lábjegyzet a hasábon kívül

Szövegszerkesztő
vitemerius
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. február 21., kedd 20:12

lábjegyzet a hasábon kívül

Hozzászólás Szerző: vitemerius »

Üdvözlet!

Meg lehet oldani a LibreOffice legfrissebb verziójában, hogy a lábjegyezeket ne ossza szét hasábokra, ha az egész oldal két hasábra van osztva, hanem az egy hasábos maradjon, s a két hasáb alatt margótól margóig fusson?
Előre is köszi!
EV
LibreOffice 3.6.02 / Ubuntu 12.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: lábjegyzet a hasábon kívül

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jómagam nem találtam ilyen lehetőséget. Ha jól értelmezem, akkor a lábjegyzet elhelyezkedése mutatja azt is, hogy melyik hasábban található az a pont, amire vonatkozik. Tehát én így látom logikusabbnak, ahogy most meg van valósítva a programban.

Ami lehetséges:

- a VÉGJEGYZET - a LÁBJEGYZETTEL ellentétben - külön oldalra kerül, és az külön oldalstílus alapján is működik, így megadható, hogy csak egyhasábos legyen. Ha nem gond akkor ilyen igényekkel használj inkább végjegyzetet.

- (talán) készíthetsz saját hivatkozásokat, és a lábjegyzetbeli részt beteheted egy szakaszba, vagy keretbe, ahol az oldalstílustól eltérő elrendezést adhatsz meg. De ezeket neked, manuálisan kell karbantartanod, frissítened (figyelni, hogy éppen melyik oldalra esik egy-egy újratördelés után).
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
vitemerius
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. február 21., kedd 20:12

Re: lábjegyzet a hasábon kívül

Hozzászólás Szerző: vitemerius »

Igen, akkor van így, ha a lábjegyzetet tartalmazó rész is hasábba esik. Nekem is nagyon úgy tűnik, hogy nincs más megoldás, csak az, hogy megszokom. :) A szakaszos megoldás szükség esetén jól jöhet, köszi, de hosszabb, folyton változtatgatott szöveg esetében elég macerás.
Köszi még egyszer!
EV
LibreOffice 3.6.02 / Ubuntu 12.04
Válasz küldése