OOo 3 telepítés után nem indul

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Dimitrij
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. január 9., péntek 14:53

OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »

Sziasztok!

Friss Kubuntu 8.10 adept manager-éhez hozzáadtam a tárolót, hogy felajánlja az OOo3-at. Előtte minden OOo-dolgot eltávolíttattam (v2.4) a csomagkezelővel. A 3-as szépen föl is ment, telepítettem külön a Java-t is, de a jelenség ugyanaz:
az adott alkalmazás (szövegszerkesztő, táblázatkezelő) egy pillanatra fölvillan és ki is lép. Legközelebb már a helyreállító jelentkezik be. Ez jól működik: vagy helyreállítja a blank dokumentumot, vagy kilépek, de utána megint csak fölvillan az alkalmazás és kilép. KDE 4.1 és Gnome alatt is ugyanez a jelenség.
Mit tudok tenni, hogy fusson rendesen?

Az ötleteket előre is köszönöm!
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
Dimitrij
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. január 9., péntek 14:53

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »

Ez jött terminálból indítva...

Error: "/var/tmp/kdecache-username" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Error: "/tmp/kde-username" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
root@machinename:~# QPainter::begin: A paint device can only be painted by one painter at a time.
QPainter::setWorldTransform: Painter not active

QPixmap: Invalid pixmap parameters
QPainter::begin: A paint device can only be painted by one painter at a time.
QPainter::setWorldTransform: Painter not active
QPixmap: Invalid pixmap parameters
X-Error: BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter)
Major opcode: 55 (X_CreateGC)
Resource ID: 0x0
Serial No: 4527 (4527)
These errors are reported asynchronously,
set environment variable SAL_SYNCHRONIZE to 1 to help debugging
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Kiwi 8.12 alatt megy biztos mivel alapból bent van. Javaslom ha nem jutsz zöld ágra akkor vedd le az ISO fájlt, és rakd fel. Ebbe alapból bent van az OpenOffice 3. :idea:
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Dimitrij
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. január 9., péntek 14:53

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »

Köszönöm a tippet! Sajnos ez nem lehet megoldása nálam ennek a problémának, mert csak Ubuntu/Kubuntu a cégnél támogatott oprendszer.
Kénytelen leszek a v2.4-et használni. Remélem az elindul ezek után... :x
Mészáros Tamás írta:Kiwi 8.12 alatt megy biztos mivel alapból bent van. Javaslom ha nem jutsz zöld ágra akkor vedd le az ISO fájlt, és rakd fel. Ebbe alapból bent van az OpenOffice 3. :idea:
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
Dimitrij
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. január 9., péntek 14:53

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »

Valaki szánjon már meg egy válasszal, aki tudja, hogy egyáltalán a hibaüzenet mi a fenére vonatkozik és hogy orvosolható-e vagy felejtsem el az OOo3-at, amíg az Ubuntu-ba bele nem kerül...
Holnap reinstall van és nem mindegy, hogy hogy állok neki.
Köszi előre is!
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
Dimitrij
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. január 9., péntek 14:53

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »

...na ezért mondom mindenkinek, hogy használjon Windows-t.
Köszönöm, ha valaki törte rajta a fejét, már nem aktuális. Vettem egy újabb Vista-t és egy Small Business-t. Ott igazi a support, és nincs is rá szükség.
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ott igazi a support, és nincs is rá szükség.
Ez nem support fórum, itt a többi felhasználó segít ha tud, úgy látszik Ubuntus fórumozónk nincs, aki meg nem ért hozzá/nem használja nem szól bele, és ez így van rendjén.
Ha az OOo-hoz supportot akarsz válassz a fizetős változatot StarOffiice és társai, és fizesd meg.
Itt mindenki a szabadidejéből szán időt másokra. :D
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Dimitrij
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. január 9., péntek 14:53

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »

Nem is azt mondtam, hogy a Ti hibátok, hogy nem tudtok segíteni. De eddig abszolút az a tapasztalatom, hogy Linux-os kérdésekben valahogy sosincs válasz a problémáimra. Évente nekifutok, hogy na majd most... aztán néhány nap fórumozás, hiábavaló keresgélés és egy újabb Windows licensz a végeredmény.
Van egy Linux-os rendszergazdám is már, szóval fizetek a komoly support-ért, ha kell. De ő ilyen kérdésekben nem tud segíteni. Reméltem, hogy jár erre valaki, aki ebből a hibaüznetből legalább irányba tud állítani.
Ilyen tapasztalatok után meg eszembe sem jut StarOffice-ért fizetni. Pont az lenne a lényege, hogy kiváltsam a drága MS termékeket. Semmi gond, jegelem a témát újabb... legyen most 2 évre. Majdcsak eléri ez a tákolmány is, hogy egyből jól fut mindenen, mint a sokat szidott MS.
Peace!
r4zoli írta: Ez nem support fórum, itt a többi felhasználó segít ha tud, úgy látszik Ubuntus fórumozónk nincs, aki meg nem ért hozzá/nem használja nem szól bele, és ez így van rendjén.
Ha az OOo-hoz supportot akarsz válassz a fizetős változatot StarOffiice és társai, és fizesd meg.
Itt mindenki a szabadidejéből szán időt másokra. :D
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: timar »

Nem akarom leszólni a választásodat, de kerested a bajt. Kubuntu? 1 db fejlesztő „felel” érte. Az egy játék, nem vállalati operációs rendszer. Az OOo sima Ubuntun is az egyik leggyengébb a Linuxok közül. Persze azért a többségnek elindul, a bajok később kezdődnek. :)
Friss Kubuntu 8.10 adept manager-éhez hozzáadtam a tárolót, hogy felajánlja az OOo3-at.
Ezt nem ismerem, de lehet, hogy ez alapból bugos, és nem végfelhasználónak való. Esetleg megírod, hogy milyen tároló volt ez?
Error: "/var/tmp/kdecache-username" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Error: "/tmp/kde-username" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Itt az a baja, hogy a fájl tulajdonosa az 1000-es felhasználóazonosítójú felhasználó, és nem a 0-s. Az 1000-es az lesz, amelyiket létrehoztad a telepítés során, a nem rendszergazda joggal bíró sima felhasználó (pl. dimitrij). A 0-s felhasználóazonosítójú felhasználó a root. A root nevében akartad elindítani az OOo-t? Ez nem jó ötlet, a root ne futtasson felhasználói programokat.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Dimitrij
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. január 9., péntek 14:53

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: Dimitrij »

Szia!
timar írta:Nem akarom leszólni a választásodat, de kerested a bajt. Kubuntu? 1 db fejlesztő „felel” érte. Az egy játék, nem vállalati operációs rendszer. Az OOo sima Ubuntun is az egyik leggyengébb a Linuxok közül. Persze azért a többségnek elindul, a bajok később kezdődnek. :)
A Kubuntu-t tényleg csak próbaképp tettem föl, kíváncsi voltam a KDE4 felhasználóbarát felületére. Alapból Ubuntu-t használunk, tulajdonképpen jól is arra, amire. De hogy érted, hogy az OOo a leggyengébb sima Ubuntun is? Alapból telepíthető hozzá a v2.4, az jól működik vele, lassan már másfél éve használom és kisebb-nagyobb dolgokat leszámítva (amik más gépen meg működnek), nincs vele baj.
Dimitrij írta:Friss Kubuntu 8.10 adept manager-éhez hozzáadtam a tárolót, hogy felajánlja az OOo3-at.
Ez a HUP-on közkézen forgó tároló, konkrétan a: http://ppa.launchpad.net/openoffice-pkgs/ubuntu intrepid main
Itt az a baja, hogy a fájl tulajdonosa az 1000-es felhasználóazonosítójú felhasználó, és nem a 0-s. Az 1000-es az lesz, amelyiket létrehoztad a telepítés során, a nem rendszergazda joggal bíró sima felhasználó (pl. dimitrij). A 0-s felhasználóazonosítójú felhasználó a root. A root nevében akartad elindítani az OOo-t? Ez nem jó ötlet, a root ne futtasson felhasználói programokat.
Lehet, hogy épp a root-ként indított hibaüzenetét másoltam be ide. Megpróbáltam így is, úgy is, hátha jogkör problémája van, de úgy látom, ez a Q-grafikus-izé a baja. Csak nem tudom, hogy az mi. Egy pillanatra felvillan az adott alkalmazás, majd nyomtalanul el is tűnik. :(
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: timar »

Dimitrij írta:De hogy érted, hogy az OOo a leggyengébb sima Ubuntun is?
Nem emlékszem már pontosan, de volt egy nagy bukta talán az OOo 2.3-mal, ami olyan hibásan jött ki, hogy gyakorlatilag azonnal lefagyott. Vannak olyan disztribúciók, ahol az OOo-ra külön ember figyel, és aktívan fejleszt, de az Ubuntu tudtommal nem ilyen. Néha hallok panaszokat, hogy hány millió kódsor csomagolása jut 1-1 Canonical-alkalmazottra, nem csoda, ha rendesen kitesztelni nem tudják. A 2.4-esről nem hallottam rosszat. A Q* üzenetek talán a hibás KDE-integrációra vezethetők vissza (Qt library), de biztosat nem tudok. Ha jól tudom, az OOo3 még csak KDE3-mal tud működni, mindenesetre a buildeléskor qt3-mas libeket követel. Az Ubuntu 8.10-ben meg már KDE 4 van. Szóval nem értem, miért kapod a hibát, de ennek nem így kellene lenni, az biztos. :)
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OOo 3 telepítés után nem indul

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ma (2009.01.26) próbálkoztam az Ubuntu-val és simán települt az általad megadott forrásból és indul is rendesen. (3.0.1RC1-t telepíti)
Szerkeszt: a Base része nem igazán stabil.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése