[Megoldva] Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Szövegszerkesztő
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

[Megoldva] Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Egy (ill, többnél is) Win-ből áthozott dokumentum esetében merül fel az a probléma, hogy a lábjegyzetek számozását nem felső index-ként, hanem a szöveggel egyenlő nagyságú számként hozza át. Ha ebbe a doksiba írok bele a LO alatt, s teszek be új lábjegyzetet, akkor továbbra is ezt a beállítást használja (lásd. mellékelt mentés)
Vajon volna lehetőség valahol módosítani ezt a beállítást, hogy a lábjegyzet elején lévő szám felső indexbe kerüljön?
Köööösz', ha van valami ötletetek/megoldásotok!
Csatolmányok
labjegyzet_minta.png
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szergio 2021. november 30., kedd 15:48-kor.
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy kép alapján semmit nem tudok tesztelni. Kell egy konkrét dokumentum. Töröld az érzékeny részeket, cseréld ki a szöveget Lorem Ipsum-ra egy másolatban, ha nem akarod az eredetit feltölteni ide.

Gyanítom, hogy a lábjegyzet-stílust kell módosítani, vagy az abban alkalmazott számozási stílust - de a kép alapján azt se tudom megállapítani, hogy Stílusokkal dolgozol-e, vagy a végképp elavult kézi, közvetlen formázással...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Re: Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Nem az én dolgozatom, csak segíteni próbálok neki ... így utólag. Úgy látom, hogy részben használ stílusokat ... de van benne elég sok kézi "vacakolás" is.

Köszönöm szépen a foglalkozást vele!
Csatolmányok
proba_dokumentum.odt
(20.79 KiB) Letöltve 139 alkalommal.
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A mintadokumentumod jól jelenik meg nálam, a LO 6.1.6-osomban: szépen be van állítva a vonatkozó Karakterstílus felső index karakterre:
Lábjegyzet számozás.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Re: Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Nem tudom, hogy akkor mi lehet a gond. Én Ubuntu-t használok, de kipróbáltam win alatt is ... mindkét helyen LO 7.2.2 van fenn.

Esetleg még próbálok keresni egy olyan gépet, ahol régebbi LO verzió van ...

Köszönöm szépen!!
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

És nem is tudod átállítani a karakterpozíciót a fenti képen látható Karakterstílusban? (kattints a képre, akkor nagyobb élesebb változatban is megjelenik.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Megnéztem a LO 7.2.2 hordozható verzióval is. Abban tényleg normál pozíciósan jelenik meg a "Lábjegyzet karakterek" nevű karakter stílus pozicionálási paramétere. De ha átállítom felső indexre a stíluson belül, akkor azonnal beáll a megfelelőre. (Nálad az összes be fog állni a stílus megfelelő beállításával, remélhetőleg.)

A választási lehetőségek (Normál-Alsó-Felső pozíció) eltérő sorrendben jelennek meg a LO 6.1.6-ban és a LO 7.2.2-ben. Valószínűleg a funkcióhoz rendelt számértékek (pl.: 0, 1, 2) sorrendje is változott ezzel a LO verziók között, ez lehet a hiba oka. Jelentsd a Hibabejelentőben, ha ez fontos neked. (Én is csak egy felhasználó vagyok, mint te...)
Hogy mi a változás oka, azt nem tudom. Általában a .docx-szel való kompatibilitás javítása szokott lenni az egyik fő ok, de véletlen hibák, bug-ok is előfordulnak.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Re: Lábjegyzetek számozásának szerkesztése

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Oooo ... elnézést kérek, nem vettem észre a további bejegyzéseket!!
Köszönöm szépen, igen ez segített, megoldotta a problémát!!
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Válasz küldése