[Megoldva] Dokumentumvédelem

Szövegszerkesztő
dobragab
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 19:41

[Megoldva] Dokumentumvédelem

Hozzászólás Szerző: dobragab »

Sziasztok!

Egy dokumentumhoz szeretnék valami olyasmi dokumentumvédelmet beállítani, ami engedi szerkeszteni a korábban beszúrt beviteli mezőket, de nem enged semmiképpen rámenteni.
Van erre lehetőség? Gondoltam jelszavas írásvédettségre, de az a beviteli mezőt sem engedi szerkeszteni. Szakaszvédelemnél pedig gond nélkül engedi menteni a dokumentumot. (módosított beviteli mezőkkel).

Köszi,

dobragab
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dobragab 2014. április 13., vasárnap 18:23-kor.
Win7 x64 LO 4.1.3
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Dokumentumvédelem

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Nem teljesen értem, hogy pontosan mit is szeretnél, de nem lenne célszerűbb dokumentumsablonként (*.ott) elmenteni?
Azt meg tudja nyitni, de már dokumentum formátumban engedi menteni (*.odt).
Viszont így még felülírható a sablonfájl...

üdv: Anti
dobragab
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 19:41

Re: Dokumentumvédelem

Hozzászólás Szerző: dobragab »

Jó ötlet a dokumentumsablon, kipróbáltam, de engedi felülírni, nem a legjobb megoldás. Van egy olyan funkció szakasz létrehozásánál, hogy "Szerkeszthető a csak olvasható dokumentumban". Nagyon jól hangzik, pont ilyen kéne, de itt folyamatos szövegben is van beviteli mező, úgy meg nem sikerült szakaszt létrehoznom, hogy ne törje szét.
Win7 x64 LO 4.1.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dokumentumvédelem

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jó ötlet a dokumentumsablon, kipróbáltam, de engedi felülírni, nem a legjobb megoldás.
Tedd írásvédetté valamilyen fájlkezelővel az "ott" kiterjesztéssel elmentett szabványos sablonfájlodat. Akkor az AOO/LO nem tudja felülírni, viszont minden jelszó-macera nélkül meg tudod nyitni (azaz létre tudsz hozni az alapján egy új dokumentum fájlt.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
dobragab
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013. szeptember 8., vasárnap 19:41

Re: Dokumentumvédelem

Hozzászólás Szerző: dobragab »

Zizi64 írta:
Jó ötlet a dokumentumsablon, kipróbáltam, de engedi felülírni, nem a legjobb megoldás.
Tedd írásvédetté valamilyen fájlkezelővel az "ott" kiterjesztéssel elmentett szabványos sablonfájlodat. Akkor az AOO/LO nem tudja felülírni, viszont minden jelszó-macera nélkül meg tudod nyitni (azaz létre tudsz hozni az alapján egy új dokumentum fájlt.)
Köszi, ezt kerestem :)
Probléma megoldva
Win7 x64 LO 4.1.3
Válasz küldése