Élőfej egyedi szerkesztése

Szövegszerkesztő
monsieur
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 23:24

Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: monsieur »

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e az élőfej, élőláb egyes elemeit oldalanként szerkeszteni (más részeit meg másolja minden oldalra normál módon). Ha lehet, akkor hogyan?
A segítségeteket előre is köszönöm!! :)
Libre Office 3, Windows Xp
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

A igen eltérő oldalanként különböző oldalstílussal. Formátum -->Oldal

Ehhez hasonló téma volt a Szakasztörések, valamint Első oldal eltérő című topikban.

[off]
Ha most nem mondok nagy hülyeséget, akkor az élőfejet és élőlábat úgy kell felfogni, hogy az adott oldalstílussal rendelkező lapokon alul és felül mindenhol egyazon struktúra szerint jelennek meg a szövegek, adatok. Tehát ahhoz, hogy ez különböző legyen különböző oldalstílusokat kell definiálni, alkalmazni (természetesen ha egyszer elkészítetted őket akkor egy sablonfájlba elmenthető és onnan bármikor újra használható).
[/off]

Anti
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én is csak azt tudom javasolni, amit Anti: használj Oldalstílusokat!

Amiért mégis írtam ide, az az, hogy megkérdezem:
Pontosan mit is akarsz így megvalósítani?

Általában, azt a tartalmat, amit fixen akarsz hagyni minden oldalon, azt beírhatod sima szövegként, aminek meg valamilyen szabály szerint változnia kell oldalról oldalra, azt pedig mezőként szúrod be az élőfejbe, élőlábba. Ez igaz, és működik egyetlen Oldalstílus alkalmazása esetén is.
Ha pedig a jobb-bal oldal élőfejének kell más-más tartalmat adni, vagy egészen eltérő tartalom kell néhány oldalanként, akkor a már említett megoldás jöhet szóba.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: editor »

Ha egyedi dolgot akarsz az élőfejbe tenni, azt szerintem megteheted úgy is, hogy az oldalhoz horgonyzol egy keretet, amely az élőfej felett lebeg. Csak az adott oldalon fog megjelenni, és ha minden oldalra akarsz tenni valami egyedit, akkor minden oldalra teszel egy ilyen keretet, ami funkcionálisan nem, csak geometriailag része a fejlécnek. Vagy legalábbis úgy látszik.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
monsieur
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 23:24

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: monsieur »

Köszönöm a gyors reakciókat!

Szerintem nekem a mező lenne jó, ha abban lehet olyat, hogy én írom bele amit akarok és nem mondjuk oldalszámozást csinál a program automatikusan.
Tulajdonképpen az élőfejben van egy táblázat és azt szeretném, ha az mindig ismétlődne oldalanként és ugyanúgy ismétlődne a táblázat tartalma is, csak egy-két számot, meg szót írnék át oldalanként másra.
Libre Office 3, Windows Xp
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: editor »

Ezt a mező dolgot nem pontosan értem, hogyan gondolod. Az én fejemben a mező egy olyan adatelem, ami pont nem a szöveg törzsébe való beírással keletkezik, hanem 'kintről' jön.
Eddig csak olyan oldalról oldalra akár meg is változó tartalmú mezőről tudok, ami például a fejezetcímeket képes kitenni a fejlécbe, de ezt sem írhatod be közvetlenül, hanem a vázlatszerkezetből hozza létre a program.

Ha kézzel akarsz beleírni, próbáld meg azt, amit javasoltam, én megpróbáltam. A fejlécbe beleírod az állandó részeket, amelyek minden lapon ugyanazok.
Készítesz egy keretet, és azt az oldalhoz horgonyzod. A keretet a fejléc fölé vonszolod. Beleírsz, és addig mozgatod a keretet, míg az abba írt dolgok ott jelennek meg, ahol szeretnéd. A fejléc hátterét átlátszóvá teheted, így a kereted akár rálóghat a fejléc szöveget, ábrákat tartalmazó részére is. Mikor már elégedett vagy a kereteddel, felveszed a stílusát a keretstílus-listádba.

Ha egy új oldal következik, vagy lemásolod az előző oldalon lévő keretedet, és beilleszted az adott oldalra, vagy csak leírod az oldal-specifikus szöveget folyó szövegként, kijelölöd, azt mondod, hogy beszúrás-keret. Ha csináltál stílust a keretedből, akkor a részletekkel nem is kell törődnöd, csak kiválasztod a stílust, és a szöveded máris ott terem a fejléc felett, és csak azon az oldalon jelenik meg.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
monsieur
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 23:24

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: monsieur »

Végül is ez sem rossz, valószínűleg én is valami hasonlót csináltam volna magamtól, csak ez annyira nem "elegáns" megoldás. Ezért kérdeztem, hátha valaki tud egyszerűbbet, kevésbé toldozgatós-foldozgatósat. De ha nincs más, akkor ezt fogom csinálni, köszönöm!
Libre Office 3, Windows Xp
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kedves monsieur!

Hidd el, sokat segítene a segítőknek, ha valami példafájlt feltöltenél ide!

Nyilván nem a fejlécbe írnád a példafájlban a kívánt szövegeket (hiszen pont arra keresel megoldást), hanem egy-egy lap szövegtörzsébe, demonstrálva, hogy "ez kellene, hogy a fejlécben megjelenjen".

Hiszen az eddigi leírásaid alapján én nem tudom:
- van e valami szabályszerűség a változtatni kívánt szövegrészben, vagy teljesen véletlenszerű szövegek kerülnének be?
- tényleg "csak" szöveg, amit változtatni kell, vagy ez valamiféle egyedi formátumú "sorszámozás"?
- minden egyes lapon változnia kell a szövegnek, vagy - mondjuk - csak 8-10 laponként?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: editor »

monsieur írta:Végül is ez sem rossz, valószínűleg én is valami hasonlót csináltam volna magamtól, csak ez annyira nem "elegáns" megoldás. Ezért kérdeztem, hátha valaki tud egyszerűbbet, kevésbé toldozgatós-foldozgatósat. De ha nincs más, akkor ezt fogom csinálni, köszönöm!
Talán korrektebb lett volna azt válaszolnom az eredeti kérdésedre, hogy NEM.

A fejléc azért fejléc, hogy magától megismétlődjön mindaddig, amíg másik oldalstílust nem választunk. Azért nem ezt válaszoltam, mert egyrészt tudtam egy "workaround"-ot mondani, másrészt magam is kíváncsian várom, hátha ki lehet hozni valamit változókból, adatbeviteli mezőkből. Ha valaki mutat ilyet, én is hasznát venném.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
monsieur
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 23:24

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: monsieur »

Feltöltöttem egy példát:
http://filefeltolto.hu/letoltes/72e0f8cbe7cbd96e/pelda.odt

Színekkel jelöltem a kérdéses részeket és az oldal alján dőlt betűvel van, hogy mit szeretnék velük.
Köszönöm a segítőkészségeteket! :super: (Más programok fórumain általában 1 hét kb mire valaki válaszol, ha egyáltalán válaszol...)
pelda_monsieur.odt
(17.75 KiB) Letöltve 262 alkalommal.
Jobb közvetlenül ide feltölteni a mintát, így nem vész el a későbbi látogatók számára sem. 128 kiB-ig ezt itt megteheted. Az ennél nagyobb fájlokhoz értelemszerűen a te megoldásod az egyetlen járható út.
Zizi64, glob.mod.
Libre Office 3, Windows Xp
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: editor »

Ehhez én egyáltalán nem használnék fejlécet, láblécet. Már abból kiindulva, hogy előbb elkészíted a sok oldalas sablont (a dokumentum vázát az alapadatokkal), és azután töltöd fel képekkel és szövegekkel.

Én azt csinálnám, hogy egy táblázatkezelőben építeném fel az oldalszám, shot - scene - page - camera adatbázist. Magát az anyagot körlevélként tervezném meg. Az alapdokumentum egy oldalas lenne. Miután kitöltöttem a kitölthető adatokat az adatbázisban (akár képleteket is használva), legyártanám a körlevelet (mail merge), az eredmény egy sokoldalas dokumentum lenne. Egy olyan, aminek gyakorlatilag minden headere-footere egyedi lenne, már a legyártáskor ki lenne töltve, de a természeténél fogva bármikor, bármelyik oldalon kézzel átjavítható. Ezt tenném.

Ha okosabb lennék, lehet, hogy mást tennék. Most kezdem tanulmányozni a dokumentum adatmezőkkel való dolgozást, de nem állítom, hogy gyorsan haladnék. Sőt, lassan haladok. De ha megtudok valamit, ami neked segíthet, nem fogom elfelejteni, hogy ide írjam.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élőfej egyedi szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mezőkkel ennyit sikerült létrehozni. Rövid leírást a fájlban a táblázat cellákban találsz!
A vak asszony visszanéz 2.odt
(26.59 KiB) Letöltve 331 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése