Libre Office Writer sebesség

Szövegszerkesztő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: editor »

Szervusztok, Libre Office 4.1.2.3-mal próbálok ábrákkal illusztrált kézikönyvet szerkeszteni, különböző helyekről gyűjtöm össze hozzá az alapanyagokat. Már 40 oldal körüli méretnél elviselhetetlenül lassú a program. A mentés perc nagyságrendű időtartamokat vesz igénybe, néha sok-sok percet. Többet látom a homokóra utódját, mint annak idején Win 3.1 alatt a jó öreg homokórát.

Nem gyenge gépen dolgozom, 8 GB ram, 1 TB HDD, ami majdnem üres, SSD, és Core i7 processzor. Azt reméltem, ha egyszer ilyen gépem lesz, akkor ha megnyomok egy gombot, azonnal megtörténik, amit szeretnék, ehhez képest napi szinten már több órára rúg az idő, amit a Libre Office-ra várakozással töltök. A task manager szerint unatkozik a gépem, de a ventilátor pörög, a Writer meg döcög. Hálás lennék egy kis Libre Office teljesítményhangolási tanácsért, linkért.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mi is készítettünk már nagy méretű dokumentumot, de ilyesmit (ilyen durva mértékű lassulást) nem tapasztaltunk. Igaz azokban jobbára csak szöveg, táblázatok, matematikai képletek és néhány - megfelelően lecsökkentett felbontású - kép volt.

Néhány ötlet:

1.: A képeket érdemes külső képkonvertáló programokkal olyan felbontásúra (színmélységűre, (bájt)-méretűre) csökkenteni, ami még jól látható képernyőn és nyomtatásban egyaránt (már ha mindegyikre szükség van), de nem lassítja túlzottan a programot.

2.: Elsősorban PNG (Portable Network Graphic) kiterjesztésű fájlokat használj, esetleg JPG, JPEG, GIF kiterjesztésű fájlokat, de Bitmap-et (BMP) soha!

3.: Próbálkozhatsz továbbá a képek beágyazása helyett azok HDD-ről (SSD-ről) történő belinkelésével (de aztán ne mozgasd őket máshová a gépeden! És az internetről lehetőség szerint ne linkelj be képeket, vagy egyéb tartalmakat!) Ez a módszer jóval kisebb .odt fájlméretet eredményez, de nehezíti a dokumentum hordozását más gépekre. (Ilyen esetben szoktam használni a képbeágyazó makrót, ami egy gombnyomással elvégzi az összes linkelt kép beágyazását, és már vihetem is magammal, vagy küldhetem a dokumentumot.)

4.: Ha van memória bőven a gépedben, akkor megpróbálkozhatsz az
"Eszközök - Beállítások - Memória" lapon nagyobbra állítani a LO által használható erőforrások jelzőszámainak értékét. (Jóval nagyobbra az alapértelmezettől.)

5.: Az internetről összeollózott tartalmak sok galibát tudnak okozni, ha nem odafigyeléssel végzed a beillesztésüket. A szövegeket csakis "Formázatlan szövegként" szabad beilleszteni, a képeket sohase linkeld a netről - a gépedre letöltve és aztán onnan beágyazva, vagy a háttértáradról linkelve használd azokat. Az internetről "sima" beillesztéssel véletlenül is beilleszthetsz - esetleg nem is látszó, fölösleges - fájlnövelő, programlassító - tartalmakat (keretek, táblázatok, üres/fehér háttérképek, stb...) is!

6.: Sohase dolgozz USB eszközre közvetlenül a LO-val vagy az AOO-val. Lassú és kevésbé megbízható. Mentsd a fix háttértárra a munkádat, és ha hordoznod kell, akkor valamilyen fájlkezelő programmal mentsd ki a dokumentumaid egy másolatát.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm szépen a tanácsokat! Ami a képek átméretezését, átszerkesztését illeti, arra sajnos nem lesz lehetőségem. Több embertől kapom az anyagokat, teljes emberes munka lenne minden egyes képet kiemelni a dokumentumból, külső szerkesztővel megeditálni, visszailleszteni ugyanoda, és beállítani a megjelenítési méreteket. Erre volt egy külön fórumtémám, de feladtam: import képek formázása stílusok segítségével, egyszerűen nem volt használható a LibreOffice-ban, pedig ígéretesnek tűnt. Negyven oldalon nem tudok elképzelni annyi képet (nincs is), ami indokolttá tenne több perces vacakolásokat minden alkalommal, ha megváltoztatok valamit. Egyébként az anyagok, amiket kapok, nem extrém képeket tartalmaznak, nagyjából hozzáértő emberek próbálják ésszerű méretben korlátozni a képeket.

