Élőláb eltűnik

Szövegszerkesztő
KunEmber
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. október 3., szerda 21:14

Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: KunEmber »

Sziasztok! Nem találtam a fórumon (egyelőre) megoldást a problémámra, szóval ezért nyitottam új topicot.

Ami a gond: nekem a dokumentumokat sajnos .doc-ba kell mentenem. Ami a gond: ha doc-ban mentem, akkor a következő megnyitáskor az élőláb az összes tartalmával együtt eltűnik. Ugyanez a saját .odt-ben mentve nem jelentkezik.
Tudtok erre valamit mondani?
Köszi: KunE
LibreOffice 3.5 / Kubuntu 12.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Úgy általában nem szokott eltűnni az élőláb/élőfej nekem a konvertálás után. Tudni kellene, hogy milyen tartalmat raktál az élőlábba, és hogy melyik verziójú .doc formátumba mentetted a munkádat.

Legjobb lenne, ha két mintafájlt töltenél fel ide megvizsgálás céljából. Egyet, ami .odt formátumú, és tartalmazza a kérdéses láblécet a problémás fájlra jellemző tartalommal; és a másik, a doc formátumú, helytelenül konvertált dokumentumot is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

itt van két saját példafájl:
LibreOffice3.5.4.2 verzióval létrehozott minimális dokumentum, mezőket tartalmazó lábléccel, és ugyanaz a fájl Word97/2002/2003 doc formátumba mentve.
Lábléc_doc-ba.odt
(9.54 KiB) Letöltve 149 alkalommal.
A konvertált fájlt Word2002-vel megnyitva a lábléc nem tűnt el.
Lábléc_doc-ba.doc
(9 KiB) Letöltve 149 alkalommal.
LibreOffice-szal újra megnyitva a doc fájlt, szintén rendben van a lábléc.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
KunEmber
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. október 3., szerda 21:14

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: KunEmber »

Köszönöm a gyors választ, hát mit mondjak, nem tudom újra előidézni a hibát.

Az biztos, hogy én nem a Win95, hanem az újabb 97/2000/XP-s .docba gondoltam eredetileg. Mióta azonban elmentettem a 95-ösbe, azóta mind a két .docot és a docx-ben mentettet is megnyitja.
LibreOffice 3.5 / Kubuntu 12.04
KunEmber
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. október 3., szerda 21:14

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: KunEmber »

Nah, az eredeti dokumentumomban valamiért nem jön össze továbbra sem, sőt új dokumentumban megint ezt csinálja. Íme:
fel2.odt
(16.88 KiB) Letöltve 142 alkalommal.
fel1.doc
(38.5 KiB) Letöltve 136 alkalommal.
LibreOffice 3.5 / Kubuntu 12.04
KunEmber
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. október 3., szerda 21:14

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: KunEmber »

Szóval eddig úgy tűnik, ha az összes oldal alapértelmezett és úgy állítok élőlábat, akkor úgy marad. Ha viszont beállítom, hogy az első oldal ne alapértelmezett, hanem "első oldal" legyen, akkor a következő mentéskor nem lesz ott.
LibreOffice 3.5 / Kubuntu 12.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nos, ez a jelenség a két dokumentumformátum eltérő "Első oldal" oldalstílus kezeléséből adódik. Az Open/LibreOffice-ban az "Első oldal" oldalstílus (számomra nem teljesen egyértelmű módon) nem teljes értékű, különálló oldalstílust jelent, hanem valamiféle "al-stílust", és ráadásul az "Első oldal" oldalstílusnak az egyszerű, kattintással történő alkalmazása nem szúr be az első és a második oldal közé egy VALÓDI, TELJES ÉRTÉKŰ oldaltörés - új stílussal elválasztó jelzést, ez pedig a Wordbe konvertáláskor hibát eredményez.

Megoldás:

1.: Készíts saját oldalstílusokat "Saját első oldal", "Saját alapértelmezett oldal" névvel az "Alapértelmezett" oldalstílus alapján.
2.: Ezután az első oldalra kattintással alkalmazd a "Saját első oldal" stílust.
3.: Ezután az első oldal utolsó sorában "Beszúrás - Töréspont - Oldaltörés / új stílussal: "Saját alapértelmezett oldal".
4.: A Delete gombbal törölheted a fölöslegesen létrejött plusz egy (üres) oldalt. Az eredmény: az első oldalad "Saját első oldal" stílusú, a többi pedig "Saját alapértelmezett oldal" stílusú lesz, és köztük egy teljes értékű elválasztó jel is van.

Ha ezután a "Saját alapértelmezett oldal" stílusban beállítod a láblécet, és annak tartalmát, a "Saját első oldal" oldalstílusban pedig kikapcsolod a láblécet, akkor már jól fogja konvertálni a .doc formátumba, hiszen teljes értékű oldalstílusokat, ráadásul a Word számára is értelmezhető elválasztó jelzéssel fog tartalmazni a fájlod.

Itt a te fájlod ily módon módosítva:
fel1_saját stílusokkal.doc
(38 KiB) Letöltve 156 alkalommal.

No, ez jó példa arra, hogy a két formátum (a régi, elavult bináris .doc formátum és az xml alapú ODF (.odt) soha nem lesz 100%-ban kompatibilis. Ráadásul a bináris doc formátum soha nem volt szabványosítva, és csak a legutóbbi időben lett hozzáférhető a formátum leírása - most, amikor a MS már nem preferálja ezt a formátumot. Ők is áttértek a .docx nevű, xml alapú, és szintén szabványba foglalt formátumra. Így most kétféle xml alapú szabványosított dokumentum formátum létezik: Az ODF (OpenOffice, LibreOffice, és egyéb nyílt forrású programok szabványosított formátuma, és az MS által az ODF megjelenése UTÁN "csakazértis" szabványosított OOXml saját formátumuk. "Természetesen" ez a két formátum sem azonos, és csak bizonyos mértékig kompatibilis egymással, de legalább megismerhető az MS formátum is (csak meg kell venni a szabványt...), és ha az MS is tartja magát a saját szabványához, akkor könnyebb konvertáló rutinokat írni a két formátum közé, mint a bináris .doc és a .odt közé. De ez sajnos még nem jelenti azt, hogy tökéletes konverzió létezne a két szabványos formátum között.
Azt viszont jelenti, hogy mindkét szabvány Magyarországon is be lett vezetve, tehát kötelessége elfogadni mind a két szabványos formátumot még a "hivataloknak" is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
KunEmber
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. október 3., szerda 21:14

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: KunEmber »

Köszönöm, holnap kipróbálom a megoldást, majd írok! Üdv!
LibreOffice 3.5 / Kubuntu 12.04
KunEmber
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. október 3., szerda 21:14

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: KunEmber »

Köszönöm, eddig működik ez a megoldás. Ami viszont nem tetszik: eltűnik a dokumentum újbóli megnyitása után a beállított stílus, csak olyan fog szerepelni helyette (de legalább kettő helyett 4) mint: Első átalakítása, Második átalakítása, Átalakítás: 1, Átalakítás 2.
LibreOffice 3.5 / Kubuntu 12.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőláb eltűnik

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Amennyire én a Word különböző (és meglehetősen régi) változatait ismerem, az Oldalstílus menedzselés meglehetősen szegényes volt. (Word6, Word97, OfficeXP - újabbat soha nem használtam.) Ezekben nem lehetett saját névvel elnevezni az oldalstílusokat, a "neveiket" maga a Word program generálta, és mindig csak a már meglévő stílus módosított verziójaként lehetett értelmezni/megadni egy új stílust.

Valószínűleg emiatt (ilyen és ehhez hasonló inkompatibilitási tényezők miatt) "dobja el" a felhasználó által adott stílusneveket a program a konvertáláskor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése