS-O-ban verzióimban, Kingsoftban viszont ugyanaz JÓ. Továbbá határozottan emlékszem, hogy korábbi LO-verziókban ezzel semmi gond nem volt...
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az, hogy minden sor enterrel záródik érthetetlen, nekem normál sortörések, kivéve bekezdésvégét, ahol kell is.
A Writerben megnyitott dokumentumban a "sorkizárt" rendezés miatt nem látszanak a "Shift-Enterek" jelei, a Word esetén akkor látszanak az "Enter"-ek, ha onnan a formázatlan szövegként egy-egy részt átemelek egy üres, vadonatúj Writer dokumentumba.


Az Össz-oldalszám értéke (alul látható) a Writerrel megnyitott dokumentum esetén a megnyitás után "gyakran változik" anélkül, hogy effektív szerkesztést végeznék rajta. A megnyitás után - csupán a scrollozás hatására - valószínűleg a Keretek és a Képek méretének az Oldalméretekhez viszonyított illesztetlensége miatt folyamatos ÚJRATÖRDELÉS történik még jó pár (több, mint 10!) percig, ez még a processzor-ventilátor megemelkedett fordulatszámán is hallatszik nálam...
719 környékéről indul az Össz-oldalszán értéke az újratördelés elején.
A tördelés végén 486-ra állt be az Össz-oldalszám, ami valóban nem egyezik a Word-del megnyitott dokumentum 492-es értékével. NEm találtam meg, hogy melyik oldalak okozzák a különbséget...
És valószínűleg ez a "stabil állapot is csak addig tart, amíg olyan szerkesztést nem végzel a szövegben, ami megint a "helyére ugraszt" valamit, ami miatt megint az egészet kell újratördelnie a programnak...

Az egyes oldalakon látható oldalszámokkal nem nagyon lehet mit kezdeni, hiszen azok valójában nem Oldalszámok (oldalszám-mezők), hanem Keretbe foglalt, formázott dokumentum-tartalom. Az azokat tartalmazó bekezdés Stílusa és az adott Oldal Stílusa olyannyira nem illeszkedik a Word-Writer konverzió után, hogy ide-oda csúszkálnak a lap tetején. Így aztán a Tartalomjegyzékben, meg az Oldalak tetején jelzett oldalszámok a VALÓDI oldalszámmal nem mindig egyeznek. (A kihagyott üres oldalak miatt meg valójában egyáltalán nem egyeznek, hiszen az első jelzett ("10.") oldal egyáltalán nem a tizedik a dokumentumban - se a Writerben, se a Wordben...)
Ily módon azt se látom világosan, hogy az "oldalszámsorok" értékének, vagy a formátumának a hibái okozzák neked a (nagyobb) promlémát.


Hatalmas kompatibilitási gondot okoznak a "Szakaszok", hiszen a két formátum (DOC, ODT) egészen mást ért "szakasz" alatt, és a konverzió során ez szinte megoldhatatlan problémát okoz a Writer programnak.



Szerintem sokkal jobban járnál, ha
- vagy fekete-fehér, nagy sűrítési arányú képként lennének beszkennelve közvetlenül PDF-be a könyveid, mert ez semmilen utómunkát nem igényelne. Főleg akkor, ha valóban azt szeretnéd, hogy minden egyes sor, oldalszám, kép, táblázat PONTOSAN az eredeti helyén legyen.

- vagy pedig, ha nem .doc, hanem egyszerű .txt fájl lenne a kiindulási alap, (gondolom, az Abby csak tud olyan formátumba is exportálni...) amihez előszor normálisan megcsinálnád a sablonját a Writerben /Oldal- és egyéb stílusokkal, Vázlatszintekkel, Tartalomjegyzékkel, stb.,/ és ezeket a "tulajdonság-csomagokat" (stílusokat) alkalmaznád az egyszerű, formázatlan szövegként beemelt szövegre, majd a képeket külön szkennelve illesztenéd be az előszerkesztett dokumentumba a "Körülfuttatás" funkciót használva a "rövid sorok" helyett. És a táblázatokat is célszerű lenne normálisan megcsinálni.


...de legalábbis gondolkodnod kéne egy más alapokra épülő megoldás keresésén. Hogy az OCR programodat, vagy a Word formátumot, vagy a LO-t kell-e lecserélned (vagy mindegyiket), azt nem tudom megítélni, de ez így - a mostani kombinációban - biztos, hogy nem a legszerencsésebb megoldás.


Összességében nem mondom azt, hogy könnyen és egyhamar megoldódik a problémád...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

Köszönöm, főleg a türelmet... Hamarosan jön a 4.3-as LO....
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Antolion
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. július 28., vasárnap 10:21

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Antolion »

Ez a harc a végső...
Ez egy viszonylag egyszerű doksi, most készültem el vele. Helyesen 198 oldal. Kezdettől lO-ban csináltam. Az oldalszám végig rossz volt (206). Az első példa, amikor 2003 doc-ba mentettem el az anyagot. Ez megnyitás után ugyanolyan hibás volt.
A második ugyanaz, odt formátumba elmentve. Ez is rossz volt, de bezárva, majd újra megnyitva korrekt az oldalszám. Ha ez ne bug?
https://drive.google.com/file/d/0B5_zL3 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B5_zL3 ... sp=sharing
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A megosztást valószínűleg nem megfelelően állítottad be, mert nem tudom letölteni a legutóbb fájljaidat.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Most már le tudtam tölteni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Oldalszámozási probléma writerben

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Antolion írta:Köszönöm, de nagyrészt nyitott kapukat döngetsz. Tudom, mit csinál az abby (a 11 verzió automatikusan láblécbe akarja rakni a lábjegyzeteket). A kért doksi ´szűz´. MIelőtt dolgozni kezdenék, kiirtom az oldalstílust, igen Lo-ban is, hála Mészáros Tamás úrnak, tudom a megoldást (különben ember nem jön rá). Minden oldalnak azonos a stílusa. Egy betűtípust használok, egy saját stílust oldalszámhoz. Fejléc-lábléc nem játszik, mert nem éri meg, a doksik oldalszámozása gyakran ugrik üres lapok stb. miatt, lábjegyzetre még rosszabb. Az, hogy minden sor enterrel záródik érthetetlen, nekem normál sortörések, kivéve bekezdésvégét, ahol kell is. Mármost a millióforintos kérdés változatlan: az Lo-ban a ´nyers´ anyag oldalszáma alapból róssz, mielőtt még piszkálhattam volna, MS-O-ban verzióimban, Kingsoftban viszont ugyanaz JÓ. Továbbá határozottan emlékszem, hogy korábbi LO-verziókban ezzel semmi gond nem volt...
A régi 10 éves Office-t felejtsd el. A szakdolgozatnál mindegy, hogy mivel készíted.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Válasz küldése