Ami a képek beágyazását illeti, arról is lemondtam, mert nem sikerült rájönnöm, hogy pontosan hogyan kell kezelni a relatív címzést. Csoportmunkában több embernek is el kell érni a dokumentumokat, mindenkinek más az útvonal, ezért az abszolút címről hivatkozást nem tudom alkalmazni. Arról nem is beszélve, hogy egy nagyságrenddel több munka lenne egy külső rendet fenntartani a képek file-rendszerében, elnevezésében, mint belül kezelni őket az ODT belsejében, ami maga is egy filerendszer, ha jól értettem.

Az eszközök-memória beállításokkal már próbálkoztam, katasztrofális eredménnyel. A kevés lehetőség állításával csak sokkal rosszabbra tudtam beállítani, volt, hogy fél óra homokórázás után meg kellett ölnöm a LibreOffice-t.

Internetről közvetlenül soha nem másolok, de a Microsoft Office-t nem tudom elkerülni. Legtöbb forrásanyag abban készül. Annyit tudok tenni, hogy az eredeti anyagot nem MS Office-ban, hanem Libre Office-ban nyitom meg, és onnan copy-paste-elek, majd végigmegyek a beillesztett anyagon, Ctrl+M-mel leveszem az esetleges kézi formázásokat, és gyorsbillentyűkkel a sablonomban használt stílusokat alkalmazom.

USB eszközre nem dolgozom, csak a beépített, gyors HDD-re. Olyan előfordul, hogy valamilyen tartalom megosztó megoldással szinkronizálom a könyvtáramat mással (Google Drive, SVN vagy Dropbox), de az érintett drivert kikapcsolom, amikor nagy állományon dolgozom. (mondjuk SVN-nél nem tudom, mit lehetne kikapcsolni, de az nem is próbál szinkronizálni, ha nem kérem.) Megfordult a fejemben, hogy például a Dropbox okozhat ilyen lassulást, de ha leállítom, ugyanolyan lassú a Writer. Majd mérek adatokat stopperrel.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha nem titkos, tudsz egy ilyen fájlt belinkelni, vagy privátban elküldeni nekem kipróbálásra? Közvetlenül feltölteni a mérete miatt nagy valószínűséggel nem fogod tudni...

További kérdés:
A betűkészleteket beágyazod mentéskor, vagy nem? (merthogy a 4.x.x verziótól arra is van lehetőség, de nálam a több mint 200(!) font mentése a dokumentumba igencsak megnövelte a mentési időt.
(Teszt, próba céljából kerültek a fontok a gépemre az idők során, most határoztam el, hogy a teljes magyar ékezetes betűkészletet és az alsó/felső index-számokat nem tartalmazó betűtípusokat kiirtom. Egy makróval .odt fájlba listázom a font-mintákat,és most a próba kedvéért elmentettem font beágyazás nélkül és azzal együtt is. 24 MiB és 24 kiB lett a két fájl mérete. Nem kis különbség!)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: editor »

Korábban nekiálltam már egy mintafile-gyűjteménynek, csak átmenetileg megszakadt a LibreOffice karrierem :-). Fontos, hogy én is választ kapjak a problémáimra, és más is megkapja a válaszokat, ezért hasonló szerkezetben, mint a munkám, egy semleges témáról - fényképezőgépekről - készíteni fogok egy dokumentációt, és felteszem egy publikus tárhelyre. Sajnos amit a munkáltatómnak készítek, azzal kapcsolatban titoktartás köt.

A fontkészlet-ötletet köszönöm, azt megnézem, hogy csinálja a telepített rendszerem. A beállítások közt nézelődve láttam, hogy elég sok beállítható paraméter van, a korábbi Open Office és MS Office kompatibilitással kapcsolatban, azokat is végig kellene nézni, van-e valamelyiknek sebesség-következménye.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

editor írta:Korábban nekiálltam már egy mintafile-gyűjteménynek, csak átmenetileg megszakadt a LibreOffice karrierem :-). Fontos, hogy én is választ kapjak a problémáimra, és más is megkapja a válaszokat, ezért hasonló szerkezetben, mint a munkám, egy semleges témáról - fényképezőgépekről - készíteni fogok egy dokumentációt, és felteszem egy publikus tárhelyre. Sajnos amit a munkáltatómnak készítek, azzal kapcsolatban titoktartás köt.

A fontkészlet-ötletet köszönöm, azt megnézem, hogy csinálja a telepített rendszerem. A beállítások közt nézelődve láttam, hogy elég sok beállítható paraméter van, a korábbi Open Office és MS Office kompatibilitással kapcsolatban, azokat is végig kellene nézni, van-e valamelyiknek sebesség-következménye.
Nálam a betöltési idő kb. 3 másodperc. 8 Gbyte Kingston Predator 2133 MHZ-es RAM használatával. LibreOffice sem lehet sokkal lassabb. Töredezettségmentesítés, és lemezkarbantartás. Ezt tanácsos lefuttatni időszakonként.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: góbé »

editornak: szvsz. elérted a LO korlátait. :-( Az eredeti OO és az ApacheOO sem jobb.
Nem vagyok szakértő csak felhasználó, aki több ezer oldalt formázott és javított. (fapados szinten)
Vannak feladatok amire az OO és klónjai nem alkalmasak. Ilyen a TE eseted is.
A képek méretezése és pozicionálása kiemelten szarul van megoldva bennük. Szívtam eleget miatta. Elég egy kis változtatás és az előző nap beszerkesztett képek már nincsenek a helyükön.
Nna most le kell tegyem...
Szia.
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Már 40 oldal körüli méretnél elviselhetetlenül lassú a program.
szvsz. elérted a LO korlátait.
Azért a 40 oldal még igen messze van a LO, AOO "határaitól".
Jómagam továbbra is arra gyanakszom, hogy az innen-onnan bemásolt tartalmak olyan függőséget, inkompatibilis elemeket, nagy méretű képeket, esetleg hibát tartalmaznak, amivel a program nem tud megbirkózni.

Persze tisztában kell lenni vele, hogy az OOo/LO/AOO sohasem volt olyan gyors, mint a MS programja, és egyhamar nem is lesz...

Még mindig várok egy "őrületesen lassú" dokumentum mintát.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Szevasz!

Pár dolog ami feltűnt:
"ODT belsejében, ami maga is egy filerendszer, ha jól értettem."
Nem fájlrendszer, hanem zip tömörítvény. A dokumentum szövege, formázása, képei, stb. becsomagolva egyetlen állománnyá.

"Több embertől kapom az anyagokat, teljes emberes munka lenne minden egyes képet kiemelni a dokumentumból,"
Nem kell semmit kiemelni a dokumentumból, ezért is jobb a doc-nál!

Másolaton próbáld ki!

Az odt fájl egy zip tömörítvény. Total Commander (TC) fájlkezelővel alapértelmezetten kezelheted: bal panelen: CTRL+balra nyíl; jobb panelen: CTRL+jobbra nyíl. Ekkor nem megnyitja, hanem "kibontja" a fájl tartalmát az adott panelre.
Itt látnod kell egy Pictures mappát, ami a dokumentum képeit tartalmazza. A képeket másold egy ideiglenes mappába.

Az eredeti doksiban a Kép... menüpontban meg tudod nézni a beillesztési méreteket. TC-ben kérsz egy Miniatűrök nézetet (Nézet -
Miniatűrök) a képek másolatait tartalmazó panelre.
Megnyitod az adott képet szerkesztésre - ehhez bármilyen képszerkesztő jó lehet - és átméretezed a dokumentumban látott értékekre.

Ha végeztél, a képeket visszamásolod az eredeti helyükre (az odt fájl Pictures mappájába), felülírva az ott lévőket.

Ezután bezárod és újranyitod a dokumentumot.

a Microsoft Office-t nem tudom elkerülni
Elkerülni lehet, hogy nem tudod, de kikerülni mindenképpen ajánlatos lehet (netről másolt szöveg esetében is ajánlatos).

Ehhez egy köztes megoldást kellene beiktatni. Word-ból kijelölt-kimásolt szöveget először Notepad, vagy Notepad++ programba beilleszted, majd újra kijelölöd-kimásolod és Writer-be beilleszted. Gyorsbillentyűvel még gyorsabb: CTRL+C, CTRL+V, CTRL+A, CTRL+C, CTRL+V

Ezzel a megoldással az összes nemkívánatos formázás eltűnik a szövegből és kapsz egy sima Plain text-et. Ezzel már jó dolgozni.

"Vannak feladatok amire az OO és klónjai nem alkalmasak. Ilyen a TE eseted is."
Ezt felejtsd el! Ostobaság.

"Csoportmunkában több embernek is el kell érni a dokumentumokat"
Érdemes lenne elgondolkodni a Fődokumentum - Aldokumentum használatában!
Ezt pontosan a csoportmunkára találták ki! Bővebben erről a program súgójában.

"Egyébként az anyagok, amiket kapok, nem extrém képeket tartalmaznak"
Ha viszont netes hivatkozásként került a dokumentumba, el tud vacakolni a betöltésükkel!
Kérd meg a munkatársakat, hogy legyenek kedvesek irányított beillesztéssel elhelyezni a képeiket, amennyiben azok valamilyen hálózati forrásról származnak. Ekkor a kép a doksi része lesz, és nem használ külső hivatkozásokat.

Egy mintadokumentumot szívesen megnéznék én is!

Zizi64
"mint a MS programja, és egyhamar nem is lesz..."
Többek között ezért használom Linuxon. Itt hasít rendesen ahogy kell!
Linux Mint
LibreOffice
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: góbé »

Bendegúz: Ritkán lehet ennyire érthető/kitűnő leírást látni egy kérdés megoldására.
Írtad:
" "Vannak feladatok amire az OO és klónjai nem alkalmasak. Ilyen a TE eseted is."
Ezt felejtsd el! Ostobaság."
Mondok példákat: Természetkalauz sorozatból pl. Élet és túlélés a természetben, vagy Albert.Locsmándi.Vasas Ismerjük fel a gombákat!.
Ezeket megpróbálnád OpenOffice-ban "reprodukálni"? Nna az lenne ostobaság. :-)
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az igazság valószínűleg a két kijelentés között van, ráadásul a megszerkesztendő mű tartalmától, az összeollózás alapját képező dokumentumok "jóságától", az alkalmazott számítógép képességeitől függő helyen...

Viszont, Góbé, még mindig várunk egy akkora és olyan tartalmú publikus tartalmú mintadokumentumot tőled (is), ami gondot okoz nálad az éppen használt AOO/LO verziónak. (Mert remélem, nem az aláírásodban jelzett, ősrégi Ooo/Go-OO verziót használod már...)

Azért kellene a minta, mert ami nagyméretű dokumentumot a neten tudok találni (például Andrew Pitonyak makróprogramozási leírása), azt ha lassan is, de gond nélkül kezelik az általam használt programverziók.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: góbé »

Zizi64 írta:[...]
Viszont, Góbé, még mindig várunk egy akkora és olyan tartalmú publikus tartalmú mintadokumentumot tőled (is), ami gondot okoz nálad az éppen használt AOO/LO verziónak. (Mert remélem, nem az aláírásodban jelzett, ősrégi Ooo/Go-OO verziót használod már...)
Most Apache OO 4.0.1-et használok.
Minta doksit nem küldök... :) Egyrészt azért, mert a régi OO verziókkal voltak gondok és már nem tudom melyik könyvekkel. Másrészt azért, mert nem "publikus" az anyag. Viszont elmesélek egy példát. Adott egy irodalmi mű (pár száz oldalas) eredeti angol nyelven + egy-két-három fordításban magyarul. Ezekből kell egy "párhuzamosan olvasható" doksit "gyártani". Miért? Hát csak... :D
Tehát az oldalon kell három oszlop, az első az eredeti, a 2. és 3. a két magyar fordítás szövegével, úgy igazítva, hogy a megfelelő bekezdések egymás mellé kerüljenek. Hasábokkal nem megoldható. Láttam erre elegáns megoldást html-ben, de én OO-ban szerettem volna megoldani. Három oszlopos táblázatba írtam be a szövegeket. Kezdetben a táblázatnak egyetlen sora volt de az akár 200 oldalon folytatódott. :D
Nna ezt nem "szerette" az OO. Most annyi sorba írom ahány fejezet van, de még így is nagyon "mocorog" a szöveg, el-el csúszik.
És még lábjegyzetek is lehetnek, vagy kellene írni a fordítási hibák kommentjével.
Nem is hibáztatom az OO-t, ha nehezen, instabilan kezeli a leírt doksit. Nem hiszem, hogy a tervezői gondoltak ekkora és ilyen táblázatokra. :lol:
Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Most Apache OO 4.0.1-et használok.
Erről az aláírásodban (ami mindig, minden hozzászólásodnál látható) nem szólsz. Ott az :
"OpenOffice 3.2., Windows XP +sp2 eng., Ubuntu 10.04 LTS – Lucid Lynx"
szöveg szerepel. Ez nem szerencsés, mert a válaszoló egyből arra asszociál, hogy "ki foglalkozik már az ilyen régi verzióval? Ráadásul annak az ágnak a fejlesztése végleg megszűnt, (beolvadt elágazott, stb,) tehát már nem is létezik...
Tudjuk, hogy az újabb verziók sem hibamentesek, de van olyan funkció, ami nem is létezett az általad jelzett verzióban, ami akár rögtön egy hiba-ok is lehetne. Nem szerencsés, mert félreviszi a probléma megítélését.
Kérlek frissítsd az aláírásodat.

Minta doksit nem küldök... :) Egyrészt azért, mert a régi OO verziókkal voltak gondok és már nem tudom melyik könyvekkel. Másrészt azért, mert nem "publikus" az anyag. Viszont elmesélek egy példát.
Természetesen nem arra gondolok, hogy tedd közzé a titkos, nem publikus dokumentumaidat, munkádat.
De ha te nem emlékszel, hogy milyen esetekben jelentkeztek a hibák, és nem tudod azokat reprodukálni, akkor hogyan tudná egy olyan felhasználó, vagy fejlesztő, akinél nem is fordult még elő az ilyen probléma?! Az elmesélés sok esetben semmit se ér.

A közösségi fejlesztésű, ingyenes programnak ez az ÁRA:
Használható hibajelzéssel kell legalább hozzájárulnod a projekt fejlődéséhez , életbentartásához.
Egész pontosan: a hiba reprodukálását lehetővé tevő mintával kell megtámogatnod itt a fórumon és a hibabejelentő oldalon is a kérdéseidet, mert különben nem lehet vele mit kezdeni.
Például, én önkéntes fórumos segítőként biztos nem fogok sem otthon, a szabadidőmben; sem pedig a projekthez semmi módon nem kötődő munkahelyemen, munkaidőben arra időt szánni, hogy írjak egy akkora dokumentumot a te kedvedért (és helyetted), ami már "kiakasztja" az AOO/LO programot. (Majd a kész dokumentummal és a jól megfogalmazott kérdéssel/hibajelzéssel még forduljak is a fejlesztőkhöz a hibabejelentő oldalakon - helyetted?!)

Nem.

Ezt annak kell megtenni, akinél a hiba jelentkezett.
Ez így nyersen hangzik, de ez az egyetlen járható út - VAGY: Back to MS...

És ez a "hegyi beszéd" persze nem csak neked szólt Góbé, és nem csak neked, Editor, hanem minden felhasználónak, aki a "hogyan kell használni?" kérdések felvetésén túl új funkciókat kér (néha követel) a szoftverbe, és azoknak is, akik bosszankodnak egy-egy hiba (vagy hibának vélt jelenség) miatt, de nem veszik a fáradságot, hogy segítsenek, részt vegyenek a hiba okának kiderítésében, vagy legalábbis a behatárolásában, a lehetséges hibaokok számának szűkítésében.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Bendegúz
Önkéntesek
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009. május 11., hétfő 12:55
Tartózkodási hely: Besenyszög

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: Bendegúz »

Adott egy irodalmi mű (pár száz oldalas) eredeti angol nyelven + egy-két-három fordításban magyarul. Ezekből kell egy "párhuzamosan olvasható" doksit "gyártani".

Ha ilyen jellegű munkáid vannak, szerintem érdemes lenne megismerkedni a Scribus-szal. Ott van soregyen, meg minden ami ahhoz kell, hogy kiadványként nézzen ki egy anyag.

Ezeket megpróbálnád OpenOffice-ban "reprodukálni"? Nna az lenne ostobaság.
Bár nem néztem meg az általad felhozott példákat de abban biztos vagyok, hogy a kiadványok szövegének nyers előkészítését LibO-ban csinálnám. A kivitelezést meg kiadványszerkesztővel - már csak a színkezelés megléte miatt is -, mert az való erre nem a szövegszerkesztő alkalmazás. Itt jön képbe újra a Scribus.
Linux Mint
LibreOffice
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: Libre Office Writer sebesség

Hozzászólás Szerző: góbé »

Bendegúz írta: [...]
Ha ilyen jellegű munkáid vannak, szerintem érdemes lenne megismerkedni a Scribus-szal. Ott van soregyen, meg minden ami ahhoz kell, hogy kiadványként nézzen ki egy anyag. [...]
Ez nem munka, ez szórakozás. :-)
Ezért "fejlődik" ennyire lassan a tudásom.
A Scribus-t letöltöttem a Full Circle 2007-2008-as doksijával együtt. Belenézek mihelyst lesz időm/kedvem.
Kössz. a törődést.
Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Válasz küldése