Program nem válaszol.... wááááááááááá

Szövegszerkesztő
geza84
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011. szeptember 20., kedd 7:50

Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: geza84 »

Sziasztok!

Nem tudom, hogy másnak ismerős e a problémám, de én rendszeresen belefutok...

Írom a szöveget a Write-ban, egyszer csak azt veszem észre, hogy lefagy, kattintok egyet, rögtön "Nem válaszol" bezárja magát, elindítom, visszaállítja magát (azt írja sikerül!!!) aztán amit a lefagyás előtti kb. 5 percben írtam az nincs benne.... és legszívesebben pofánverném az egyik OpenOffice fejlesztőt... mindegymelyiket...

...bocsássatok meg, de épp most kell újraírnom megint pár sort...

Valami megoldás??

Verzió: Apache OpenOffice 4.0.0
Windows 8 Pro 64bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Néhány részletkérdést nem ártana tisztázni:
Írom a szöveget a Write-ban,
egy vadonatúj, üres .odt fájlban? Vagy egy már létező, kisebb-nagyobb méretű, esetleg idegen fájlformátumú fájlban?

aztán amit a lefagyás előtti kb. 5 percben írtam az nincs benne....
Milyen gyakoriságúra állítottad a "helyreállítási információk mentése" opciót?
és legszívesebben pofánverném az egyik OpenOffice fejlesztőt... mindegymelyiket...
Önkéntesekre mindig szükség van egy ilyen méretű projektnél. Ha a kódolást, minőség ellenőrzést (stb.) nem tudod vállalni, akkor például lehetnél te az, akit pofoznak a felbőszült felhasználók.
:lol: :bravo:
Ne azt kérdezd, mit tehet érted a hazád, hanem hogy mit tehetsz te a hazádért.
John F. Kennedy


Egy fő verzió (esetedben a 4.0.x) 0-ás al-verzióját (4.0.0) minél előbb frissíteni kell az elérhető legnagyobb verziószámúra. (4.0.1) Ezek ugyanis az alap főverzió "hibajavító" verziói.

A helyedben kipróbálnám a LibreOffice-t is. Ha mindkettő ugyanazt produkálja, akkor
nem valószínű, hogy az AOO/LO az oka a lefagyásnak. (Telepíthető az AOO mellé is, nem kell eltávolítanod a másikat. A később telepített lesz az alapértelmezett program az ODF dokumentumok számára, de ezen te is tudsz később változtatni...)
A LO-ból a 4.0.5 verziót javasolják "éles" használatra a fejlesztők, bár már elérhető a 4.1.2 is.

Ha néhány kérdésre tudsz pontos választ adni, akkor lehet, hogy közelebb kerülsz a hiba okának megállapításához:
1. - Hányas Java verzió (és hány bites) van telepítve és használatban nálad?
2. - Mit csinálsz éppen, amikor lefagy a program? (köthető valamilyen művelethez?)
3. - Milyen formátumban dolgozol? (mindig a natív, szabványosított ODF formátumban dolgozz, és csak a kész dokumentumot exportáld, vagy annak egy másolatát mentsd idegen formátumokba.)
4. - Milyen objektumokat tartalmaz a dokumentumod a szövegen kívül?
5. - Milyen programok futnak még a háttérben (különös tekintettel az olyan jelentékteleneknek tűnő programokra, mint a vágólapkezelő programok...)
6. - Milyen erős a géped (processzor, memória, üres hely a háttértáron)?
7. - Próbálkoztál-e már a felhasználói profilod átnevezésével/törlésével?
8. - Csak a Writer produkál ilyen elszállást, vagy az egyéb AOO alkalmazások is?
9. - Utánanéztél-e már az általad tapasztalt hibajelenségnek a hibabejelentő oldalakon?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
geza84
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011. szeptember 20., kedd 7:50

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: geza84 »

Köszi, hogy megpróbáltál segíteni.
Használtam már a Libre Office-t, az is fagyott, azért próbáltam ki ezt...
Terveztem, hogy válaszolok minden kérdésedre, hogy megtaláljuk a hibát, de egyszerűen nem jutok oda... mindenesetre beállítottam az automatikus mentést 1 percre, így ha fagy is, nem fog sok munkám elveszni.
Üdv!
Géza
LibreOffice 4.3.4.1, Windows 8.1 Pro
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Frissíts AOO 4.0.1-re. (Nekem nem volt ilyen problémám a 4.0.0-val se)
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Terveztem, hogy válaszolok minden kérdésedre, hogy megtaláljuk a hibát, de egyszerűen nem jutok oda...
Pedig a te aktivitásod nélkül nehéz lesz kideríteni a probléma okát. Legalább egy olyan fájlt töltsél fel (vagy juttass el nekünk más módon) ami nálad gyakran lefagyasztja a programot. És ha még azt is leírod, hogy mit csinálsz éppen, amikor lefagy, akkor ki tudnánk próbálni a tiédtől kissé eltérő környezetekben is a dolgot...

Mi LibreOffice-t használunk inkább már a megjelenése óta (igaz éles, rendszeren nem frissítettünk minden egyes új verzióra, csak a "sokadik" hibajavító verzióját tettük fel az újabb főverzióknak), de efféle gyakori fagyási hibát sohasem detektáltunk se WinXP_SP3_Prof.-on, se 32 bites Win7-en egyik telepített verzióval sem.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
geza84
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011. szeptember 20., kedd 7:50

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: geza84 »

Rendben, megpróbálok időt szakítani arra, hogy küldjek valami infót, ami segíthet kideríteni a fagyás okát, hátha segíti majd valamilyen módon az Libre Office fejlesztését. Egyébként lehet, hogy azzal a fájlal lesz a probléma, amivel jellemzően dolgozok, ez egy általam készített sablon (árajánlatokhoz használjuk), aminek van borítóképe, és a többi oldalon pedig egy másik háttérképe. Igyekszem ma feltölteni ide.
LibreOffice 4.3.4.1, Windows 8.1 Pro
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

A problémát sok minden okozhatja. Milyen konfigurációd van? Hardver milyen? Vannak olyan alaplapok is amiknél szokott fagyás lenni. Én a volt cégemnél találkoztam ilyen alaplapokkal. Windows 7 alatt legalább az SP1 legyen fent. Élő CD/DVD-vel próbáltad? Betettél egy Linux disztribúciót az ODD alá? Ott futott a LibreOffice /OpenOffice?
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
geza84
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011. szeptember 20., kedd 7:50

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: geza84 »

Linux disztribúció??

ÁÁááá... Win8 van a gépen, csak simán felraktam az OpenOffice-t, nem is hallottam még ilyenről...

Tényleg igyekszem majd időt szakítani a probléma feltárására, de egyelőre az 1 perces biztonsági mentés nagyban orvosolta a helyzetet... de most sincs több időm erre....
LibreOffice 4.3.4.1, Windows 8.1 Pro
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

http://distrowatch.com/ Nézz körül itt ha van szabadidőd. http://pearlinux.fr/ kedvencem :super:
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
illes
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. október 30., szerda 20:14

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: illes »

Sajnos a program 3.4-es verzió egy év problém nélküli hasznàlat utàn ma leàllt. Probaltam segitséget keresni, de hasztalanul. Talàn sikerül ezen a magyar oldalon. Asok technikai leiràsbol sajnos nem sokat értek. Tud valaki valami hasznàlhatót, különösen arrol hogy talalom vissza a dokumentaimat (es aztan, nyalva sebeiimet megis megveszem a Word for Mac programmot.)
Elnezes a hibas magyar hasznalatert, de bar anyanyelvem magyar, nagyon ritkan hasznalom. Remenyteli udvozelt, Illés Vera Hollandiabol.
OpenOfficeorg verzio 3.4.0
Mac OS X - en haszn??lva
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Tapasztalataim szerint viszonylag kevesen vannak az OS X-es felhasználók itt a fórumon.

De talán, ha további részleteket meg tudsz adni, hogy hogyan történt, mit tapasztaltál (el se indul, vagy egy bizonyos lépésnél lefagy, kilép a program), akkor talán lesz olyan felhasználó, aki tud neked segíteni.

- Lehet akár hardverhiba is, és emiatt megsérülhetett valamelyik fájl. Újratelepítéssel próbálkoztál már?

A hozzászólásodat át fogom helyezni egy új témába mert - bár hasonló a probléma - más verzióval, más operációs rendszeren történt, tehát kicsi a valószínűsége, hogy azonos gyökere lenne.
A különösen arrol hogy talalom vissza a dokumentaimat
A saját elmentett dokumentumaidat gondolom a szokásos tárhelyedre mentetted. Ennek nincs köze a programhibához, ott meg kell lennie a fájljaidnak. Ha azokat se találod, akkor még nagyobb a valószínűsége a hardvered (HDD, SSD, Pendrive) meghibásodásának. Akkor pedig nagy a baj...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Program nem válaszol.... wááááááááááá

Hozzászólás Szerző: editor »

A Windows 8 és a régebbi Open / Libre Office együttműködési problémái ismertek. Sajnos nem tudom, pontosan mi volt a probléma, valami file lockolás volt, sokat szenvedtem tőle. Nekem is elszállt, mint a topiknyitónak, és helyreállítás után (mivel gyorsan gépelek) általában nagyon sok munkát veszítettem el, plusz az az időveszteség, amíg felhergelem magam, elfogadom a veszteséget, újracsinálom az elveszettet, és visszazökkenek a munkába.

Követtem a probléma szaktopikját az AOOO angol fórumán, megtalálták az okot, és beépítették a javítást előbb az Apache, majd a Libre változatba is. Azt a problémát a release upgrade nekem megoldotta. Azóta loholok a mindenkori legfrissebb kiadással, és élvezem azok gyerekbetegségeit és persze a javításokat is.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése