[Megoldva] Oldalszám ne látszódjon

Szövegszerkesztő
Adamyno
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. szeptember 26., szerda 15:14

[Megoldva] Oldalszám ne látszódjon

Hozzászólás Szerző: Adamyno »

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy nem tudom hol lehet azt beállítani, hogy az oldalszám ne látszódjon az első oldalon. Ezt úgy szeretném, hogy a 2. oldaltól már 2-vel kezdődjön a számozás és a dokumentum végére szeretnék majd egy tartalomjegyzéket is. Ott pedig már lehetőleg ne legyen oldalszám. Még nem csináltam ilyet, csak azért írom ezt. Körülbelül 5 éve használtam utoljára Microsoft Word-öt (a 2003-ast), anno azt is tanultam, de már sokat felejtettem. Azóta már komolyabban áttértem Linuxra, de még ilyen oldalszámos, tartalomjegyzékes dokumentumot nem kellett eddig csinálni, szóval most jönnek elő a problémák. Köszi szépen a segítséget előre is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Adamyno 2013. április 19., péntek 18:49-kor.
LInux Mint 14 & Mate - LibreOffice 3.6.2.2
Adamyno
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. szeptember 26., szerda 15:14

Re: Oldalszám ne látszódjon

Hozzászólás Szerző: Adamyno »

Közben itt már megjött a válasz : http://hup.hu/node/118128
LInux Mint 14 & Mate - LibreOffice 3.6.2.2
Adamyno
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. szeptember 26., szerda 15:14

Re: Oldalszám ne látszódjon

Hozzászólás Szerző: Adamyno »

Újra én vagyok és az a nagy helyzet, hogy már a második oldalról is el szeretném tüntetni az oldalszámot. Megoldható ez valahogy?
LInux Mint 14 & Mate - LibreOffice 3.6.2.2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oldalszám ne látszódjon

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

További egyéni oldalstílus alkalmazásával ez egyszerűen megoldható. Minden névvel megnevezett nevezett Oldalstílusban (Lásd: Stílustár /F11/ azon is az Oldalstílusok ikon) külön-külön meg tudod mondani, be tudod állítani, hogy
- legyen-e bekapcsolva az élőfej, élőláb
- és hogy mi legyen annak a tartalma (beszúrsz "oldalszám mezőt" vagy nem...).
... és persze a már létezőkön túl annyiféle stílust hozol létre, amennyit csak akarsz...

A dokumentum létrehozása közben egy új oldalstílus alkalmazásakor (Oldaltörés beszúrása - új Oldalstílussal) meg tudod adni, hogy a fejlécbe/láblécbe beszúrt oldalszámozás folyamatos legyen, vagy induljon újra egy általad megadott értéktől.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Adamyno
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. szeptember 26., szerda 15:14

Re: Oldalszám ne látszódjon

Hozzászólás Szerző: Adamyno »

Jóóóó :)

Köszi!
LInux Mint 14 & Mate - LibreOffice 3.6.2.2
Válasz küldése