Magyar nyelvű LibreOffice 6.3.3

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Misa
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. december 3., kedd 9:33

Magyar nyelvű LibreOffice 6.3.3

Hozzászólás Szerző: Misa »

Windows-ról váltok Linux Mint 19-re és ezzel együtt került a PC-re a LibreOffice Version: 6.0.7.3 is. Ebben nem tudok magyar nyelvet választani.
Kezdőként bizonytalan vagyok, hogy miket kellene (Writer, Calc, Math... vagy Core?) eltávolítanom a Szoftverkezelőben ahhoz, hogy ezután a letöltött magyar LibreOffice 6.3.3-at telepíthessem.
Tudnátok ebben segíteni?

A már telepített LibreOffice névjegyéből:
Version: 6.0.7.3
Build-ID: 1:6.0.7-0ubuntu0.18.04.7

Előre is köszönettel:
Misa
LibreOffice 6.0.7.3 az ubuntu0.18.04.7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar nyelvű LibreOffice 6.3.3

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A linuxon történő telepítéssel nem vagyok tisztában, de Windows-on akkor tudsz "tiszta" telepítést csinálni, ha a szabályos Uninstall után (amit nem a Windows-zal, hanem a LO telepítőjével csinálsz) KÉZZEL törlöd a Programkönyvtár maradékait, és a Felhasználói profilt. Ezután és egy gép-újraindítás után már tisztán települ a LO.

A 6.3.3 verziót éles munkára nem ajánlom. A 6.1.6, vagy a 6.2.8 szerintem jobb választás.

Windows-ról váltok Linux Mint 19-re és ezzel együtt került a PC-re a LibreOffice Version: 6.0.7.3 is. Ebben nem tudok magyar nyelvet választani.
A Windows-os telepítőfájl tartalmazza az összes támogatott nyelv eszközeit. Telepítés közben kiválaszthatod, hogy melyik nyelvi eszközökre lesz szükséged, illetve a telepítő újrafuttatásával tudsz hozzáadni további nyelveket mind a kezelőfelülethez, mind a nyelvtani eszközökhöz. Azt szintén nem tudom, hogy Linuxon ez a dolog hogyan megy.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése