Kép beszúrása táblázatba a Writerben

Szövegszerkesztő
szisziszilvi
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011. március 11., péntek 10:00

Kép beszúrása táblázatba a Writerben

Hozzászólás Szerző: szisziszilvi »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudok képeket egy táblázatba beszúrni a Writer-ben? A képet ugyanis valami teljesen különálló objektumként kezeli, nem találom azt a lehetőséget, hogy esetleg ne a szövegből kiemelve, hanem a szöveg részeként szerepeljen a dokumentumban. (Most épp OpenOffice 3.0.0-t használok XP-n, de a kérdés gondolom, ennél általánosabb érvényű.)

Üdv
Szilvi
OpenOffice 2.4 az Ubuntu 10.04 -en
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Kép beszúrása táblázatba a Writerben

Hozzászólás Szerző: editor »

Kipróbáltam LibreOffice 3.4.3 OOO340m1 (Build:302) alatt.

Létrehoztam egy táblázatot, a képmetsző segítségével (ez a W7 alatt van, te megoldhatod pl. paint-ből egy képrészlet vágólapra másolásával) a vágólapra emeltem egy képet. A táblázatban valamelyik cellába kattinottam előbb a bal gombbal, hogy a kurzor oda kerüljön, majd a jobb gombbal, hogy feljöjjön a menü. Itt azt választottam, hogy beillesztés. És a kép benne lett a táblázatban.

Ahhoz, hogy megfelelően jelenjen meg, rá kellett kattintanom a horgonyra, és azt választani, hogy a bekezdéshez legyen horgonyozva a kép. Ahhoz, hogy ne lógjon ki a táblázatból, hanem a táblázat mérete alakuljon úgy, hogy a kép köré növekszik, a szöveg körbefolyatása paramétert kellett úgy választanim, hogy ne legyen körbefolyatás.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése