Listapanel szerkesztés

Szövegszerkesztő
Főadmirális
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. április 7., szombat 15:58

Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Főadmirális »

Hello. Egy is segítséget kérnék. Az űrlapszerkesztést csak most keztem el használni. Szeretnék Listapanelt beszúrni, de nem teljesen értem, hogy hogyan tudom létrehozni. Elolvastam súgót is, de egyenlőre nekem kínai. :D

Szóval valaki egyszerűn írja már le nekem, hogy lépésről-lépésre mit csináljak. Előre i köszönöm.
OpenOffice 3.1 / Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szeretnék Listapanelt beszúrni, de nem teljesen értem, hogy hogyan tudom létrehozni.
A Writer szövegterületére?

1. Jó, ha az "Űrlapelemek" eszköztárat megjelented, és dokkolod az eszköztáron.
2. Át kell kapcsolnod a szerkesztés üzemmódra.
Űrlapelemek.png
3. Beilleszted a kiválasztott űrlapelemet a dokumentumba. (az ikonjára kattintás után egérrel kb kijelölöd a helyét.)
4. A létrehozás után közvetlenül hozzárendelhetsz egy létező, regisztrált adatbázist; de a listaelemeket később és közvetlenül is meg tudod adni:
5. Jobb klikk az űrlapelemen, akkor tudod szerkeszteni a legkülönbözőbb tulajdonságait ("Pozíció és méret": helye, mérete, "Vezérlőelem": a lista elemei, stb. "Horgony", stb.)
6. Visszakapcsolsz a tervezőmódból, és használhatod az űrlapelemet

Már csak az a kérdés, hogy ezt a valahová odahelyezett űrlapelemet, amiben kiválaszthatsz egyet a lista szövegei közül, mire is akarod és tudod használni. Makrót írsz hozzá? Vagy elegendő, hogy megjelenik a kiválasztott szöveg?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Főadmirális
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. április 7., szombat 15:58

Re: Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Főadmirális »

Hello. A 3. pontig én is megvagyok. A probléma az adatbázis hozzárendelésével van. Mi ez pontosan?

Olyan Listapanelt akarok csinálni amiben az én általam beírt szövegek gördülnek le mint opcionálisan választható szövegek.
OpenOffice 3.1 / Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Olyan Listapanelt akarok csinálni amiben az én általam beírt szövegek gördülnek le mint opcionálisan választható szövegek.
Ez esetben nincs szükséged regisztrált adatbázis használatára.
1. Nyomd meg a Mégsem gombot.
2. Az űrlapelem még midig ki van jelölve. Kattints a jobb egérgombbal rajta. A felugró menüből válaszd a "Vezérlőelem" menüpontot. (régebben "Vezérlés" volt a neve, az szerintem jobban fedte a funkcióját)
3. "Általános" fül, "Listabejegyzések". Shift-Enterrel tudsz sort emelni az általad beírt listában. Ezek közül tudsz majd választani működés közben. Én most színeket írtam be.
Űrlapelemek2.png
4. Kapcsolj vissza a szerkesztés módból. Már használhatod is a Listapanelt
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...De könnyen lehet, hogy neked nem a Listapanel űrlapelemre, hanem egy Beviteli mezőre van szükséged:
Ez pontosan a szöveg sorában jelenik meg. "Beszúrás" - "Mezők" - "Egyéb mezők" - "Függvények" - "Beviteli lista"
Beviteli mező.png
A képen látszik egy listapanel, meg egy beviteli mező - mindkettőben színek neveit tudod választani. Meg látszik, hogy éppen beszúrok egy autóneveket tartalmazó beviteli mezőt
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Főadmirális
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. április 7., szombat 15:58

Re: Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Főadmirális »

Nem. A listapanel így már tökéletesen működik. Köszi. Éveken át kínlódtam ezzel és eddig ezért nem foglalkoztam az űrlapszerkesztéssel. Nagyon szépen köszönöm, nem is tudod mennyit segítettél. Még egy kérdés: Amikor kikapcsolom a szerkesztőmódot és utána kiválasztok egy elemet a már megszerkesztett listapanelből, akkor hogyan tudom megoldani, hogy a listapanel kis nyila ne látszódjon nyomtatáskor? mert ugye a keretet el tudom tüntetni, de erre még nem jöttem rá.
OpenOffice 3.1 / Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem.
akkor hogyan tudom megoldani, hogy a listapanel kis nyila ne látszódjon nyomtatáskor? mert ugye a keretet el tudom tüntetni, de erre még nem jöttem rá.
DE!

Akkor neked mégiscsak a mezőre van szükséged!
A listapanelnél megadhatod, hogy az EGÉSZ nyomtatódjon-e, vagy nem, de hogy a nyilacska külön kikapcsolható lenne, arról nem tudok...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Főadmirális
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. április 7., szombat 15:58

Re: Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Főadmirális »

Szia. A nyilak szerencsére csak a nyomtatási képben látszódtak. Nyomtatáskor már nem. Még egyszer köszi. Rengeteget segítettél. :)
OpenOffice 3.1 / Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Listapanel szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A nyilak szerencsére csak a nyomtatási képben látszódtak. Nyomtatáskor már nem.
Ezt én se tudtam. (és régebben szerintem nem is így volt...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése