[Megoldva] Karakterek cseréje (hibás magyar ékezetek)

Szövegszerkesztő
Palpatine
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010. február 10., szerda 0:38

[Megoldva] Karakterek cseréje (hibás magyar ékezetek)

Hozzászólás Szerző: Palpatine »

Üdvözlet!

Az a problémám, hogy egy adott dokumentumon belül hullámos ékezet van az összes ő-betű helyett.
Hogyan tudnám ezeket a leggyorsabban lecserélni helyes betűkre?
OpenOffice 3.2 a Windows XP-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Karakterek cseréje (hibás magyar ékezetek)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Ez szerintem abból adódik, hogy valamiféle ősrégi karakterkészlettel, és még nem UNICODE kódkiosztással lett megírva a dokumentumod.
Ilyen esetekben én a menüből elérhető valódi cserét szoktam alkalmazni: Vágólapra másolok egy lecserélni kívánt betűt a dokumentumból, aztán beillesztem azt a Keresés és csere funkció megfelelő ablakába, és ráeresztem az egész dokumentumra. Külön ki kell cserélni a nagy Ő, kis ű, nagy Ű betűket is.

Ha sokszor, sok régi dokumentumon kell ezt megtenned, akkor érdemes ezt egy makróba felvenni (esetleg, ha jártas vagy a makrók területén, akkor megírni az igényeidnek megfelelően, és az eszköztárról, vagy a menüből elérhetővé tenni. Így egyetlen kattintással ki tudod cserélni az éppen aktív dokumentumban az összes fajta régi, "nem szabályos" ékezetes magánhangzót.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Palpatine
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010. február 10., szerda 0:38

Re: Karakterek cseréje (hibás magyar ékezetek)

Hozzászólás Szerző: Palpatine »

Zizi64 írta:Üdv!

Ez szerintem abból adódik, hogy valamiféle ősrégi karakterkészlettel, és még nem UNICODE kódkiosztással lett megírva a dokumentumod.
Ilyen esetekben én a menüből elérhető valódi cserét szoktam alkalmazni: Vágólapra másolok egy lecserélni kívánt betűt a dokumentumból, aztán beillesztem azt a Keresés és csere funkció megfelelő ablakába, és ráeresztem az egész dokumentumra. Külön ki kell cserélni a nagy Ő, kis ű, nagy Ű betűket is.

Ha sokszor, sok régi dokumentumon kell ezt megtenned, akkor érdemes ezt egy makróba felvenni (esetleg, ha jártas vagy a makrók területén, akkor megírni az igényeidnek megfelelően, és az eszköztárról, vagy a menüből elérhetővé tenni. Így egyetlen kattintással ki tudod cserélni az éppen aktív dokumentumban az összes fajta régi, "nem szabályos" ékezetes magánhangzót.
Köszönöm szépen a gyors válaszod!
Ez alapján már ki is javítottam a doksimat. :)

Profi válasz volt!
OpenOffice 3.2 a Windows XP-n
Válasz küldése