[Megoldva] Libre Office 6.2 telepítése SNAP tárolóból

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
summoner
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. január 15., vasárnap 16:05

[Megoldva] Libre Office 6.2 telepítése SNAP tárolóból

Hozzászólás Szerző: summoner »

Hello!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Ubuntu 18.04 -re, a SNAP tárolóból telepített Libre Office 6.2 felhasználói felületét hogyan lehet magyar nyelvűre állítani? Ami a Libre Office magyar oldalán található magyar nyelvi és súgó fájl van azt próbáltam, nem jó hozzá. Lehetséges, hogy ehhez verzióhoz még nincs magyar nyelvi csomag?

Sima telepítésnél nagyon szaggat a libreoffice.

Az úgy rendben, van, hogy a writer-ben ha a felhasználói felületet átállítom az új fajta lap elrendezésre, akkor eltűnik a fájl-menüsor, gondolom ez így helyes, de a draw-ban átállítva a lap-elrendezést, ott nem tűnik el. Ez szerintem Draw bug. Ezt hol lehetne megkérdezni?

Szerk: Megoldva >> Feltettem a simát a magyar oldalról. A libreoffice lagzás megszűnt újraindításra.
Szerk 2: A menüsort is ki tudtam kapcsolni. Van külön gombja.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Libre Office 6.2 telepítése SNAP tárolóból

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Örülök, hogy a fő probléma saját hatáskörben megoldódott.
Az úgy rendben, van, hogy a writer-ben ha a felhasználói felületet átállítom az új fajta lap elrendezésre, akkor eltűnik a fájl-menüsor, gondolom ez így helyes, de a draw-ban átállítva a lap-elrendezést, ott nem tűnik el. Ez szerintem Draw bug. Ezt hol lehetne megkérdezni?
Ha jobban megfigyeled, látni fogod, hogy a különböző alkalmazásokban az új eszköztár megjelenésnek különböző kombinációi érhetők el. Hogy ez miért így van, azt még én sem látom át pontosan...
A Draw-ban konkrétan csak egy: "Kompakt csoportosított szalag" néven,
míg a Writerben jóval több: "Lapok", "Kompakt lapok", "Csoportosított szalag, "Kompakt csoportosított szalag" neveken. A Calc-ban pedig csak három érhető el ezek közül. És a különböző kombinációknak különböző a viselkedése is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése