Irodalomjegyzék-adatbázis bevitel hiba?

Szövegszerkesztő
balazswo
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010. október 29., péntek 12:52

Irodalomjegyzék-adatbázis bevitel hiba?

Hozzászólás Szerző: balazswo »

Sziasztok!
Egy elég frusztráló hibába futottam bele nemrég az irodalomjegyzék-adatbázis feltöltése közben. Történt az, hogy a rekord bevitele után, arra újra kattintva nem tudtam szerkeszteni a mezőket. Egyszerűen, nem lehetett beírni a szöveget. Később kiderült, hogy azért nem, mert a bevitel után a program feltölti üres karakterekkel (gondolom Space-vel) a megmaradt helyet a mezőben. Erre úgy jöttem rá, hogy ha a mezőben kattintottam valahova és utánya nyomtam a backspace-t, akkor törölte az üres karaktereket és tudtam módosítani a szöveget. Elég frusztráló a dolog, mert a Writer irodalomjegyzék készítője beimportálja az egész hosszú üres mezőt is, amit egyszerűen nem tudok törölni. Valaki tudna segíteni, hogy mit-hogyan kell átállítani, hogy a bevitel után ne töltse ki a mezőt felesleges karakterekkel?
Egy másik kérdésem is van, bár lehet, hogy inkább új témába kellene tennem: az irodalomjegyzék készítésnél a cikk típusú bejegyzés adatainál nekem meg kellene adnom a folyóirat címet is, de nincs ilyen opció a listában. Tudja valaki, hogy a listában hogyan lehetne ezt módosítani?
OOO3.4
Win7
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Irodalomjegyzék-adatbázis bevitel hiba?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Kérdésed második felére a megoldás, de tényleg jobb lett volna külön kérdezni:
Ha megnyitod a dokumentumodban az irodalom jegyzéket, nincs minden mező megjelenítve.
Jobb klikk egy mező néven, majd oszlopok megjelenítését kiválasztod, és ott kijelölöd a "Journal"-t.

A kérdésed első feléhez, milyen oprendszer alatt melyik AOO/OOo/LibO változattal történt?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése