[Megoldva] Alapértelmezett felsorolásjel módosítása

Szövegszerkesztő
Sery
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. január 31., csütörtök 16:44

[Megoldva] Alapértelmezett felsorolásjel módosítása

Hozzászólás Szerző: Sery »

Üdv!

Verzió: 4.0.4.2 (Build az.: 9e9821abd0ffdbc09cd8c52eaa574fa09eb08f2)
WinXP SP3

A Libre Office Write-ban van-e lehetőség módosítani az alapértelmezett felsorolásjelet, ugyanis minden új felsorolás kezdetekor azt a kis fekete kört adja a pici tizessel a közepén, ami szerintem elég csúnya és idétlen, bár biztosan megvan a maga funkciója. Szeretném ha a gondolatjeles vagy a pici teli kör bekezdés lenne az alapértelmezett. Ez megoldható valahogyan?

Előre is köszönöm.

Sery
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sery 2013. szeptember 9., hétfő 15:36-kor.
Verzió: 4.2.4.2
Build az.: 63150712c6d317d27ce2db16eb94c2f3d7b699f8 - Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alapértelmezett felsorolásjel módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

minden új felsorolás kezdetekor azt a kis fekete kört adja a pici tízessel a közepén,
Mivel a közepén?!? Sose láttam még ilyen felsorolásjelet... Se az Open/ApacheOpen-, sem a LibreOffice-ban. (Azt tudom, hogy van ilyen Unicode karakter, de hogy ez csak úgy magától felsorolásjelként megjelenjen...?!)

Tudsz feltölteni egy képernyőképet és egy mintafájlt ide megvizsgálás céljából?

Megnézheted esetleg, hogy a felsorolás karaktertípusban milyen karakterkészlet van nálad beállítva az adott dokumentumban, és ha nincs is olyan nevű karakterkészleted a Windows alá telepítve, akkor errefelé kell keresni a hiba okát.

Formátum - Stílusok és formázás - Karakterstílusok (ikon) - Felsorolásjel (listából választhatod) - Jobb klikk - Módosítás - Betűkészlet (fül)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alapértelmezett felsorolásjel módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ja, még azt teszem hozzá, hogy nálam LibreOffice-ban OpenSymbol betűkészletre van állítva a felsorolásjel és nem látok 10-es számot az alapértelmezettként felbukkanó köröcske közepén - akármennyire nagyítom is fel.
Felsorolásjel.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Sery
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. január 31., csütörtök 16:44

Re: Alapértelmezett felsorolásjel módosítása

Hozzászólás Szerző: Sery »

Ő lenne az:
10es.JPG
Mintafile: https://docs.google.com/file/d/0B4IRHUv ... sp=sharing
mintafile.odt
(8.8 KiB) Letöltve 153 alkalommal.
Az alapértelmezett stílus a felsorolásjeleknél: Open Symbol

Még annyit megjegyeznék, hogy a probléma akkor keletkezett amikor a LibreOffice általam használt (fent írt) verziójára frissítettem. Azon kolégáimnál akik a régebbi (egyel korábbi) verziót használják azoknál nincs ilyen, illetve velem együtt frissített még egy emberke, neki szintén így jelenik meg.

Köszönöm a gyors válaszokat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sery 2013. szeptember 9., hétfő 14:58-kor.
Verzió: 4.2.4.2
Build az.: 63150712c6d317d27ce2db16eb94c2f3d7b699f8 - Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alapértelmezett felsorolásjel módosítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szerencsésebb dolog ide közvetlenül feltölteni a képeket és a mintafájlokat, mert akkor biztosabban elérik a később erre látogatók is. (128 kiB mérethatárig tudsz ide feltölteni fájlokat.)
Ezt most megtettem helyetted, és ha akarod, akkor - szerkesztve a régebbi hozzászólásodat - törölheted is a linket.

Nálam megnyitva a mintafájlodat így néznek ki a felsorolás karakterek:
mintafálj_kép2.png
Továbbra is az a kérdés, hogy nálad fel van-e telepítve az "OpenSymbol" (nem egyszerűen a "Symbol" nevű, hanem az "OpenSymbol"!) karakterkészlet, mert nálam úgy látszik, hogy annak a használata van beállítva a felsorolásjelekhez a fájlodban.
Ha az nincs feltelepítve, akkor "találomra egy másik karakterkészletből veszi a felsorolásjelet, és ez bizony okozhat problémát.

Másik lehetséges eset, hogy NÁLAM nincs feltelepítve az a karakterkészlet, amit a fájlod eredetileg használna, és emiatt nálam lesz helyettesítve megnyitás után az "OpenSymbol" karakterkészlettel (ami egyébként az alapbeállítási érték is nálam) és ezért nem 10-esekkel tarkítva jelenik meg.

Nálam egyébként a legújabb LO4.1.1 Portable és a régebbi LO3.6.4, sőt az AOO3.4.1 verziókkal is 10-esek nélkül, helyesen jelenik meg a felsorolásjel.
Töltsd le a LO hordozható változatát, telepítsd (az nem bántja a fixen telepített verziót, ha másik könyvtárat adsz meg neki...) és próbáld ki, hogy az hibázik-e. Nálam már nincs fenn a 4.0.4 verzió, semmilyen formában, így azt a verziót nem tudom kipróbálni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Sery
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. január 31., csütörtök 16:44

Re: Alapértelmezett felsorolásjel módosítása

Hozzászólás Szerző: Sery »

Köszönöm! Megvan a megoldás. Nem volt telepítve az OpenSymbol nevű karakterkészlet a számítógépemre. Letöltöttem, telepítettem és egy Libre Office újraindítást követően tökéletesen működik!

Még egyszer köszönöm!
Verzió: 4.2.4.2
Build az.: 63150712c6d317d27ce2db16eb94c2f3d7b699f8 - Windows XP
Válasz küldése