[Megoldva] Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefügg.

Szövegszerkesztő
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

[Megoldva] Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefügg.

Hozzászólás Szerző: x00 »

Sikerült ugyan tartalomjegyzéket létrehoznom, de nem úgy ahogy én szerettem volna. Nem vagyok kezdő se Windows-ban, se szövegszerkesztésben, de eddig Word-öt használtam. Ott se sikerült úgy megcsinálnom a tartalomjegyzéket ahogy szerettem volna, és OpenOffice 3.3-ban megnyitva a Word-ben létrehozott dokumentumokat a tartalomjegyzék csak egy üres szürke sor, akkor is ha frissítem. Ezért újra kellett csinálnom. A problémát valószínűleg az okozza hogy stílusokból és sorszámozásból abszolút nulla vagyok. Ezért először azzal kezdeném, hogy mit nem értek ezekből.

Stílusokat még sose használtam. Éveken keresztül láttam hogy ott van a Word-ben, meg most is az OpenOffice-ban. Azt tudom hogy arra való hogy ne kelljen minden egyes paramétert mindig megadni (betűtípus, betűméret, ritkítás, sorköz, dőlt-e, félkövér-e, aláhúzott-e, behúzás nagysága, igazítás iránya, együtt van-e a következő bekezdéssel oldaltörés nélkül, meg még vagy egy millió dolog (betűszín, index, ...)). A stílusok ezeket tárolják, és ha kijelölök egy szöveget és kiválasztom a stílusát, akkor olyan mintha ezen paramétereket egyszerre állítanám be, nem kell egyesével. Gondolom azt is meg lehet adni hogy például az nincs definiálva hogy dőlt legyen-e, vagyis ha átállítom a kijelölt szöveg stílusát, akkor a kijelölt szöveg dőlt részei dőltek maradnak, a nem dőlt részei pedig nem dőltek maradnak. Amit sose sikerült még megcsinálnom, hogy kiválasztok egy stílust, és módosítom hogy mekkora legyen mondjuk a stílus betűmérete. Vagyis stílust módosítanom eddig még sose sikerült. Új stílust létrehoznom szintén nem sikerült még. Azt se tudom hogy magában a file-ban ez hogy van tárolva, vagyis hogy csak a stílus adatai vannak eltárolva (betűtípus, betűméret, ...) vagy a stílus neve van eltárolva. Itt most nem arra gondolok hogy minden stílus minden adata bennevan a file-ban, hanem hogy a file-ban van mondjuk 4 darab X stílusú bekezdés, akkor az adott bekezdéshez a stílus van eltárolva vagy csak a stílus tulajdonságai. A különbség az, hogy ha az X és Y stílus teljesen egyforma, akkor ha a stílus van eltárolva, akkor az egyformaság ellenére meg tudja különböztetni (például hogy jelölje ki az összes X stílusú szöveget, mert Z stílusúra akarom átállítani). Nyilván ezesetben ha egy stílust módosítok (például a betűméretét), akkor a szövegben az összes olyan stílusú szöveg is rögtön módosul. Azt tudom hogy ha a szövegben kijelölök egy részt és mondjuk dőltre állítom, akkor ehhez nem kell új stílust létrehozni, marad ugyanolyan stílusú, csaképpen módosított lesz. Hogy ha később átállítom a stílusát akkor a módosítás megmarad-e, azt nem tudom. Azt se tudom például hogy egy létező stílus nevét hogy tudom módosítani. Összefoglalóan: tudom hogy a stílusok nagyon hasznosak, csak én másfajta betűméretet meg egyebeket akarok használni, és sajnos saját stílust létrehozni se tudok, se egy már meglevőt módosítani.

Sorszámozásból szintén abszolút nulla vagyok. Ugyanis a fejezetcímek között vannak sorszámozatlan szövegek, mondjuk a fejezet tartalma. És nyilván a fejezetekben is lehet sorszámozott felsorolás. Tehát ha egy bekezdésről azt mondom hogy legyen fejezetcím, akkor meg kell adnom hogy a több megkezdett sorszámozásból az melyikhez tartozzon. Nyilván minden sorszámozáshoz van egy számláló, ezt kellene megadnom, hogy ha a fejezetben volt egy sorszámozott felsorolás, akkor ne azt folytassa, hanem az előző fejezetcím+1 legyen. Az is jó hogy ha az előző fejezetnek 10 alfejezete volt, akkor ha új fejezetet kezdek, akkor annak a kezdő alfejezete ne 11. alfejezet legyen, hanem kezdje elölről a sorszámozást. A tartalomjegyzéknél még elég hogy minden stílusnak külön számlálója van, de ha a fejezet tartalmában vannak sorszámozott felsorolások, akkor fontos hogy az azonos stílus ellenére ne az előzőt folytassa (mondjuk ne 11.-kel kezdődjön a felsorolás), hanem kezdje elölről a sorszámozást. Összefoglalva: lehet hogy van 2 közvetlenül egymás utáni sor, amik sorszámozva vannak. Van amikor elölről kell kezdeni a sorszámozást, és van amikor nem. És az is lehet hogy a 2 sorszámozott sor között van nem sorszámozott bekezdés is, esetleg más sorszámozás is, és ekkor van olyan is amikor folytatni kell a sorszámozást, és van amikor elölről kell kezdeni. Azt nem tudom, hogy ha azt mondom hogy valami legyen sorszámozva, hogy adom meg hogy melyik már megkezdett sorszámozást folytassa.

Tehát a tartalomjegyzék. Olyan tartalomjegyzéket szeretnék amikor én szabom meg az összes jellemzőt (betűtípus, betűméret, ...). Igenám, de:

- 1-6 szintű tartalomjegyzék legyen.

- Automatikusan sorszámozza, hogy ha bekezdést szúrok be, ne kelljen kézzel átírnom az utána jövő összes fejezetcímben a sorszámot. Mondjuk egy 10-20 oldalas tartalomjegyzéknél ez eléggé macerás, azt a 200-500 (al)fejezetcímet átírni, mondjuk 10-szer, mert 10-szer derül ki hogy az elejére kell beszúrni egy főfejezetet. Mondjuk egy 1000 oldalas A4-es könyvre gondolok.

- Az se ártana hogy a fejezet sorszámát (és esetleg a nevét is) hivatkozni tudnám, hogy ha beszúrok egy fejezetet és emiatt megnő a sorszáma, akkor ne kelljen az összes hivatkozását megkeresni és átírni. Hanem módosuljon automatikusan, például ha egy ilyen megjegyzés van valahol: (bővebben. 0.1A. fejezetben).

- Ha van egy sor a tartalomjegyzékben, az egyben a fejezet címe is, így nem csak a tartalomjegyzékben szerepel, hanem a fejezet legelején is, tehát 2 helyen van ugyanaz a szöveg. A tartalomjegyzékben legyen kisebb a betűméret mint a fejezet címében, a tartalomjegyzékben ne legyen félkövér, a fejezet címében igen, a fejezet címében legyen középre igazítva, a tartalomjegyzékben balra, a fejezet címében ne legyen behúzás, a tartalomjegyzékben viszont az alfejezet címe nyilván beljebb kezdődik mint a főfejezeté. A főfejezet címe előtt a tartalomjegyzékben legyen függőleges térköz, amikor a fejezet elején van felírva a címe akkor viszont ne. Ezt konkrétan Word-ben meg tudtam csinálni.

- Nyilván minden egyes szinthez külön stílus kell (rész, fejezet, alfejezet, stb). Csakhogy ezen stílusnak tehát másképp kell kinézni a tartalomjegyzékben mint amikor a fejezet elején van felírva a cím. Az se ártana hogy 1 szinthez több stílust is létrehozhatnék, melyek a tartalomjegyzékben azonosan néznek ki, de a könyv tartalmában máshogy.

Minden egyes stílushoz tartozik egy szám, mely megadja hogy szerepel-e a tartalomjegyzékben az olyan stílusú bekezdés, és ha szerepel, azt is megadja hogy mi a szintje (rész, főfejezet, alfejezet, stb). Talán ezt nevezik vázlatszintnek, a szövegtörzs az ami nem szerepel a tartalomjegyzékben, ez a fejezetek tartalma, amit a bekezdésekben írunk. Az 1. szint a legnagyobb egység, a 2. szint az 1. szinten belüli alegység, stb. Eddig Word-ben dolgoztam, ott is ott volt hogy Címsor 1 meg ilyesmik, de nem volt jó a betűtípus, betűméret, stb. Ezért nem ezt használtam, hanem ahogy például be lehet állítani a betűméretet, ugyanúgy be lehet állítani azt is hogy a tartalomjegyzékben szerepeljen-e a bekezdés. A menüben volt olyan hogy jelenjen meg ez az eszköztár is, tehát ugyanúgy működött mint a betűméret beállítása. Vagyis nem hoztam létre új stílust neki. Így nekem kellett mindig beállítanom a betűméretet, hogy középre legyen igazítva, stb. Azt sikerült megoldani hogy a tartalomjegyzékben ezek mások legyenek, de a félkövérség megmaradt.

Most OpenOffice 3.3-ban nem tudtam ilyen eszköztárat elővarázsolni, így a Tartalomjegyzék 1 és 2 stílusokhoz rendeltem hozzá az 1. és 2. szintet. Jobb lett volna új stílust létrehozni ha tudtam volna. Amikor ezen stílus tulajdonságait megadom, akkor a tartalomjegyzékbeli kinézetet adom meg. De ha van egy sor, azt csak úgy tudom a tartalomjegyzékbe tenni, ha a stílusát átállítom. Ekkor viszont vissza kell állítani a betűméretet, a félkövérséget, a középre igazítást, és hogy ne legyen behúzás, mert úgy nem fér ki egy sorba. Most egyébként a tartalomjegyzékben nem félkövér.

A sorszámozást végülis leszedtem és kézzel írtam be a sorszámokat, mert sose volt jó. Szükség van rá hogy a könyv kellős közepébe szúrjak be új fejezetet, és emiatt a hátrébblevőek sorszáma nőjön meg. Volt amikor a tartalomjegyzékben nem volt sorszám, csak a fejezet címében. Volt hogy a tartalomjegyzékben 2-szer is szerepelt a sorszám, a fejezet címében ekkor is csak 1-szer. Volt amikor a 2 sorszámozás azonos volt, és volt amikor nem, ekkor valami ilyesmi volt (a hátsó sorszám nem az általam kézzel beírt sorszám volt, és nem azért volt 2 sorszám mert a hátsó az alfejezet címe lett volna):

0. 1. cím0......oldalszám
1. 3. cím1......oldalszám
4. 5. cím2......oldalszám

Tehát elsősorban ezek elméleti hátterét nem ismerem, a működési elvét. Ha ebben tudna valaki segíteni hogy ezt tisztán lássam, talán a többit már magamtól is megoldanám, vagy néhány apróságra szűkülne ez a sok kérdést, amit már lesz aki kapásból meg tud válaszolni. Köszönöm a segítséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2011. június 23., csütörtök 11:34-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hú, ezt elég volt elolvasni...
(de inkább így részletesen írd le a problémádat máskor is, mint két rövid szóval... Esetleg tagoltabban tehetnéd. Most is tagoltad, de kiemelések, formázások itt is használhatók, és átláthatóbbá tehetik a szöveget)
Nem vagyok kezdő se Windows-ban, se szövegszerkesztésben, de eddig Word-öt használtam.
HA nem használtál stílusokat, akkor bizony a szövegszerkesztésben kezdőnek minősülsz, legfeljebb tárolós villanyírógépként használtad eddig a programokat. Ez durván hangzik elsőre, de magam is így voltam vele sokáig, és még most se tudom 100%-osan kihasználni a stílusokban rejlő lehetőségeket.

A problémákat amiket felsoroltál, jól látod. De hidd el ezt mind meg lehet oldani az OOo stílusaival.
Ezt viszont nem lehet egy fórumhozzászólás keretén belül elmesélni.
Ez egy hosszabb lélegzetű mű:
http://libreoffice.hu/2011/04/12/kiadva ... writerrel/

De kezdd azzal, hogy nyomsz egy F11-et, aminek a hatására megnyílik a Stílustár. Hagyd is kint a szerkesztőfelületen - helyezd valahová oldalra - mert szinte állandóan szükséged lesz rá.
Többféle stíluscsoportot fogsz ott látni:
Bekezdés-, Karakter-, Keret-, Oldal-, Számozás stílusokat. Itt tudsz hozzáadni egy újat bármelyik fajtához, ezen keresztül tudod bármelyik fajta bármelyik darabját megváltoztatni, szerkeszteni.

A témához többé-kevésbé kapcsolótó már témák, néhol letölthető mintafájl is van:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 640&p=2723
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 568&p=2454
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 487&p=2143
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 306&p=1305
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: x00 »

Most egy teljesen konkrét problémám van: 2 szintű tartalomjegyzék, pusztán attól hogy bekapcsoltam az automatikus sorszámozást, a tartalomjegyzékben a sorszám 2-szer jelenik meg. Először feketén, majd mivel link, kéken, aláhúzva (a fejezetcímet, sőt utána a pontozást is aláhúzza). Végignéztem a menüt meg a jobb egérgombot a tartalomjegyzéken, nem tudom átállítani. A nagyobb probléma hogy mivel link, hiába állítom be hogy a betűszín ne automatikus legyen hanem fekete, nincs hatással rá. Tehát nyomtatva is kék és aláhúzott. Ha szürkén nyomtatom, akkor se fekete hanem szürke. Elvileg az lenne a megoldás hogy beállítani hogy a linkeket feketén jelenítse meg aláhúzás nélkül. Ennél normálisabb megoldás nincs? Ja igen: a tartalomjegyzékben más a betűméret, nem félkövér, nem középre igazított. Ezt úgy tudtam megoldani hogy a stílusban megadtam milyen legyen a tartalomjegyzékben, majd a fejezet elején ahol fel van írva a cím, utólagosan átállítottam. Szerencsére a tartalomjegyzékben nem változott. A sorszámozás után eredetileg tab volt, ezt szóközre kellett állítani mert a sor végére igazította a címet a tartalomjegyzékben, így az oldalszám a következő sor elején volt (minden fejezetcím 2 sort foglalt).

Közben akadt mégegy probléma: a Tartalomjegyzék 2 nevű stílust használtam. Hiába törlöm ki a betűtípusát, mindig visszaírja hogy Times New Roman. Én azt akartam elérni hogy ne legyen megszabott betűtípusa. Ugyanis képlet van a címben, abban pedig Symbol betűtípusú karakter is van. Ez hibásan jelenik meg, nekem az unió jel helyett egy hajlított nyíl lett. A képlet természetesen nem a képletszerkesztővel készült, hanem minden egyes szimbólumhoz hozzárendeltem egy billentyűkombinációt. Sajnos volt olyan ami nem volt benne a Times New Roman-ban. Ezen képletben az unió jel egy közönséges karakter, mint egy betű.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Tölts fel ide egy mintafájlt a problémáddal, légy szíves; sokkal könnyebb az alapján segíteni, főleg, ha szöveges megjegyzést is fűzöl benne a problémás részhez. Azt ne várd, hogy a reménybeli segítők nekiálljanak írni egy - a tiédhez hasonló - fájlt, hogy azon próbálják meg megfejteni, hogy te mit csinálsz esetleg rosszul, mert az lehetetlen: nem tudjuk kitalálni, hogy eddig pontosan mit is csináltál a fájlodban...

És ne feledd az "Egy probléma - egy téma" fórum szabályt. Újabb problémának nyiss új témát.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: x00 »

Nem tudom mi az oka a furcsaságnak, de gondoltam hogy stílus/sorszámozás lehet az oka megint, ezért írtam ebbe a témába.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2011. június 23., csütörtök 18:28-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az már látom, hogy a szövegedben "Címsor"-ok helyett rögtön a "Tartalomjegyzék" stílusokat próbálod meg használni.

Valamelyik Címsor stílust használd a szövegben, amin belül megadhatod a Számozás fajtáját is.
A Tartalomjegyzék stílusokat a tartalomjegyzék számára konfigurálták. Azt ott alkalmazd.

Végül is bárhol használhatsz saját, felhasználó által definiált stílust is, de amíg nem megy a beállításuk (nem tudod, mennyi mindent kell beállítani, hogy megfelelően működjön), addig inkább használd az előre definiáltakat.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Itt egy saját minta, korántsem tökéletes ez se, de valami hasonló irányba kéne elindulnod:
Tartalomjegyzék és vázlatszintek.odt
(18.92 KiB) Letöltve 304 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: x00 »

Nekem 7 darab Word-ben készített tartalomjegyzékes dokumentumom van, a leghosszabb 448 A4 oldal keskeny margóval, 6,5 oldalas tartalomjegyzékkel. Tehát nekem a már meglevőket kell odt-be konvertálni és módosítani hogy jó legyen, mert annyit nincs kedvem újra begépelni. Szinte mindent sikerült megoldanom, de maradt néhány apróság. Természetesen összehasonlítottam a tartalomjegyzék összes adatát a kapott példával amiben jól van, és már nem találok különbséget. A stílusok adataiban se. Egy 82 oldalas dokumentum vázának egy részletét mellékelem példának. Önmagában a javított változata nem jó, egyrészt az előbbi miatt (nem találtam már különbséget), meg mert nem akarok 1000 oldalt újra begépelni. Az érdekel tehát hogy aki ki tudta javítani az mit módosított rajta.

3 apróság maradt megoldatlan:

A tartalomjegyzékben a sorszám és a pont után nincs szóköz.
A tartalomjegyzékben linkek vannak: kék színnel, aláhúzva.
A tartalomjegyzékben csak egyféle font használható. Ezt kipróbáltam a kapott példadokumentummal, a Symbol fontú uniójel abban se jó a tartalomjegyzékben, Times New Roman lesz belőle.

Köszönöm a segítséget.
Csatolmányok
minta.odt
Példa rossz tartalomjegyzékre
(16.51 KiB) Letöltve 189 alkalommal.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Töröltem a régi tartalomjegyzéket, beszúrtam egy újat, de kivettem a pipát a „Csak automatikusan frissíthető” opció mellől. Ettől kezdve „belenyúlhatok" a jegyzékbe direkt módon is, megadhatok egy soron belül a képlet számára más karakterstílust is, mint ami a tartalomjegyzék alap bekezdés stílusában szerepel. Ez a képlet probléma egyfajta megoldása.
minta_vissza.odt
(18.86 KiB) Letöltve 182 alkalommal.
(Meg a linkek is eltűntek)

...De ezt én se tudtam ám fejből (sose akartam címbe képletet tenni méghozzá különleges karakterrel), csak kipróbáltam...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!
A tartalomjegyzékben a sorszám és a pont után nincs szóköz.
Ne a Címsorokat számozd, hanem a Vázlatszinteket! Ezt az Eszközök/Vázlatszintek számozásánál be tudod állítani.
Vázlatszintek számozása
Vázlatszintek számozása
Figelem! Ahhoz, hogy lásd a változásokat frissíteni kell a jegyzéket.
A tartalomjegyzékben linkek vannak: kék színnel, aláhúzva.
Jegyzék szerkesztése -->Bejegyzések fülön módosítsd a neked megfelelő értékre. Bővebben: Irodalomjegyzék formázása
Továbbá a HK(hiperhivatkozás kezdete) és a HV(hiperhivatkozás vége) gombot úgy kell elhelyezni, hogy azokat az elemeket ölelje körbe amiről szeretnéd, hogy hivatkozás legyen. Ha egy egész sor, akkor a sor elejére, és a sor végére kell. Nem kell több helyre!
hiperhivatkozások módosítása
hiperhivatkozások módosítása
A tartalomjegyzékben csak egyféle font használható. Ezt kipróbáltam a kapott példadokumentummal, a Symbol fontú uniójel abban se jó a tartalomjegyzékben, Times New Roman lesz belőle.
Nálam működik. Alapbeállításokkal. Lásd csatolt fájlt. Annyi különbséggel, hogy tényleg megváltoztatja a karakterfajtát, de nálam ez esetben a jelek nem változtak (tartalmilag).

Anti
Csatolmányok
tartalomjegyzék_minta.odt
példa tartalomjegyzékhez
(16.63 KiB) Letöltve 193 alkalommal.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Valóban, OpenSymbol karakterkészlettel működik! Ebből egy tanulság vonható le (talán): az régi, ósdi Windows karakterkészletek felett eljárt az idő...
Azt nem tudom, hogyan történik, hogy névlegesen másmilyen karakterfajtává válik az a jel, mégis marad a formája. A TimesNewRoman-t többször átkutattam, nem találtam benne ilyen karaktert. (A függőleges tükörképe az létezik)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Visszatérve az első kérdésözönödre:
Azt tudom hogy ha a szövegben kijelölök egy részt és mondjuk dőltre állítom, akkor ehhez nem kell új stílust létrehozni, marad ugyanolyan stílusú, csak éppen módosított lesz. Hogy ha később átállítom a stílusát akkor a módosítás megmarad-e, azt nem tudom.
A direkt formázások megmaradnak, míg az adott részt nem "reset-eled" vissza az adott - mondjuk a beállított bekezdés - stílus tulajdonságaira. (Kijelöl, Ctrl-M; másképp: Kijelöl - >"Formátum" - > "Alapértelmezett formázás")
De nem érdemes direkt formázást alkalmazni, ha csak egy szót kell kiemelned, akkor is hozhatsz létre új karakter stílust a számára.
Azt se tudom például hogy egy létező stílus nevét hogy tudom módosítani.
A "szervező" fülön. Előre definiált (beépített) stílusok nevét nem lehet módosítani.
Stílusok_módosítása.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: x00 »

Hálás köszönet a segítségért. A stílusokból kicsit már felhoztam magam. A sorszám+pont utáni szóközzel viszont megmaradt a problémám: a példában amit innen letöltöttem jó, de nekem a saját file-omban nem. Pedig a beállítások azonosak. Próbáltam szóköz helyett tab-bal is, frissítettem is. Mivel nekem van vagy 800 oldalam begépelve, a meglevőt kellene módosítani. Próbáltam a tartalomjegyzéket törölni és újat beszúrni, de úgy se jó. Természetesen az Eszözök menü Vázlatszintek számozása részben úgy állítottam be ahogy itt a fórumon volt írva. A másik fülön is: minden szintre szóköz. Itt próbáltam tab-bal is. Szóval az lenne a megoldás ha az én minta file-omban valaki ki tudná javítani és leírná ide hogy csinálta.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Tartalomjegyzék és stílus, sorszámozás összefüggése

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!
Szóval az lenne a megoldás ha az én minta file-omban valaki ki tudná javítani és leírná ide hogy csinálta.
A lényeg csak stílusosan! :)
1. megoldás (Sorszámozással):
Mivel a Címsorokat sorszámoztad
- A számozási beállítások "Beállítások" fülén az utána részre ezt tedd: ". " pont+szóköz.
- Csak végig kell menni a címsorszinteken.
- Amennyiben ezt számozás/lista stílus alapján tetted, akkor elég azt ott módosítani és kész is vagy.

2. megoldás (átalakítás vázlatszintes címsorokra)::
- Hozz létre egy alapértelmezetten alapuló új stílust (elég csak új nevet adni neki pl.:módosításhoz).
- Szerkesztés --> Keresés és csere...
- A megjelenő ablakban nyomd meg a részletek gombot.
- A megjelenő opcióknál válaszd ki a "stílusok keresése" opciót.
- Végezd el az alábbi műveletet: Címsor1 --> módosításhoz. módosításhoz --> Címsor 1 (értelemszerűen ahány címsort szeretnél lecserélni annyiszor végezd el a műveletet.

Ahhoz, hogy a tartalomjegyzékben és a címsorban is a sorszám és a cím között legyen szóköz az alábbi módon teheted meg:
- Az előző hozzászólásom "vázlatszintek számozása" képen látható Elválasztó Utána részre ír be, hogy: ". " azaz pont + szóköz.

Anti
Csatolmányok
minta-modositott2.odt
2. megoldással
(17.19 KiB) Letöltve 185 alkalommal.
minta-Modositott1.odt
1. megoldással
(17.9 KiB) Letöltve 179 alkalommal.
Válasz küldése