Körlevél doc-xls kiterjesztésű fájlokkal

Szövegszerkesztő
eh770315
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. augusztus 6., szombat 9:13

Körlevél doc-xls kiterjesztésű fájlokkal

Hozzászólás Szerző: eh770315 »

Van egy kis gondom!
A körlevél doc-xls párossal nem működik.
A végén mindig bezáródik a program, hibaüzenettel.
Ez az egyetlen ok, amiért nem gyakran használom.
A többi általam használt funkció jól működik.

Sajnos csak a doc-xls páros lehetséges, mert a többi kolléga azt használja. Csak én akarok kihúzó lenni.


Köszönöm az építő jellegű tanácsokat!
LibreOffice 3.4.2 a Windows XP-n
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: Körlevél doc-xls kiterjesztésű fájlokkal

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Mi a hibaüzenet?
Pontosan hol akad el?
Esetleg minta file-t tudnál feltölteni?
Nekem többször sikerült a doc-xls párossal körlevelet készíteni.
De sokkal szerencsésebb az OO saját formátumát használni, s ha mindenáron a doc-ba kell, hát a legvégén átkonvertálni.
Egyébként az excel (XLS) forrással nekem soha nem volt gondom a körlevél készítésnél LibreOffice-ban.
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körlevél doc-xls kiterjesztésű fájlokkal

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Anélkül hogy bármire megpróbálnálak rábeszélni (vagy éppen lebeszélni róla), megjegyzem, hogy a legtöbb hibára okot adó állapotban vagy éppen: ugyanazon fájlokat felváltva OOo/LO-val és MSOffice-szal szerkeszteni az álmoskönyv szerint nem túl szerencsés. A sok ide-oda konvertálás során szinte biztos, hogy módosulni fog a kinézet, vagy egyéb hiba lép fel. (OOo LO között nincs gond a konvertálással, hiszen ott nem kell konvertálni.)
Én is így vezettem be a cégnél (akkor még) az OpenOffice-t, (értsd. hogy először csak nekem volt a gépemen), volt is probléma garmadával, meg munka, amíg a kollégák fájljait "hibamentesítettem", hogy legalábbis egymással "valóban kompatibilisek" legyenek....

A kérdések, amiket laszlogonda tett fel, mindenképpen előrébb visznek majd, ha válaszolsz rá...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése