MS office doksi nem szerkeszthető

Szövegszerkesztő
Susuke
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. november 29., kedd 13:19

MS office doksi nem szerkeszthető

Hozzászólás Szerző: Susuke »

Segítséget szeretnék kérni a következő probléma magoldásához:
Van egy dokumentum amit Libre Office vagy Open Office alkalmazásban szeretnék szerkeszteni. A dokumentum formátuma kötött, mert nemzetközi fuvarozáshoz szükséges és csak az adott formátumban fogadják el. Ha megnyitom a dokumentumot akkor nem tudom szerkeszteni, mert az említett programok szerint védett, de MS Office-el minden probléma nélkül szerkeszthető. A megszerkesztett dokumentum már megnyitható, de a szerkesztés továbbra sem engedélyezett.
Mivel szeretnék áttérni Ubuntu-ra, mindenképpen a Libere vagy az Open Office használata lenne az előnyös, de előbb megoldás kellene a problémára.
A dokumentum innen letölthető: http://ec.europa.eu/transport/road/soci ... ies_hu.doc

A segítséget megköszönném
LibreOffice 3.4.4 / windows xp-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MS office doksi nem szerkeszthető

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Letöltöttem, megnyitottam LibreOffice-szal. Valóban csak olvashatóként nyílik meg.

Ha viszont elmentem más néven .doc formátumban, amit megint megnyitok LibreOffice-szal, akkor már szerkeszthető: sajnos az a rész is, amit a kibocsátó védeni akart...

Ha viszont elmentem más néven .odt formátumban, amit megint megnyitok LibreOffice-szal, akkor
már szintén szerkeszthető, de csak a kitöltendő mezők...

Általában:
1. Használd a Magyarországon is bevezetett, nemzetközi szabványban lefektetett ODF formátumokat! Mindenkinek el kell fogadnia, hiszen semmibe sem kerül a megnyitásához szükséges program! A konvertálás után bizonyos - nem kompatibilis részeket - újra kell szerkesztened! (Itt például a jelölőnégyzeteket.)
2. Küldd .pdf-ben a dokumentumaidat, ha a címzettnek már nem kell szerkesztenie azt.
3. Ha pedig papír alapú, nyomtatott formát kell továbbküldened, akkor automatikusan az 1. pont lép érvénybe! :-)
4. Ha viszont mindenképpen a nem szabványos, bináris MS formátumokat kell használnod, akkor
maradj az MS programoknál! Sose lesz 100%-os a kompatibilitás! ÉS a .doc formátum sose lesz szabványos! (a .docx formátumot már szabványosította az MS, de - ahogy olvastam - nem nagyon igazodik a saját maga által létrehozott szabványhoz.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Susuke
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. november 29., kedd 13:19

Re: MS office doksi nem szerkeszthető

Hozzászólás Szerző: Susuke »

Köszönöm a gyors segítséget. Azt hiszem akkor marad az 1, pont. Nem akartam beleszerkesztgetni, de ezek szerint kénytelen leszek :( Az az igazság hogy ha már egy kicsit is eltér a szabványtól a doksi (kinyomtatva) akkor sok országban a rendőrök köcsögök és nem ismerik fel hogy mi is ez....
LibreOffice 3.4.4 / windows xp-n
r_marton
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012. február 13., hétfő 20:04

Re: MS office doksi nem szerkeszthető

Hozzászólás Szerző: r_marton »

Szia!

Próbáld ki az alábbi "trükköt" a doksival amit szerkeszteni szeretnél:
NE NTFS particióra másold!
Másold pl.: egy FAT32-es pendrive-ra
vagy unixra, linuxra

És láss csodát.

Akár Office 2003-al, Office 2007-el, Libra office-al nyitod fel működni fog.

A kutya az NTFS-ben van valahol elásva, de nem tudom hol.

Ezt a jelenséget tapasztalod akkor is, ha WIN7-et és XP használsz keverve,
Office 2003 és Office 2007-el, a "védett dokumentum" már Office-on belül is jelentkezik.

Üdv.: Marci
Libre Office LibreOffice 3.5.0rc3 - Windows 7 - Windows XP - Ubuntu
Válasz küldése