szövegirány: jobbról balra

Szövegszerkesztő
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

szövegirány: jobbról balra

Hozzászólás Szerző: góbé »

Hol és hogyan kell szövegirányt változtatni az OO-ban és/vagy LibO-ban?
Kaptam egy doksit, amiben jobbról-balra szövegirány van beállítva.
MINDENT átnéztem és nem találom sehol a normálisra állítás lehetőségét.
Megbolondulok! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
:D
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: szövegirány: jobbról balra

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: szövegirány: jobbról balra

Hozzászólás Szerző: góbé »

az első linken írják:
"Aktiválni kell a "Komplex szövegelrendezés támogatása" opciót az Eszközök>Beállítások>Nyelvi beállítások alatt.
Ha ez megtörtént a "Formázás" eszköztáron megjelenik a Balról jobbra és a Jobbról balra ikon, ezeket lehet használni az írási irány változtatására."
Az első sort hűen követtem.
Ezután az ALAPÉRTELMEZETT stílusban megjelent egy "szöveg iránya" ahol beállítottam a balról-jobbra irányt.
Nem ért semmit.
Több próbálkozás után elolvastam végre az útmutasítás második sorát is, és felfedeztem az említett ikonokat. Mindent kijelöl és katt rá. Ez használt.
Azért nem éppen normális, hogy az ALAPÉRTELMEZETT form.-beli beállításnak nincs semmi hatása. Sőt a mindent kijelöl, majd jobb egér bill. és Bekezdés formázásában sem hatásos. Csak a mindent kijelöl és ikon használata van a kívánt hatással.

Köszönöm a gyors és precíz választ.
Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: szövegirány: jobbról balra

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ezután az ALAPÉRTELMEZETT stílusban megjelent egy "szöveg iránya" ahol beállítottam a balról-jobbra irányt.
Nem ért semmit.
Hát persze, hiszen az a normál irány.

De ha csak itt, a hozzászólásban tévesztetted el, akkor az lehet az oka, hogy te ugyan módosítottad az Alapértelmezett stílust JOBBRÓL-BALRA irányúra, de a szövegben NEM az Alapértelmezett stílust alkalmazták, sőt nem is olyan bekezdésstílust ami az Alapértelmezetten alapulna.

Mert nálam jól működik. Új dokumentumot nyitva, beírok néhány karaktert. Ez természetesen az Alapértelmezett bekezdésstílus érvénye mellett történik. Ezután az Alapértelmezett stílusban módosítom a szövegirányt JOBBRÓL-BALRA értékűre, és a beírt néhány karakter máris átugrik a másik oldalra, és látszik hogy a "sorvége" karakter (be van kapcsolva a "nem nyomtatható karakterek megjelenítése" opció) valójában a sor elején (bal oldalán) jelenik meg. LO364-gyel próbáltam.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése