[MEGOLDVA] hiperlink->szoveg konverzió

Szövegszerkesztő
tzg6sa
Önkéntesek
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 15:17

[MEGOLDVA] hiperlink->szoveg konverzió

Hozzászólás Szerző: tzg6sa »

Hogyan lehet egy dokumentumban hiperlinkként megjelenő szöveget, normál szoveggé konvertálni?
Példa: wikipediából jelölj ki egy szöveget, majd illeszd be egy dokumentumba. Ezután kék színű aláhúzott szavak jelzik a hiperlinket. Az ilyeneket szeretném nagyon egyszerű módon normál szöveggé konvertálni.
Az alapértelmezett formázás opció nem megfelelő, mivel az minden más formázást is eltüntet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tzg6sa 2008. május 21., szerda 19:08-kor.
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
g_123_wert
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:58

Re: hiperlink->szoveg konverzió

Hozzászólás Szerző: g_123_wert »

Minden olyan mód amit ismerek elveszi a formázást is. Hogy a formázás is megmaradjon meg a dokumentumból se ugorjon ki lehet megoldás, ha a hiperlinken állva Szerkesztés/Hiperlink, a felugró ablakban a hiperlink címét csak simán http:// -re írod át. Ettől még nem lesz szöveg. A alapértelmezett formázáson kívül be lehet egyenként illeszteni irányított beillesztéssel formázatlan szövegként, de akkor ugyanoda jutsz, a formázás elveszik. Az egyetlen mód, hogy megőrizd a hiperlinkek eredeti formázását, ha a formázásukról készítesz egy új szövegstílust a Stílusok és formázás (F11) oldalsávban, átalakítod őket alapértelmezett formázásra és visszaadod nekik a régi stílusukat. Ez macerás megoldás, viszont ha sokat kell ilyet csinálni lehet makrót írni rá.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 7.x
tzg6sa
Önkéntesek
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 15:17

Re: hiperlink->szoveg konverzió

Hozzászólás Szerző: tzg6sa »

A formázás megőrzése alatt a szövegben előforduló egyéb formázásokra gondoltam. A linkek formázását nem szükséges megtartani. Erre megoldás ugyan az alapértelmezett formázás, de minden egyes linkre külön el kell végezni. Egy "minden link formázását alapértelmezésre állít" makróval tökéletesen meg lennék elégedve. Csak az a baj, hogy soha nem írtam OOo-ba makrót, sőt még nem is használtam.
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: hiperlink->szoveg konverzió

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Amennyiben jól vettem ki, azt szeretnénk elérni, hogy a hiperlinkek "kinézete" legyen olyan, mint a többi szövegé. Erre a következő megoldást szoktam használni:
- A stíluskezelőben (F11) menjünk a karakter részre (balról a második fül).
- Itt keressük meg az "Internet-hivatkozás" stílust, majd jobb egérgomb/módosítás-ra menjünk.
- Állítsuk be a megfelelő formátumot (betükészlet, betühatások stb.), majd nyomjunk egy OK-t.
Ilyenkor csak a "kinézet" lesz olyan, mint a szövegkörnyezet, a link ugyanúgy link marad.
Anti
tzg6sa
Önkéntesek
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 15:17

Re: hiperlink->szoveg konverzió

Hozzászólás Szerző: tzg6sa »

Köszönöm szépen!
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
Válasz küldése