Nagy kép elhelyezése két szemben lévő oldalon

Szövegszerkesztő

Nagy kép elhelyezése két szemben lévő oldalon

HozzászólásSzerző: Gaja » 2021. január 13., szerda 12:01

Üdv!
Készítek egy kiadványt, amit nevezhetünk könyvnek is. Ebben szeretnék elhelyezni egy nagy képet, amely két szemben lévő oldalt is elfoglalna. Mintha egy nyitott könyvben egy kétoldalas kép lenne.
Meg lehet ezt oldani egyszerűen, vagy feleznem kell a képet és úgy elhelyezni a két oldalon?
Előre is köszönöm a segítséget!
Gaja

MS Windows 10 64bit • LibreOffice 7.0.4.2
Gaja

Re: Nagy kép elhelyezése két szemben lévő oldalon

HozzászólásSzerző: Zizi64 » 2021. január 13., szerda 13:29

Amit szeretnél elérni, az több kérdést és problémát is felvet. Egy részük egyszerűen megoldható, mások nem annyira egyszerűen, vagy sehogy se.

Normál (alapértelmezett, vagy az abszolút) oldalszámozás szerint a képnek (két képnek) egy páros és egy páratlan oldalszámú oldalra kell esnie, és onnan nem is csúszhatnak el a szerkesztés során.

Ez rögtön felveti azt az igényt, hogy a dokumentumodnak szabályos fejezetszámozási struktúrával kell rendelkeznie, és páros-páratlan, vagy tükrözött oldalstruktúrával. Ez esetben automatikusan beszúródik egy üres oldal a kép fejezete elé, ha a kép első fele (a "fejezet" kezdete) nem egy páros oldalra esne.

Én úgy gondolom, ketté kell választanod a képedet, és a két részt külön beilleszteni. Na mármost, ez viszont feltételezi, hogy ezen a dokumentumrészen 0 cm "belső margó"-val akarsz dolgozni, mert különben nem ér össze a két kép. Ehhez pedig egy egyedi oldalstílus kell, mert a dokumentum többi részén valószínűleg nem jó neked a 0 cm értékű margó...

...Ha már eltérő oldalstílus, akkor lehetne játszogatni eltérő lapméretekkel is, pl.: álló A4-esek után egy fekvő A3-as, de ez durván megbonyolítja a nyomtatást. (Pdf export esetében elmegy...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (Win10x64Prof/W7x64P: LO6.1.6-6.2.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-6.4.5, AOO4.1.7
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Zizi64
Globális moderátorok

Re: Nagy kép elhelyezése két szemben lévő oldalon

HozzászólásSzerző: Gaja » 2021. január 14., csütörtök 12:49

Köszönöm a válaszod.
Körülbelül erre az eredményre jutottam én is.
Mindaz, amit leírtál - fejezetszámozás, tükrözött oldalstruktúra, 0-cm-s oldalstílus - megvan. Akkor marad a képvágás. És meg vagyok elégedve, hogy milyen ügyes vagyok teljesen magamtól... 8-) :lol:
Sajnos az A3-as megoldás nem játszik, mert nyomdába megy a kiadvány, az ottani elvárásoknak ez a megoldás nem felelne meg.
Üdv!
Gaja

MS Windows 10 64bit • LibreOffice 7.0.4.2
Gaja

Vissza: Writer