LO 6.1.1. magyarítási és egyéb problémák

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

LO 6.1.1. magyarítási és egyéb problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A LO 6.1.1.-ben talált "ott maradt" angol szöveg:
Angol maradványszöveg a Calc Cellastílus párbeszédpanelén.
Angol maradványszöveg a Calc Cellastílus párbeszédpanelén.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO 6.1.1. magyarítási és egyéb problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sebességprobléma:

Sajnos a LO 6.1.1. sem lett gyorsabb – mind ahogy azt a 6.1.0-nál a Hírekben is jelezte már Gajárszki László:
http://libreoffice.hu/a-the-document-fo ... foverziot/

A hírekben is elérhető “Első lépések LibreOffice 6.0 kötet” ODF dokumentumot (amire nem foghatjuk rá, hogy rosszul strukturált, hobbi-felhasználói fércmű lenne) a LO 6.1.1 másfél perc (90 s!) alatt nyitja meg a gépemen a LO, amiből most a teszt kedvéért a normál, permanensen telepíthető 32 bites változatot telepítettem.

(Nem szokásom az ilyen friss verziók fix telepítésével fárasztani magam, míg ki nem próbáltam azokat hordozható verzióban. Most is azzal kezdtem, de gyanakodtam, hátha a hordozható változat problémája csak a lassúság…)

Ugyanezen a gépen, ugyanezzel az operációs rendszerrel (Win7 prof 64 bit 8 GiB RAM) a HORDOZHATÓ (szintén 32 bites) LO 4.4.7 verzió 10 s (tíz másodperc!!!) alatt végzett.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO 6.1.1. magyarítási és egyéb problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jelentős negatívum a LO 6.1.x verziókkal kapcsolatban : Nagyon rossz ötlet volt eltávolítani a Galaxy ikonkészletet.
A LO 6.0.6-ban még megvolt.

Ez azért nagyon rossz, mert tapasztalataim szerint, ha a dokumentumban saját eszköztárat hozok létre, és azon saját (MyMacros-ban tárolt) makrókhoz a beépített ikonokat rendelem, akkor – ha az adott ikonkészlet már nem létezik a programon belül – szöveges megjelenítésre vált a program az ikonok helyett. Azt – eddig – nem tudta megcsinálni, hogy egy másik (az éppen használt) ikonkészletből vegye az “azonos pozíciójú”, azonos “kódú” ikont. (Ami már zavaró, de még elfogadható megoldás lenne...)

És ilyen “saját funkciókat” rengeteget használunk a cégnél és használok itthon is. A szöveges megjelenéssel ki sem férnek az eszköztárra.
Az egyik, amit tehetek: az összes ilyen dokumentum-sablonban kicserélem az ikonokat a saját eszköztárakon a most létezők közül valamelyikre… Ez nem kis munka, mert rengeteg ilyen sablonunk van, és egyben-egyben nem kevés ikon (saját funkció).

Volt már hír arról, hogy (akár saját) ikonkészleteket lehet integrálni az újabb LO verziókba.A Galaxy ikonkészletet

(((Tudom, tudom az lenne a "tökéletes" megoldás…: írjam meg a saját funkciókat saját kiterjesztésként, és abban tároljam a saját készítésű/beszerzésű ikonokat. Akkor ezek feltelepülnek a kiterjesztéssel együtt függetlenül a létező ikonkészletektől…)))

Nos, a hírekben választ is kaptam: itt érhető el a kiterjesztésként csomagolt Galaxy ikonkészlet, ami ráadásul működik is:
https://extensions.libreoffice.org/exte ... icon-theme

Az Oxygen ikonkészlet pedig innen érhető el:
https://wiki.documentfoundation.org/Fil ... conSet.oxt
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO 6.1.1. magyarítási és egyéb problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

További magyarítási hiba: a Draw alkalmazás új menüpontjainak a neve is angol maradt...
611_fordítási_hiány2.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO 6.1.1. magyarítási és egyéb problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...És a Writerben is van bőven angol maradvány:
611_fordítási_hiány3.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése