Nyomtatás több tálcából oldalszámmal, üres oldal eldobásával

Szövegszerkesztő
nagyatis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. május 28., hétfő 20:47
Tartózkodási hely: Boconád, Hungary
Kapcsolat:

Nyomtatás több tálcából oldalszámmal, üres oldal eldobásával

Hozzászólás Szerző: nagyatis »

Sziasztok!

Belebotlottam egy problémába, sajnos nem tudom megoldani, ezért fordulok hozzátok...
Van egy OpenDocument Text formátumú "sablonom", amit adatokkal kell az általam fejlesztett rendszerből feltöltenem, majd a Megrendelő kinyomtatja. Ezzel nem is lenne gond, ha sajnos meg kell oldanom az alábbi problémákat:
  1. az első és a második oldal (vagyis az első lap mindkét oldalának) alsó margója 10 cm, ezt figyelembe kell vennem;
  2. a 3. oldaltól (vagyis a többi) alsó margója 2 cm;
  3. az első lapot a felső tálcából, a többit az alsóból kell szedni.
Az oldalstílusok segítségével eddig profi módon sikerült megoldani a fenti problémákat. Most jönnek az érdekesebbek:
  1. a nyomtatáskor a beszúrt oldaltörések miatt üres oldalak is nyomtatódnak az alsó tálcából;
  2. a dokumentumokat "oldalszám/oldalak száma. oldal" formátumú oldalszámmal kell ellátni a fejlécen;
  3. a a. és b. pontokból következik, az üres oldalak is -- csak összefirkálva a papírt -- sorszámozódnak, holott semmi szükség rájuk... :(
A kérdésem: Hogyan lehetne a üres oldalakat eltüntetni?
LibreOffice 3.5.3.2 Build ID: 350m1(Build:2) - Xubuntu 12.04 Desktop 32-bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás több tálcából oldalszámmal, üres oldal eldobás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az "Automatikusan beszúrt üres oldalak nyomtatása" opció mellől kivetted a pipát?
(ezt a lehetőséget ismerem ennek a problémának a megoldására, de ebben a pillanatban nincs a közelemben automata lapfordítós kétoldalas nyomtató, ezért rád marad a kipróbálása.)
automatikusan beszúrt oldalak.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
nagyatis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. május 28., hétfő 20:47
Tartózkodási hely: Boconád, Hungary
Kapcsolat:

Re: Nyomtatás több tálcából oldalszámmal, üres oldal eldobás

Hozzászólás Szerző: nagyatis »

Köszi a segítséget!
Közben eljutottam addig, hogy az oldalstílusokkal megoldottam a Szervező fülön a Következő stílus beállításával, hogy az oldalak sorban milyen stílusúak legyenek. Ez szuperül sikerült. Így nem lesz szükség valószínűleg az üres oldalak nyomtatásának kikapcsolására... Amivel most bajlódok:
Amikor elkezdem hozzáírni a többi oldalt, beállnak az oldalstílusok tökéletesen, csak egy baj van...
A élőfejben lévő szöveg nem íródik át a következő oldal tetejére, a stílusban meg nem tudom beállítani a fejlécet... :-(
LibreOffice 3.5.3.2 Build ID: 350m1(Build:2) - Xubuntu 12.04 Desktop 32-bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás több tálcából oldalszámmal, üres oldal eldobás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A élőfejben lévő szöveg nem íródik át a következő oldal tetejére, a stílusban meg nem tudom beállítani a fejlécet...
Miért nem tudod?

Nincs meg a stílustár? (F11, vagy Formátum, Stílusok és Formázás)
Nincsenek meg az alkalmazott stílusaid nevei stílustárban? (Használd az "Alkalmazott stílusok" szűrőt.)
Nem tudod, hogyan kell módosítani egy oldalstílust? (Tedd aktívvá az "Oldalstílusok" listát az "Oldalstílusok" ikonra kattintással az stílustáron, majd jobb klikk egy OLDALSTÍLUS nevén: "Módosítás")
Nem tudod, hol kell bekapcsolni/beállítani az adott stílus élőfejét? (Az adott oldalstílus "Élőfej" fülén kapcsold be az élőfejet. Ezután átmásolhatod az előző stílus élőfej tartalmát, manuálisan az újabb stílusú lapok egyikére.

