Telepítés utáni zűrzavar.

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
birckl
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 18., vasárnap 13:27

Telepítés utáni zűrzavar.

Hozzászólás Szerző: birckl »

Telepítettem a libre office 5.0 változatát. A gépemen eredetileg a windows 8 fut. A telepítés után csak nehezen tudom a file-imat megnyitni. Letesz egy ikont a tálcára, onnan újabb kattintással lehet megnyitni. A Norton Commanderből ez eddig egyszerűbben ment. Próbáltam kivenni a libre Office-t, de ekkor semmit nem tudtam megnyitni.
Újra telepítettem, így nehezen ,de működik. Hogyan tudnék az eredeti (libre nélküli) állapothoz visszajutni?
OpenOffice 3.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Telepítés utáni zűrzavar.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem értem, hogy mi valójában a problémád.
Telepítettem a libre office 5.0 változatát.
Hogyan tudnék az eredeti (libre nélküli) állapothoz visszajutni?
Tehát - ha jól értem, eredetileg nem volt se Apache OpenOffice, se LibreOffice a gépeden. Így van?

A telepítés után csak nehezen tudom a file-imat megnyitni.
A Norton Commanderből ez eddig egyszerűbben ment.
Mi ment egyszerűbben, ha nem volt Office program a gépeden? Milyen fájljaidat és milyen szerkesztővel tudtad eddig egyszerűbben megynitni (a Norton Commander max. egyszerű .txt fájlokat tud megjeleníteni, de szabványos, xml alapú szöveges, táblázat, vagy bemutató dokumentumokat (.odt, .ods, .odp, .docx, .xlsx, .pptx) nem. Régi, elavult, nem szabványos bináris dokumentumformátumokat sem tud. (.doc, ,xls, ,ppt)
MS Office volt fent előzőleg a gépeden? Vagy ingyenes MS Viewer-ek? Eze/Ezek még mindig telepítve vannak?

Esetleg az a gondod, hogy a LibreOffice megváltoztatta a legismertebb dokumentumformátumoknál az alapértelmezett szerkesztő/megjelenítő program hozzárendelését? Egyszerűen állítsd vissza arra, ami azelőtt volt; olyan módszerrel, ahogy az a Windowsban szokásos. (Nincs Windows 8-am, ezért nem kezdem el részletezni, hogy más Windows-on hogy tudod ezt megtenni, de ha nem először használsz Windowst, akkor ezt úgyis tudod.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
birckl
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 18., vasárnap 13:27

Re: Telepítés utáni zűrzavar.

Hozzászólás Szerző: birckl »

Kedves Zizi!
Köszönöm a segítséget. A Norton Commander-t elírtam. Az igazi: Total Commander. Igaz, hogy Windows-t használok régen, de 8-asban másképp megy a kezdőlap.
Fiam szerint dos file-t kell jobb gombbal kattintani és a beállításokban a társítás funkciót használni. Csak éppen odáig kellene eljutnom. Biztos balféknek tartasz, de idősebb generáció (64 év ) tagja vagyok, csak azt tudom, amit a gyermekeim elmagyaráznak...
Üdv.: Birckl
OpenOffice 3.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Telepítés utáni zűrzavar.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Norton Commander-t elírtam. Az igazi: Total Commander.
Fiam szerint dos file-t kell jobb gombbal kattintani és a beállításokban a társítás funkciót használni.
A kérdés szempontjából ez mindegy. A Total Commander se tud megnyitni doc, xsl, ppt, odt, ods, odp, docx, xlsx pptx fájlokat.
Valójában milyen típusú (fájlkiterjesztésű) dokumentumaid vannak?

Valóban a Társítás funkciót kell használnod, de az hogy milyen megjelenítő/szerkesztő programot rendelj hozzá a dokumentumaidhoz, az attól függ, hogy milyen dokumentumaid vannak.

A LibreOffice CSAK az ODF (odt, ods, odg, odp) típusok kezelését "ragadja magához" teljesen automatikusan, a doc, xsl, ppt, docx, xlsx pptx telepítéskor beállítható, hogy a LibreOffice nyissa-e meg alapértelmezett szerkesztőként, vagy hagyja meg az eredeti programot.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
birckl
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 18., vasárnap 13:27

Re: Telepítés utáni zűrzavar.

Hozzászólás Szerző: birckl »

Köszönöm az újabb segítséget!
Többnyire doc fájljaim vannak. Addig erőlködtem, amíg megtaláltam a kezdőlapot és az "alapértelmezést" választottam. Azóta normálisan megnyílnak a doc fájlok is.
remélem, hogy így is marad.
Birckl
OpenOffice 3.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Telepítés utáni zűrzavar.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Azóta normálisan megnyílnak a doc fájlok is.
De most akkor végül is milyen programmal nyílnak meg a .doc fájljaid? A telepített, majd eltávolított és újratelepített LibreOffice-szal, vagy valami mással?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
birckl
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 18., vasárnap 13:27

Re: Telepítés utáni zűrzavar.

Hozzászólás Szerző: birckl »

Szerintem az eredeti Office programmal. Most a Libre Office is fenn van, de nem zavar be. Simán megnyílik minden a sajátjával: World, Excel, kép fájlok...
Még egyszer köszi a segítséget!
OpenOffice 3.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Telepítés utáni zűrzavar.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szerintem az eredeti Office programmal
Azt nem írtad, hogy van/volt bármilyen Office (MSO? AOO? LO?) programod már előzőleg is...
World
World = világ (ilyen office komponenst nem ismerek.)
Word = szó -> Ez a MS szövegszerkesztő programjának a neve.
Writer = író -> Ez az AOO és a LO szövegszerkesztő programjának a neve.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése