[Megoldva] Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

[Megoldva] Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Szervusztok,

1 hete töltöttem le az OpenOffice 4.1.5-öt, mivel megszüntette a Microsoft a 2007-es office támogatását, ami nekem volt. Ebben van a gépemen egy halom adat, word-ben, xls-ben, stb.
Most elkezdtem egyesével áttenni a még megőrzendő adatokat, azonban van egy olyan mappa, amiben kb. 50 word-ben készült és tárolt anyag van. Kérdésem, hogy létezik-e olyan megoldás, hogy nem egyesével "társítás"-sal lehet csak áttenni, hanem egyszerre mind az ötvenet?
Köszi, ha valaki tud valami segítséget, sziasztok Maska

 Szerkesztett: A témát leválasztottam az "egy probléma - egy téma" fórumszabály alapján / Zizi64 
OpenOffice 4.1.5
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Több javaslatom, kérdésem és tippem is van a problémáddal kapcsolatban.
1 hete töltöttem le az OpenOffice 4.1.5-öt
Javaslom inkább a LibreOffice használatát az Apache OpenOffice helyett. Az AOO fejlesztése igen lassan halad napjainkban, míg a LO több lelkes, hozzáértő és aktív fejlesztőcsapatot is tudhat maga mögött. A legújabb LO Still verziót javaslom használni - bár én még mindig használiok LO 4 4 7 verziót is a munkahelyemen...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ebben van a gépemen egy halom adat, word-ben, xls-ben, stb.
Most elkezdtem egyesével áttenni a még megőrzendő adatokat, azonban van egy olyan mappa, amiben kb. 50 word-ben készült és tárolt anyag van. Kérdésem, hogy létezik-e olyan megoldás, hogy nem egyesével "társítás"-sal lehet csak áttenni, hanem egyszerre mind az ötvenet?
No, ez többoldalú probléma, de semmi nem megoldhatatlan belőle...

- Soha ne dolgozz hosszú távon MS fájlformátumokkal az AOO/LO alkalmazásokban. Mindig a natív, nemzetközi szabványnak megfelelő ODF fájlformátumokat használd. Új dokumentumot CSAKIS abban tárolj, a régieket konvertálnod kell. HA mégis MS formátumban kell elküldened egy dokumentumot valakinek, akkor egy MÁSOLATOT exportálj csak, az eredeti eltárolt dokumentumod maradjon szabványos ODF formátumú!
- A konverzió során mindig léphet fel valami kisebb nagyobb probléma, mert nincs (soha nem volt, és soha nem is lesz) 100 %-os kompatibilitás a különböző fájlformátumok között. A .doc, .docx, .xls, .xlsx fájlok megnyitása és mentése során már ELEVE két konverzió történik, hiszen ahogy minden program, az AOO/LO is csak a saját natív formátumában képes MŰKÖDNI, szerkeszteni.
- Az, hogy hozzárendelsz fájlokat, vagy fájltípusokat az AOO/LO alkalmazásaihoz, az még nem jelenti azt, hogy konvertáltad is azokat a natív ODF formátumba.
- A MS fájlkiterjesztéseit egy menetben is hozzárendelheted az AOO/LO programokhoz, akkor minden olyan fájlt az fog megnyitni. Ezt legegyszerűbb az AOO/LO telepítése során (Egyedi telepítés választása után) beállítani. Csak be kell kattintanod, hogy milyen MS formátumokat nyisson meg automatikusan az AOO/LO. A Windows verziódtól függően ezt később a Windows beállító funkcióival is megteheted.
- A régi fájljaidat szép lassan konvertáld (Mentés másként) ODF formátumokba (.odt, .ods, ... stb). Ezt is lehetne automatizálni, és van is ilyen "varázsló", de a formátumkezelések különbözőségéből adódó eltéréseket, "hibákat" úgyis ki kell javítgatnod kézzel minden egyes fájlban...
- A régi, elavult, MS Office-ben megszokott kézi (közvetlen) formázások helyett tanuld meg használni a STÍLUSOKAT! Eleinte nehézkes lesz, de hamar rá fogsz jönni a mérhetetlen nagy előnyükre.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Köszönöm válaszod. Igen a régi fájlaimat (kb. már kétszázat) idáig konvertálgattam darabonként társítással és mentés másként-al, és még van kb. ezer. Van egy mappám amiben 50 word doksi van. Ezzel szeretnék próbálkozni, hogy mind az ötvenet egycsapásra átteném ODT-be. Ez nem egy fontos doksikat tartalmazó mappa, ha bármi sérülés történne vele a folyamat során, akkor sem gond. De ha sikerülne, akkor a további nyolcszázat is gyorsabban megoldhatnám. Tehát, hogyan lehetséges egyszerre több doksi fájlt átteni?
OpenOffice 4.1.5
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A témaindító bejegyzésedben zavaró volt, hogy a társítás (hozzárendelés) és az átalakítás (konverzió) fogalma kicsit keveredni látszott... nem volt pontosan érthető, hogy az AOO/LO program megfelelő applikációjával csak társítani, vagy szabványos ODF formátumba konvertálni is akarod a dokumentumaidat.

A LibreOffice-ban itt találod a csoportos konverzió eszközét:
Csoportos konverzió.png
A Writer menüjéből: Fájl - Tündérek - Dokumentumátalakítás
Sose használtam, pontosan nem is tudom, hogy hogyan működik, milyen gyors és milyen minőségű eredményt ad.
Az Apache OpenOffice-ben is hasonló helyen látom, de kipróbálni, megismerni neked kell...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Tényleg ott van az OpenOffice-ben is, a tündérek funkció elég gyorsan működik is, át is alakította az egész dosszié összes fájlját, most ott van a mappában a word és alatta az odt, csak egy szépséghibája van, hogy az odt-t nem lehet megnyitni, egyiket sem, állítólag én zároltam őket. Csak másolatot nyithatok meg szerkesztésre, akkor pedig egyesével megint társíthatom és menthetem másként, pedig ezt szeretném kibekkelni. Hát köszi a segítséget, úgy tűnik, hogy nem sikerül megoldani.
OpenOffice 4.1.5
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Másold át a fájlokat olyan helyre, amihez rendelkezel teljes jogosultsággal. Vagy az eredeti MS formátumúakat a konvertálás előtt, vagy az eredmény-fájlokat. A Windows 10 képes ilyen "aljasságokra", hogy kizárja a felhasználót a saját mappáiból. Én Windows 7-et használok, azzal még soha nem volt ilyen probléma...
Tehát ez a hiba az op.rendszerben, vagy annak a beállításaiban van...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Csak másolatot nyithatok meg szerkesztésre, akkor pedig egyesével megint társíthatom
Ez utóbbit nem értem. Miért kellene MEGINT társítanod ezeket a dokumentumokat? Ezeket (.odt) sem az AOO próbálja megnyitni alapértelmezett társított alkalmazásként??? Ha duplán kattintasz a fájlnéven, nem az AOO akar indulni?

Azt a problémát értem hogy "csak olvasható"-ként nyílik meg - olyan problémát többször jeleztek Win10 felhasználók az angol fórumon. Onnan tudom, hogy ez a Win10 frissülések után jelentkező - sajnos általánosnak mondható - Windows illetve Windows Defender probléma):



Ebben a témában arról van szó, hogy nem is s dokumentumok tárolóhelyét, hanem a beállítások (User profile) zárolta a Windows:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 10#p446074

Itt valószínűleg a Windows Defender program nem hagyta írni a felhasználót (az AOO által) a saját mappáiba:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 10#p446654

Itt is arra gyanakodnak a segítők:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 10#p438851

Ez is hasonló:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 10#p419018


...és még sorolhatnám...


Nálam - amikor a Windows 10 még ingyen letölthető volt -, sorra jelentkeztek ehhez hasonló problémák, amik egyáltalán nem a LibreOffice-szal voltak kapcsolatosak. A LO működött rendesen, vagy legalábbis az alatt a rövid idő alatt nem vettem észre problémát. Teljesen megszűnt például a netkapcsolat egy Windows frissülés után, meg hasonlók. Gyorsan (néhány nap próbálkozás után) vissza is állítottam a Windows 7-et, és letiltottam az Upgrade funkciót. A Win7 frissüléseit engedélyezve hagytam. Ma már szerencsére nem akar mindenáron Win10-essé válni a gép, de akik áttértek Windows 10-re, azok eléggé megjárták. Ennyire instabil, rosszul összerakott Windows verzió talán csak a Vista meg a Win95 volt.

Elképzelhető, hogy a MS Windows csakis a saját (illetve a saját Store-ból letölthető) egyéb programjainak futását fogja a jövőben engedélyezni. Létezik is már ilyen Windows verzió:
https://www.hwsw.hu/hirek/57184/microso ... iadas.html
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Nos tehát ott tartok, hogy hogy az odt-t nem lehet megnyitni, egyiket sem, mivel zárolva vannak. Tény, hogy nekem windows10 van az asztali gépemen. Bármely odt-t akarom megnyitni az ötvenből, csak másolatot nyithatok meg szerkesztésre. Megnyitok egy másolatot szerkesztésre. Ekkor a megnyitott példánynál alkalmazhatom a társítás és mentés másként funkciót, de akkor megint ugyanott tartok, hogy egyesével kell ezt eljátszanom. Tehát visszatértünk az eredethez. Egyébként az eredeti fájlokhoz rendelkezem teljes jogosultsággal, mind én csináltam, mentettem anno a ms office 2007-ben. Most letöltöttem az O365 próbaverzióját is, ami 1 hónapig próba, aztán fizethet az ember évenként 30.000,-Ft-ot érte, de ha abban akarom megnyitni bármely fájlt, akkor az simán nyitja. De nem ezt szeretném, mivel már átalakítottam egyenként kb. 200 fájlt az odt-be a társítás, mentés másként-tel, tehát az odt-t szeretném, csak nem egyesével. Itt tartunk. Köszi a segítséget!
OpenOffice 4.1.5
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

már átalakítottam egyenként kb. 200 fájlt az odt-be a társítás, mentés másként-tel,
Nem értem, hol találtál te "Társítás" menüpontot az Apache OpenOffice-on belül?!

Egyébként az eredeti fájlokhoz rendelkezem teljes jogosultsággal, mind én csináltam,
Nem csak a fájlokhoz, hanem a mappához, és nem csak neked személyesen (manuálisan, Felhasználóként), hanem az AOO programnak is rendelkeznie kell hozzáférési joggal.


Megnéztem:
Megadhatod, hogy hová mentse a Tündér a konvertált dokumentumokat. Válassz olyan helyet (mappát), ahová már mentettél el ÚJ .odt dokumentumokat, amiket most is meg tudsz nyitni. Vagy egyetlen .odt dokumentumot sem tudsz megnyitni - az újonnan, normál módon létrehozottakat sem?

Kipróbáltam:
Nálam (Windows 7-en) a LIBREOFFICE Tündére által létrehozott docx/odt konvertált fájlok gond nélkül megnyithatók a LibreOffice-szal. Igaz, én rendszergazdaként vagyok belépve, úgy is telepítettem a Libreoffice-t és a többi programot is.

Tippek:
- próbáld meg resetelni (törölni, vagy átnevezni) az AOO User profilját. https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=17&t=287
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 426#p58403
- próbáld meg beállítani (a víruskeresődben, vagy tűzfalban, vagy a Windowsban), hogy az AOO-nak legyen jogosultsága fájlokat megnyitni az adott helyről. Ezt nem tudom, hogy hogyan kell, mert nálam Windows 7-en nincs ilyen probléma, és nem Defendert használok, hanem a cégnél NOD32 vírusirtót, otthon meg egy ingyeneset, de nem Microfostost.
- próbáld meg a Defendert kikapcsolni egy rövid időre...
- próbáld ki a LibreOffice-t az AOO helyett (már az elején is javasoltam...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ja, és töltsél fel ide két fájlt: egy olyan .doc fájlt, aminek publikus a tartalma, és annak az .odt változatát amit nem tudsz megnyitni. Akkor meg tudom vizsgálni, hogy a konvertált fájlodban van-e a "hiba".
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Nem az AOO-n belül kell a társítást megtalálni, hanem a file megnyitásakor. Pl. egy mappában az egyik word doksi-ra katt a jobb gombbal>társítás>OpenOffice kiválasztása>felajánlja>mentés>igen>felajánlja a file típust>kiválasztom az odt típust>mentés u.abba a mappába és kész is. Ott van egymás alatt a volt word és az új odt file. Kitörlöm a word-öt és ennyi. De ez csak egyesével megy.

És van egy örömhírem is, már nyitja az összes tündérek által átalakított odt file-t is! Egyszerre átalakítottam ma délelőtt kétszázat! (Szóval....még van vagy nyolcszáz, de azt kivégzem ma este....:) )

Köszönöm neked az átadott tudást, magamtól nem mentem volna bele ilyen kalandba!
OpenOffice 4.1.5
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

És van egy örömhírem is, már nyitja az összes tündérek által átalakított odt file-t is!
Konkrétan mitől javult meg? Biztosan segít majd az információ másoknak is, ha megosztod velünk...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Háááát fogalmam nincs. Este még nem nyitotta meg, többször próbáltam ugyanazt az ötvenet és semmi. Délelőtt csak úgy' rákattintottam egyre, erre megnyitotta, utána többre, megnyitotta. Biztos éjjel leszkennelt, beszerezte adataimat, hogy tényleg én vagyok-e, még gondolkodott egy kicsit, majd így döntött....:):) És utána már a többivel nem volt gond, a tündérek munkája után mindegyiket meg lehetett nyitni. Most veszek egy mély levegőt és letörlöm az O365 próbaverzióját a gépről, majd az ms oldalán is megszüntetem a reggemet, kiváncsi vagyok mi fog történni....:):) Aztán még a szemetesből is ki kell törölnöm az összes ms office 2007 cuccot. Köszönöm a továbbképzést!
OpenOffice 4.1.5
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Aztán még a szemetesből is ki kell törölnöm az összes ms office 2007 cuccot.
Ha te is egy régimódi kétablakos fájlkezelő programot használnál (mint például én az Unreal Commander-t) , akkor már az első törléskor megadhatnád, hogy NE a kukába kerüljenek a törölt fájlok, hanem azonnal semmisüljenek meg. Persze ennek is vannak hátrányai.

Én a te helyedben - ha van elég hely a háttértáron - egyébként nem törölném az EREDETI fájlokat; csak nem azokat, hanem az ODF-be konvertáltakat használnám a továbbiakban. Biztos, ami biztos.

És MINDEN fájlodról készíts több biztonsági másolatot, mert a számítógép ördöge nem alszik. Ezer módja lehetséges a fájlok elvesztésének. Több helyen, és másfajta hordozón is tárolva van csak kb. 100%-os biztonságban.

Az azonos gépen, időbélyeges backup másolatok készítéséhez ajánlom a fiam által karbantartott timeStampBackup kiterjesztést:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... =22&t=1778
Ez egy gombnyomásra készít egy másolatot a beállított Backup könyvtárba, ugyanazzal a fájlnévvel, de a fájlnévhez hozzáfűzött Dátum-Idő adattal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

Re: Átállás AOO/LO-ra MS Office-ról

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Köszi, van Backup-om a saját gépen, de igazad lehet, amíg kész nem vagyok még nem törlöm a szemetesből, és majd törlés előtt kirakom egy külső winchesterre.
OpenOffice 4.1.5
Válasz küldése