Ha az újabb stílust egy olyan stílus alapján hoztad létre, amiben már be volt kapcsolva az élőfej, és már írtál is oda valamit, akkor az az alapján létrehozott stílusban ez már meg fog jelenni, másolgatás nélkül is. De ehhez előre kell gondolkozni, előre meg tervezni a stílusokat, a dokumentum szerkezetét.
 Szerkesztett: Ezt az újabb témát egyelőre nem választom szét az előzőtől, de kérlek vedd figyelembe az "egy probléma - egy téma" alapszabályt, és új kérdésnek nyiss új témát!
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... um.php?f=3 
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
nagyatis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. május 28., hétfő 20:47
Tartózkodási hely: Boconád, Hungary
Kapcsolat:

Re: Nyomtatás több tálcából oldalszámmal, üres oldal eldobás

Hozzászólás Szerző: nagyatis »

Sziasztok!
Zizi64 írta:Nincs meg a stílustár? (F11, vagy Formátum, Stílusok és Formázás)
Nincsenek meg az alkalmazott stílusaid nevei stílustárban? (Használd az "Alkalmazott stílusok" szűrőt.)
Nem tudod, hogyan kell módosítani egy oldalstílust? (Tedd aktívvá az "Oldalstílusok" listát az "Oldalstílusok" ikonra kattintással az stílustáron, majd jobb klikk egy OLDALSTÍLUS nevén: "Módosítás")
De! Megvan! Írtam, hogy ott sikerült beállítanom az oldalstílusoknál, hogy az aktív oldalstílust követő oldal milyen stílusú legyen...
Szerintem ebből leszürhetted, hogy azért nem vagyok teljesen ...
Zizi64 írta:Nem tudod, hol kell bekapcsolni/beállítani az adott stílus élőfejét? (Az adott oldalstílus "Élőfej" fülén kapcsold be az élőfejet. Ezután átmásolhatod az előző stílus élőfej tartalmát, manuálisan az újabb stílusú lapok egyikére.
Hihetetlen, de tudom hol van... Nem is az volt a kérdés, hol kell bekapcsolni...
Zizi64 írta:Ha az újabb stílust egy olyan stílus alapján hoztad létre, amiben már be volt kapcsolva az élőfej, és már írtál is oda valamit, akkor az az alapján létrehozott stílusban ez már meg fog jelenni, másolgatás nélkül is.
Nekem -- a legutóbbi kérdésem alapján -- erre az információra lett volna csak szükségem!
Zizi64 írta:De ehhez előre kell gondolkozni, előre meg tervezni a stílusokat, a dokumentum szerkezetét.
Azért komplexebb a megoldandó probléma, mint egy akár százoldalas felhasználói kézikönyv, stb. elkészítése és megformázása, hidd el.
LibreOffice 3.5.3.2 Build ID: 350m1(Build:2) - Xubuntu 12.04 Desktop 32-bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás több tálcából oldalszámmal, üres oldal eldobás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nekem -- a legutóbbi kérdésem alapján -- erre az információra lett volna csak szükségem!
De ha ilyen röviden fogalmazod a kérdést, ezt én abból ezt hogyan találjam ki?
:)

Olvasd el még egyszer a kérdésedet, és képzeld bele magad egy olyan segíteni szándékozó ember helyébe, aki egyáltalán nem ismer téged, aki nem tudhatja, hogy alapdolgok, vagy csak a finom részletek hiányoznak nálad:
A élőfejben lévő szöveg nem íródik át a következő oldal tetejére, a stílusban meg nem tudom beállítani a fejlécet...
nem íródik át = első gondolatom: hibát, bug-ot találtál a programban.
a stílusban meg nem tudom beállítani a fejlécet... = ez alapdolognak tűnik; legalábbis így megfogalmazva a kérdést, annak látszik.

(Ez nem lecseszés, csak figyelemfelhívás. Egyébként a Fórum ide vonatkozó útmutatója is ír probléma pontos körülírásáról, mint alapvető kommunikációs eszközről. Nagyságrendekkel kevesebb időt kell a segítésre fordítani, ha jól van megfogalmazva a kérdés, ha a kérdező tájékoztatja a segítőt a részletekről is, ha mintapéldát tölt fel.)
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... p?f=3&t=11

Üdvözlettel:
Kovács Tibor
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése