LIbre Office újratelepítés Ubuntun

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
bolcsesz
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. június 25., vasárnap 22:04

LIbre Office újratelepítés Ubuntun

Hozzászólás Szerző: bolcsesz »

Valószínűleg valamilyen frissítésnél türelmetlen voltam, és amikor egy napig nem működött a libre office, és nem tudtam megnyitni az ubuntun egyetlen dokumentumot sem, hirtelen felindulásból letöröltem a libre office-t. újratelepíteni viszont nem sikerül, és helyette open office-t se tudtam telepíteni. mindent megpróbáltam, ami szerény tehetségemből tellett, a terminálban, de a sudo apt-get install -f -et hiába futtattam le megannyiszor, olyan törött függőségek vannak, amiket nem tud megoldani ilyen egyszerűen a telepítő.
a libre-office-common-t hiányolja legfőképp a többi telepítéshez a program.
az a legvalószínűbb egyébként, hogy a telepítés közben a terminálon megnyomtam valami gombot, és így megszakadt a telepítés, és nem tudja rendbe rakni.
most akkor mi a teendő? sajnos a Gdebi csomagtelepítő sem indul el, a netről letöltött libre office csomagot sem tudom kicsomagolni vele. és semmilyen frissítés nem töltődik le, a libre office zavara miatt.
az egyik legsúlyosabb mondat így hangzik: libreoffice-core: Függ ettől: libreoffice-common ( > 1:5.1.6~rc2) de az nincs telepítve. és amikor telepítem hosszú hibasor jön elő (unknown media type in 'chemical/x-mdl-tgf' - például), majd a végén: Hibák történtek a feldolgozáskor: /var/cache/apt/archives/libreoffice-common_1%a5.1.6~rc2-0ubuntu1~xenial2_all.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
legalább azt sejteném, ezt hogyan oldjam meg.
gyors segítség kellene, köszönöm előre is.
Office 3,2, Ubuntu
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LIbre Office újratelepítés Ubuntun

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Próbálkozz Ubuntu, és/vagy általános Linux fórumokon is, mert ebben nem tudok segíteni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése