Dokumentum a háttérben nyílik meg

Szövegszerkesztő
Ores
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014. július 20., vasárnap 15:56

Dokumentum a háttérben nyílik meg

Hozzászólás Szerző: Ores »

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy ha megnyitok egy dokumentumot, úgy, hogy már van másik megnyitott dokumentum is, akkor az újonnan megnyitott fájl/fájlok a háttérben nyílnak meg.
A tálcán felvillan az ikon, de nem kerül előtérbe az ablak.

Ha még nincs megnyitva semmilyen dokumentum, akkor viszont rendesen az előtérben ugrik fel az ablak.

Ezt a hibát produkálja akkor is ha total commanderből, windows intézőből és thunderbirdből nyitok meg fájlokat.
Minden LibreOffice alkalmazást érint. Mindegy, hogy Writer, Calc stb... mindegyik a háttérben nyílik meg.

Op.rendszer: Windows 7 64bit
Office: LibreOffice 4.2.4 és 4.2.5

Egy kis google után találtam erről felvett hibajegyet és pár fórum bejegyzést máshol, de megoldást nem írtak hozzájuk.

Előre is köszönöm a segítséget.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dokumentum a háttérben nyílik meg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem tudok sem megoldást, sem okot mondani neked, csupán egy régi fórumtéma jutott az eszembe a problémádról. Vagy itt, vagy az angol AOO vagy az angol LO fórumon vetették fel régebben, hogy az éppen megnyíló dokumentumok - mert valljuk be, a nagyobb méretűek nem túl gyorsan nyílnak meg - a megnyitási procedúra alatt többször (akár kétszer-háromszor) is az előtérbe tolakodnak (akkor is ha kattintással már a háttérbe küldted egyszer őket).

Valószínűleg ezt a hibát próbálták meg orvosolni - mert tapasztalom én is hogy e tekintetben máshogy viselkednek az új verziók. Lehet, hogy túlzásba vitték az "orvoslást". Ki kellene próbálni, hogy más operációs rendszeren hogyan működik ez, mert op. rendszert is most váltottam (éppen Win64-re, 7-esre, profira) és nem tudom még, hogy mi fakad az új oprendszerből, és mi az új, általam használt LO4.2.3, 4.2.5 megváltozott tulajdonságaiból.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
razarus
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 21:12

Re: Dokumentum a háttérben nyílik meg

Hozzászólás Szerző: razarus »

Csak jelzésképpen: nálam is jelentkezett ez a jelenség, kb. két hete. Azelőtt viszont nem tapasztaltam ilyesmit.
Verzió: LibreOffice 4.4.7.2 / Win XP Pro HU
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dokumentum a háttérben nyílik meg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nálam a LO4.4.7 verzió a Fájl menüből megnyitott dokumentumokat az előtérben, az Unreal Commander-ben a fájlnéven történő dupla kattintással megnyitott dokumentumokat a háttérben nyitja meg. (Az Unreal-, Total- és a Free Commandereket használom, a Windows fájlkezelőjét sosem.) Amikor lehet, használd a belső megnyitási lehetőségeket és a "legutóbbi szerkesztett dokumentumok" funkciót.

Jó néhány verzióval ezelőtt valóban úgy működött a dolog, hogy a (tagadhatatlanul kissé lassú) megnyitás folyamata közben akár kétszer-háromszor is az előtérbe tolakodott a LO, hiába kattintottad azt vissza a háttérbe... Nagyon bosszantó volt, ha közben még el akartál végezni néhány dolgot egy másik dokumentumban, vagy másik programban. Ehhez képest ez a mostani állapot sokkal jobb.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése