[Megoldva] Nagy terület kijelölése gyorsan

Szövegszerkesztő
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

[Megoldva] Nagy terület kijelölése gyorsan

Hozzászólás Szerző: x00 »

Területet kijelölni Shift nyomvatartása alatt lehet. De ha a Page Down vagy a Page Up billentyűt megnyomom, akkor megszűnik a kijelölés, és kezdhetem elölről az egészet, a kurzor le billentyűvel, de úgy mondjuk egy 400 oldalas részt kijelölni elég sok időbe telik. Hogy lehet gyorsabban megcsinálni? A Shift + Page Up/Down a fejléc, lábléc szerkesztése, és sajnos kijelölés közben is így működik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2012. április 19., csütörtök 21:28-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: Nagy terület kijelölése gyorsan

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Kijelölöd az első sort, vagy szót, s kattintás nélkül a végére görgetsz akár az egérrel, akár a kurzor mozgató nyilakkal (de akár a page down-nal), majd a shift nyomása közben az utolsó karekterhez kattintasz, amit még kijelölnél...
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nagy terület kijelölése gyorsan

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Van egy olyan gyanúm, hogy x00 esetleg így értette a "TERÜLET kijelölését":
Terület_kijelölése.png
Ez nálam nem a "Shift", hanem az "Alt" billentyűvel megy, de azt én sem nem tudom, hogyan lehetne több oldalon keresztül gyorsítani a kijelölést.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: [Megoldva] Nagy terület kijelölése gyorsan

Hozzászólás Szerző: x00 »

Ha van kijelölés, bármilyen kurzormozgásra megszűnik a kijelölés, így a Page Up/Down billentyű megnyomására is. De egérrel görgetve megy.

Nem blokk kiejlölésére gondoltam, de megpróbáltam blokkot is kijelölni: Alt+kurzorral kezdtem volna, de a balra/jobbra csak normál kurzorként viselkedett, a fel, le pedig a fel, le nyíl karaktert szúrja be, mert úgy állítottam be, hogy az azt beszúró makrót hívja. De ha az állapotsoron vagy a menüben átváltom a kijelölési módot, akkor lehet blokkot kijelölni.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Válasz küldése