Törlés a navigátor segítségével?

Szövegszerkesztő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Törlés a navigátor segítségével?

Hozzászólás Szerző: editor »

Szeretnék komplett fejezeteket törölni a navigátor segítségével. Sajnos a navigátorpanelen nincs törlés gomb, a dokumentumablakban pedig csak az elejére ugrik az adott fejezetnek. Ábrát sem sikerült törölnöm a navigátor segítségével. Ez ilyen, szokjak hozzá, vagy valamit nem jól csinálok?
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Törlés a navigátor segítségével?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Kép törlése a navigátorban, kép kijelölése, jobb klikk, kép>Törlés. hasonlóan lehet a kereteket és a táblázatokat törölni, a fejezet törlésre ez tényleg nem használható.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Törlés a navigátor segítségével?

Hozzászólás Szerző: editor »

Ismét előhoznám ezt a problémát. Jelenleg egy lehetőséget látok komplett fejezetek törlésére: a navigátor segítségével a törlendő fejezetet egyesével elpöckölöm a dokumentum végére. Az immár végére került fejezet nevére rákattintok a navigátorra (duplán), ekkor a dokumentumablakban a kurzor a fejezet elejére kerül. Itt nyomok egy ctrl + shift + end gomb-hármast, amire remélhetőleg a dokumentum végére került fejezet elejétől a dokumentum végéig mindent kijelöl a program, és itt egy Delete gombbal végre törölhető a kívánt fejezet.

Ezzel csak az a probléma az esetemben, hogy a dokumentum kb. ezer oldalas (nem költői túlzás, tényleg ekkora), és itt a navigátor már nyögvenyel. Ha semmit nem csinálok, a navigátor akkor is villog, valószínűleg pár másodpercenként átfutja a dokumentumot, és megnézi, hogy történt-e valami változás. Egy fejezet lejjebb mozgatása eggyel kb. annyi ideig tart, amíg ezt itt megírtam, így egy fejezet lepöckölgetése valódi kínszenvedés.

Roppant hálás lennék, ha valaki ennél gazdaságosabb módszert javasolna.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Törlés a navigátor segítségével?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ekkora dokumentumot érdemesebb már fejezetenként megírni és fődokumentummal összerakni a végén.
Magyar leírást nem tudok róla de az angol Writer útmutató 13 fejezete a fődokumentum használatát írja le.
További segítséget nem tudok adni, nem használtam ezt a funkciót, mert nem volt rá szükségem.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Törlés a navigátor segítségével?

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm szépen a tanácsot. Microsoft Office-ban intenzíven és eredményesen használtam a fődokumentum intézményét, az ott nagyon jól meg van írva, nagyon szépen lehet mozogni a fődokumentumos és az összegyógyított struktúra között oda és vissza, igen gazdagok a megjelenítési, rendezési lehetőségek is. Valamiért az a benyomásom támadt, hogy az OpenOffice nem támogatja a fődokumentumos munkát, ezért nem is próbálkoztam vele. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet, meg fogok próbálkozni vele, és beszámolok a tapasztalatokról.

Mindenesetre az továbbra is érdekelne, hogy a Writerben hogyan lehet kijelölni egy nagyobb részt, például törlésre. Mondjuk odateszem a kurzort a törlendő rész elejére, és a navigátorral valahogy úgy jutok el a törlendő rész végére, hogy közben a kurzor marad ott, ahol volt. Ha ez - vagy valami hasonló - működne, akkor a shift-egérkattintással a dokumentum két pontja közti rész kijelölhető és törölhető lenne.

Segítene például az, ha a navigátor fejezetstruktúra részénél az oldalszám is látható lenne a fejezetek neve mellett, és ha a dokumentum gördítősáv is megjelenítené az oldalszámot.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Törlés a navigátor segítségével?

Hozzászólás Szerző: editor »

Sajnos nem sikerült használatba vennem a fődokumentum funkciót a Writerben. Amikor átalakítottam a kilencszáz oldalas dokumentumomat fődokumentummá, számomra azonnal kezelhetetlenné, áttekinthetetlenné vált az egész.

A fejezeteket megtalálta, és kitette külön file-ba, de teljesen semmitmondó neveket adott nekik. A navigátorban többé nem látok be a fejezetek szintje alá, csak egyenként, ha megnyitogatom az aldokumentumokat. Nem sikerült megjelenítenem a fődokumentumot úgy, hogy látsszon a tartalma, egyáltalán elképzelésem sincs, hogyan láthatnám, hogy hogy néz ki ez a dokumentum, ami most főből és alokból áll. Ha a fődokumentumot nyitom meg, akkor csak egy értelmetlen masszát látok, még az aldokumentumok címei sem látszanak benne.
fődok.png
(ugye milyen sokatmondó?)

A belinkelt dokumentumból nem kaptam támpontot arra, hogy hogyan tudom megtekinteni a fő- és aldokumentumokból álló anyag végleges formáját.

Nagyon úgy tűnik, hogy én túl buta vagyok ehhez a rendszerhez, így mégiscsak szükségem lenne arra, hogy egész fejezeteket tudjak törölni egy nagy dokumentumból. Hátha van itt olyan ember, aki csinált már ilyet, kérem, segítsetek!
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése