Nem nyitja meg az OOo3 a.sdw és .sdc állományokat [Megoldva

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Sercli
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. december 8., kedd 12:30

Nem nyitja meg az OOo3 a.sdw és .sdc állományokat [Megoldva

Hozzászólás Szerző: Sercli »

Eddig Win alatt az ős StarOffice 5.2-vel írtam. Nagyon meg vagyok még mindig elégedve vele és Win alatt nem is akarnék váltani. A saját formátuma az sdw (Writer) és sdc (calc).
Most áttérnék (részben) Linuxra, friss UBUNTU 9.4 alatt OOo3.0 telepítve.
De: nem ismeri ezeket a régebbi kiterjesztéseket. Ha meg akarom nyitni, jön a "de melyik formátum is ez" kérdés, amiben nincsenek ezek a kiterjesztések fölsorolva. Pedig "édes testvérek" kéne legyenek.
Sok keresgélés egyetlen eredménye, hogy az OOo2.0 megjelenésekor is volt pont ilyen helyzet. Azt akkor orvosolta a 2.1. De Linux alá még nincs 3.1 és ha lesz is: fogja orvosolni?
Vagy most nem ez a régi hiba ismétlődik és van megoldás? (Megköszönném)
Steinbach Sándor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sercli 2009. december 9., szerda 13:22-kor.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem nyitja meg az OOo3 a.sdw és .sdc állományokat

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Én is használtam anno a StarOffice5.2-t.
Miután nekem nincs már ilyen fájlom (de szerintem itt a fórumon másnak se nagyon van), célszerű lenne feltölteni ide egy-egy publikus tartalmú szöveges és táblázat fájlt, hátha valaki kipróbál vele valamilyen ötletet, ami próba fájl hiányában esetleg elsikkadhat. Magam is csak a Mentés menüt tudtam így megnézni, abban szerepel az OOo3.1-ben a StarWriter 5.0 lehetőség.
Az Ubuntuba INTEGRÁLVA (most olvasom én is) lehet, hogy nincs az OOo3.1, de (ezt is csak olvasom, nem próbáltam) telepíteni lehet rá OOo3.1-et:
http://sugo.ubuntu.hu/community-doc/jau ... o-3.1.html
Egyébként Ubuntu 9.04-et akartál írni, vagy én vagyok ennyire lemaradva? A 9.10-et látom a hivatalos lapokon a legfrissebb verziónak.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nem nyitja meg az OOo3 a.sdw és .sdc állományokat

Hozzászólás Szerző: Kami »

Régi StarOffice-os bináris dokumentumfájlok betöltésére az OpenOffice.org Binfilter modulját szánják. Meg kell nézni, hogy az Ubuntun telepítve van az openoffice binfilter csomagja. A binfilter szóra keress rá szerintem synaptic-ban.
Sercli
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. december 8., kedd 12:30

Ez az! [Megold]: Nem nyitja meg az OOo3 a.sdw és .sdc

Hozzászólás Szerző: Sercli »

Tudjuk, hajmeresztő, amikor a Tab helyett fél napig alszik valaki a szóközön.
De szerintem valahogy így oldottam (?) meg a [Megoldva] beírását. Elnézést, így sikerült (kézzel, a címsorba beírtam, jobb nem akadt)

Igen, a synaptic-ben rákerestem, 2-t kiadott, mindkettőt föltelepíttettem.
Zakatolt, puffogott, >300MB -t föltett (benne - villanásnyit láttam - Java dolgokat, meg fontkészleteket, ...) váltig állította, hogy ez is kell mind.
Zakatolt és puffogott, de föl nem robbant, viszont most tényleg megy (szépen)
Nagyon köszönöm!
Steinbach Sándor

Régi StarOffice-os bináris dokumentumfájlok betöltésére az OpenOffice.org Binfilter modulját szánják. Meg kell nézni, hogy az Ubuntun telepítve van az openoffice binfilter csomagja. A binfilter szóra keress rá szerintem synaptic-ban.
OpenOffice 3 az Ububntu 9.04 -en
Válasz küldése