[Megoldva] Törölhetetlen szakasz

Szövegszerkesztő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

[Megoldva] Törölhetetlen szakasz

Hozzászólás Szerző: editor »

 Szerkesztett: MS Office-ból érkezők számára: itt a "szakasz" kifejezés egészen mást jelent, és másként viselkedik. Ráadásul olyan dolgokra is használható, amire az ember nem is gondolt volna (elrejtés, feltételes stílusok, stb.). Csak a törlésre válszolva: a Navigátor-ban (F5) rá lehet keresni a dokumentumban lévő szakaszokra, azokat ott kiválasztva szerkeszteni lehet (a tulajdonságaikat), és törölni is lehet, ezzel a szakasz tartalma nem fog kitörlődni, ott marad, ahol volt, csak már nem lesz egy szakaszba foglalva. 
Szervusztok, egy PDF bevonszolásával létrejött a dokumentumomban egy új (mellesleg üres) szakasz, amit most nem tudok kitörölni. "Csak olvasható tartalom, változtatás nem lehetséges" szövegű hibaüzenetet kapok.

Valahol olvastam, hogy meg kellene keresnem a szakaszt reprezentáló törés-jelet, de sajnos hiába kapcsolom be a nem nyomtatható karakterek megjelenítését, nem történik semmi. Segítsetek, hogyan szabadíthatnám meg a dokumentumomat a kéretlen és útban lévő szakasztól?

Előre is kösz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára editor 2012. augusztus 22., szerda 15:37-kor.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Törölhetetlen szakasz

Hozzászólás Szerző: editor »

A nem nyomtatható karakterek, törések megjelenítését megtaláltam (eszközök / beállítások / xxWriter / formázási segédletek), de a kéretlen szakaszt még mindig nem tudom törölni.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Törölhetetlen szakasz

Hozzászólás Szerző: editor »

Megvan. Formátum / szakaszok / védett checkbox törlése után a kéretlen szakasz kitörölhető lett.

Most már csak azt kérdezném, hogy mitől jelenne meg egy mellékletként betett PDF az ODT-n belül, de nem kérdezem, mert tudom, hogy egy topik - egy probléma. Solved.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Törölhetetlen szakasz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Legjobb tudomásom szerint pdf-et csak a Draw képes megnyitni, tehát nem is értem, hogy Writerbe hogy tetted be a pdf-et?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Törölhetetlen szakasz

Hozzászólás Szerző: editor »

Ugyanzt csináltam, amit az MS Wordben szoktam. Egy file böngészőben megfogtam a pdf file-t, és egyszerűen belehúztam a dokumentumba, majd elengedtem. A Word-ben ilyenkor olvasható formában megjelenik a beágyazott PDF dokumentum, szerves részévé válik az anyagnak. PDF-ben rendelkezésre álló mellékleteknek a dokumentumba való integrálására szoktam ilyet használni. A LibreOffice másképp működik, erre majd ki kell találnom valamit.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Törölhetetlen szakasz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

1. Ha egy-két oldalnyi információról van szó, akkor képpé konvertálva beillesztheted azt.

2. Egyébként szerintem egy nagyobb fájlt szerintem nem érdemes beágyazni (pdf formátumot szerintem nem is lehet), elég egy linket elhelyezni, és a mindenkinek rendelkezésre álló .pdf olvasók segítségével bármikor megnyitható, megjeleníthető a .pdf fájl a linkre kattintás után...

3. Draw-ban megnyitva egy nem túl nagy .pdf fájlt, és odg formátumban elmentve, már biztosan beágyazható egy Writer dokumentumba, de ez nem túl szerencsés megoldás...

Hasonló vélemény az angol fórumról:
http://user.services.openoffice.org/en/ ... 9&p=179181
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: [Megoldva] Törölhetetlen szakasz

Hozzászólás Szerző: editor »

A vágy továbbra is megvan. Ma már a legtöbb szkennerrel pdf-be szkennelnek, szinte minden pdf-ben van. Teljesen magától értetődő az igény, hogy - miként egy böngésző is meg tud jeleníteni pdf-et - egy szövegszerkesztő is tudjon megjeleníteni egy bele pottyantott pdf-et. Inkább az meglepő, hogy ez még nem jelent meg sokak által támogatott igényként.

Azért egy pdf-et megjeleníteni egy Acrobat-ban és képként lemásolni a képernyőről, majd beilleszteni a dokumentumba .png-ként - ez lehet, hogy egy fejlesztőnek tetszik, de a világban az emberek nagy része ezen a ponton azt mondja, hogy köszönöm, ebből nem kérek. Most éppen egy kézzel írott kottát kellett volna beletennem egy dokumentumba. Semmi probléma nem lett volna, ha tif-be szkennelték volna, de speciel pdf-ben volt, csak pdf-ben. Nem tűnik egy olyan csillagháborús feladatnak, de nem tudtam megoldanom, feladtam. A képmetszóvel nyerhető kép vállalhatatlanul gyatra volt ahhoz képest, hogy gyönyörű szken állt rendelkezésemre.

bocs, ezzel nincs semmi tennivaló, téma lezárva, nem probléma, csak ez így rossz. working as designed, poor design, de örülünk, hogy legalább ez van. A topik nyitása óta sok víz lefolyt a Rajnán, de a jelenség ugyanaz. A Windows legtermészetesebb műveletével, a drag & drop-pal egy pdf file-t belehúzok a dokumentumba abban a naiv hitben, hogy majd talán látható lesz ottan, erre megjelenik egy szakasz, egy érthetetlen és törölhetetlen objektum, még szerencse, hogy volt ez a topik, és innen meg tudtam nézni, hogy évekkel ezelőtt hogy szabadultam meg a kéretlen-elpusztíthatatlan szakaszomtól.

Egy programnak nem volna szabad befogadnia olyan adatot, amivel nem tud mit kezdeni, vagy amitől dob egy hátast. Mondaná azt, hogy oppardon, amit itten dragdropni tetszett, azt én nem kérem. De elfogadni, csinálni vele valami megjósolhatatlant és visszafordíthatatlant, az rosszabb, mintha egyszerűen visszautasítaná.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Törölhetetlen szakasz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

PDF-et tud kezelni a LibreOffice.

Persze nem a Writer. Hanem a Draw. Mégpedig a dolog természetéből adódóan máshogy, mint ahogy azt te elvárod.

A PDF-ek alapvetően kétfélék lehetnek (leegyszerűsítve):

1. - ha azokat elektronikus úton hozzák létre, azaz valamilyen programból exportálják, akkor azok tartalmazzák (tartalmazhatják) EGZAKT módon feldolgozható alakban mindazt az információt, amit a dokumentum létrehozója beletett:
- a szövegeket karakterkészlet-információval, formázási adatokkal együtt "szöveg alakzatként" (ezek nm folyamatos szövegrészeket, hanem soronként, vagy még kisebb egységenként különálló szalagocskákat jelentenek)
- a képeket pedig mind-mind külön megfogható grafikus objektumként. Mindkettőt jól lekezeli a Draw, és onnan - nem kevés munkával át lehet emelni a Writerbe, vagy kismértékben lehet módosítani a Drawban.

2. - Ha viszont a PDF fájl szkenneléssel jött létre, akkor figyelembe kell venni, hogy a legritkább esetben tartalmaz a szkennelőprogram karakterfelismerő funkciót (mert nem láttam még olyat, ami a magyar ékezetes karaktereket megfelelő százalékkal felismerte volna, vagy jelen esetben a kottát /mert az is létezik karakteres formában/...), hanem a pdf dokumentum egyetlen beágyazott képként tartalmazza az összes vizuális információt, azaz a rajta lévő objektumokat semmi módon nem különbözteti meg, nem teszi azokat "külön megfoghatóvá", külön kezelhetővé más programok számára. így a kottafejeket és a szövegetek sem.


Ezt az egyetlen képet viszont A Draw segítségével "kibányászhatod" a PDF-ből (ha a pdf-ben beállított jogosultságok ezt megengedik), és jobb felbontásban a Writerbe illesztheted, mint ahogy a Writer azt önállóan, a TELJES pdf fájl beemelésekor teszi. Így elkerülheted a nem kívánt szakasz automatikus létrejöttét is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése