[MEGOLDVA] Felsorolás kikapcsolása hogyan?

Szövegszerkesztő
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

[MEGOLDVA] Felsorolás kikapcsolása hogyan?

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Attól tartok e téma címe nem pontos, de túl hosszú lenne a cím, ha ott igyekeznék megmagyarázni, miről van szó...

Tehát. Regényeket írok, és emiatt rengetegszer van úgy, hogy a "mondat" kötőjellel kezdődik, merthogy ugye párbeszédről van szó. Aztán amikor Entert nyomok, a LO azt hiszi ez a bekezdés egy felsorolás része, és nagy "előzékenyen" magától beír egy kötőjelet a következő sor elejére, hogy nekem azzal ne kelljen már foglalkozni. Holott egyáltalán nem mindig kell oda kötőjel, mert lehet hogy a történet épp narrációval folytatódik. És ez még a jobbik eset, mert néha úgy gondolja a LO, hogy a kötőjelet kicseréli gondolatjelre, sőt, valami barominagy üres közt is kreál a gondolatjel és az azután beviendő szöveg közé, amitől tiszta idegbajos tudok lenni. Ezt úgy lehet elkerülnöm, ha ilyenkor elmegyek a Formátum/Felsorolás_és_számozás menübe és ott kiválasztom az "Eltávolítás" gombot. Na de ezt rém macerás minden bekezdésnél eljátszani... Emiatt rászoktam hogy nem is kötőjelet vagy gondolatjelet használok a párbeszédek kezdetének jelölésére, hanem azt a talán "hosszú kötőjelnek" nevezett izét ami ha jól tudom csak az angol nyelvben van meg hivatalosan, most nem tudom hirtelenjében hogy "endash" vagy "emdash" a neve, de erről van szó:

Viszont eszembe jutott hirtelen hogy megkérdem a nálamn okosabbaktól, azaz tőletek, van-e valami megoldás rá, hogy úgy állítsam be a LO-t de EGYSZERSMINDENKORRA, hogy mindörökre elfeledkezzen erről a számomra oly kellemetlen és idegesítő "szolgáltatásáról"? Azaz hogy azontúl ALAPÉRTELMEZÉS SZERINT egyáltalán ne tekintsen felsorolásjelnek semmiféle kötőjelszerűséget nálam. Azt nem bánom ha a számozásnál megmarad a régebbi viselkedése, de a felsorolásnál (mármint amit ő eddig annak tartott) nyughasson. De az sem zavar ha ezt az ökörséget csak úgy lehet klikapcsolni hogy emiatt a számozást sem végzi többé automatikusan. Ugyanis alig van rá példa hogy számozott bekezdéseket használnék.
Feltételezem hogy esetleg be lehet ilyesmit állítani úgy, hogy az "alapértelmezett" stílust változtatjuk meg, de én azt szeretném ha abszolúte minden stílusnál így viselkedne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára violazoli 2013. január 21., hétfő 6:31-kor.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Felsorolás kikapcsolása hogyan?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kapcsold ki a "Felsorolásjel" opciót a képen látható helyen (Eszközök - Automatikus javítás beállításai - Beállítások)
Felsorolásjel.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: Felsorolás kikapcsolása hogyan?

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
Válasz küldése