Nyelvi csomag probléma

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Nyelvi csomag probléma

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Emailben kaptam:
Telepítettem az OOo legújjabb változatát és működik! de! Mivel Romániában
élek és sok román szöveget kell írjak, így szükségem lenne az OOo román
nyelvtudására és szövegjavítására is. Ezzel van gondom.
A kiegészítőknél letöltöttem 3 román nyelv csomagott, be is illesztettem a
többi közé, de cask nem látja, vagy nem kezeli. Van erre megoldás?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyelvi csomag probléma

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A magyar OOo go-oo forrású ami eltér az OOo honlapról letölthető magyar változattól, így a román nyelvi csomaggal nem biztos, hogy kiegészíthető.

Megoldás az itt található, Sun/Oracle forrásból készült magyar OOo telepítése, az előző változat leszedése után, majd a román nyelvi csomag telepítése, hozzá.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
radsan
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. október 15., hétfő 14:10

Re: Nyelvi csomag probléma

Hozzászólás Szerző: radsan »

Hogyan telepíthetem a magyar helyes írási szótárat ami egy dict-hu.oxt nevű fájl az OpenOffice könyvtárába.Milyen mappába kell be másolni és van e más teendő vele vagy a program automatikusan felismeri.A választ előre is köszönöm.
OpenOffice.org 3.4.1 Windows Xp Profession??l.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyelvi csomag probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Esetleg kipróbálhatod a LibreOffice programot (ami szintén a "Go-OO" ágon alapszik). A LibreOffice telepítője alapból tartalmazza az elérhető összes nyelvi eszközt, és telepítés közben ("Egyéni telepítés" opcióval!) kiválaszthatod hogy a sok különböző nyelv közül melyeket akarod (többet is lehet) telepíteni. Vonatkozik ez a felhasználói felület nyelvére, és a belső nyelvi eszközökre egyaránt.

http://hu.libreoffice.org/letoeltes/

Külön kell letöltened a LibreOffice Súgóját, és a program telepítése után telepíteni azt is. A súgóból egy időben csak egy volt eddig fenn nekem (a magyar). Azt nem tudom, hogy elméletileg lehet-e egyszerre több is fenn a gépen, de ha van folyamatos internetkapcsolatod, akkor onnan on-line módon működnek az egyébként nem telepített nyelvű súgók is (angollal próbáltam ki).
 Szerkesztett: Egyébként érdemes egy új kérdésnek új topicot nyitni - bár a kérdésed annyira kapcsolódott a témához, hogy a dátumokat nem nézve azt hittem, hogy új téma jelent meg, és rögtön három hozzászólás is van benne... -
de egyrészt ez fórumszabály, másrészt hatásosabb is lehet az új téma nyitása. 
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyelvi csomag probléma

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

radsan írta:Hogyan telepíthetem a magyar helyes írási szótárat ami egy dict-hu.oxt nevű fájl az OpenOffice könyvtárába.Milyen mappába kell be másolni és van e más teendő vele vagy a program automatikusan felismeri.A választ előre is köszönöm.
Az Eszközök>Kiterjesztéskezelő>Hozzáadás... alatt lehet telepíteni. Mást nem kell tenni.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése