Beillesztett kép bekavar

Szövegszerkesztő
Nandee
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. május 27., kedd 9:30

Beillesztett kép bekavar

Hozzászólás Szerző: Nandee »

Beillesztettem egy képet háttérbe a write-ba. A gond csak az hogy ha a képen felett lévő szövegben hiba van, akkor a nem tudok jobb klikkel javítani, mert a kép jelölődik ki. Ugyanez történik duplaklikknél. Sajnos a kép az A4-es lap 1/3-át elfoglalja és az arculat miatt muszáj használnom. A Wordnél eddig nem volt probléma, mert betettem a láblécbe. Ezután csak akkor lett újra szerkeszthető ha a láblécre klikkeltem 2-szer. Viszont a write-ban lévő helyesírásellenőrző nagy csábítás :) de így nem igazán praktikus. Próbáltam már minden beállítást de nem sikerült.
Mac Osx 10.5, Intel iMac Core2, OOo_3.0.0beta
Előre is thx...
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Beillesztett kép bekavar

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

A stílus segéden (F11) az alábbi stílusoknak lehet háttérképet adni: bekezdés, oldal, keret. Ha nekünk egy adott oldalhoz kell egy háttérkép, akkor azt az oldalstílusoknál tudjuk megadni. Háttérkép megadása: jobb egérgomb a stíluson/módosítás (vagy új). Válasszuk ki a háttér fület. Típusnál válasszuk ki a képet, majd az alatta levő gomb segítségével (tallózás) adjuk meg a beilleszteni kívánt képet és alatta adjuk meg a típusát. Típusok: Pozíció itt megadhatjuk a kép illesztését az oldalra. Terület: az oldalhoz igazítja a képet. Mozaik: mozaikszerűen helyezi el a képet az oldalra.
Anti
Válasz küldése