MediaWiki plug-in

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

MediaWiki plug-in

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Sziasztok!

Van egy plug-in a MediaWikihez.
Nos, OpenSuse alatt nem igazán akar működni. :(
Kellett hozzá egy plug-in, libreoffice-writer-extensions így megjelent a kíván fül.
Beállításoknál a MediWiki fül. DE Nem lehet semmi beállítani benne. Találkozott már valaki vele? Használja valaki? Vannak vele valakinek tapasztalatai?

üdv,
Attila
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MediaWiki plug-in

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem használtam, és nem is ismerem ezt a plug-in-t (extension-t?), de lehet találni néhány fórumbejegyzést ebben a témában szerte a neten:
http://ask.libreoffice.org/en/question/ ... -language/
http://ask.libreoffice.org/en/question/ ... windows-7/
http://askubuntu.com/questions/68080/ho ... ice-writer


Egyébként erre a kiterjesztésre gondoltál?
http://extensions.openoffice.org/en/pro ... -publisher
Ez elég régi, és ha jól látom nem frissítették 2008 óta. A LibreOffice kiterjesztés tárolójában nem is találtam meg.
Könnyen lehet, hogy nem kompatibilis az újabb verziókkal. A kiterjesztéseket többségükben nem az Open/LibreOffice fejlesztők készítik, hanem lelkes amatőrök. Ha ők (vagy a programozáshoz értő felhasználói az adott kiterjesztésnek) nem követik a programcsomag változásait, akkor a régebben írt kiterjesztés sajnos igen könnyen elavulttá, sőt inkompatibilissé válhat.

De mondjuk azt nem értem, hogy a Linux alatti LibreOffice verzióban miért nincs benne az alaptelepítésben a MédiaWiki export, mert az én Windows-os LO4.2.8 verziómban már benne van, és így kutya-kötelessége kompatibilisnek lennie az "anyaprogrammal"...
MediaWiki.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MediaWiki plug-in

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Hello.

OpenSUSE alatt van egy csomag "libreoffice-writer-extensions" néven. Ez tartalmazza ezt a MediaWiki csomagot.
Létrehoz /Beállítások/Internet/MediaWiki helyen egy bejegyzést, ahol szervert lehet hozzáadni és elvenni.
Suse alatt "hozzáadás" gomb hatására nem történik semmi sem. (LO 4.3.3.x)

Most Debian (LO 4.3.3.2) alatt megy a dolog. De itt nincs MediaWiki szerverem. :(

Exportálni meg nagyon-nagyon kényelmetlen. Akkor inkább mindenki a wiki saját szerkesztőjét használja, még az is egyszerűbb.
Ezzel megkerülhető (lenne) ez a text fájlos mentegetés. Ami eléggé dühítő tud lenni minden napi Wiki szerkesztés közben. Legalábbis remélem, mert még soha nem tudtam használni.
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MediaWiki plug-in

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Létrehoz /Beállítások/Internet/MediaWiki helyen egy bejegyzést, ahol szervert lehet hozzáadni és elvenni.
Suse alatt "hozzáadás" gomb hatására nem történik semmi sem. (LO 4.3.3.x)
Sajnos nem ismerem, nem tudok segíteni ebben a dologban. Inkább csak kíváncsi vagyok:
Mire lenne jó ez a szerver, ha működne? Mit csinálna, mi a dolga? Automatizálná az export műveleteket helyi szinten...? Vagy közvetlen kapcsolatot tartana valamilyen tárhellyel...?
(Nem hiszem, hogy sokan használják, jó lenne , ha megvilágítanád a dolgot itt a fórumon.)
Van egy plug-in a MediaWikihez.
Nos, OpenSuse alatt nem igazán akar működni.
Más rendszer alatt, más LibreOffice verzióval ez működött már neked, vagy bárki másnak valaha?
(Lehet, hogy tőle, tőlük kellene közvetlenül megkérdezned.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: MediaWiki plug-in

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Én innen a libreoffice.hu/Letöltések oldalról szoktam telepíteni az aktuális Libreoffice-t. Ha a distroban csomagolt verzióban nem működik, hátha ez igen (sajnos nincs Suse fent a gépemen, így kipróbálni nem tudom). Egy próbát szerintem megér!

üdv: Anti
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MediaWiki plug-in

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Zizi64 írta:
Létrehoz /Beállítások/Internet/MediaWiki helyen egy bejegyzést, ahol szervert lehet hozzáadni és elvenni.
Suse alatt "hozzáadás" gomb hatására nem történik semmi sem. (LO 4.3.3.x)
Sajnos nem ismerem, nem tudok segíteni ebben a dologban. Inkább csak kíváncsi vagyok:
Mire lenne jó ez a szerver, ha működne? Mit csinálna, mi a dolga? Automatizálná az export műveleteket helyi szinten...? Vagy közvetlen kapcsolatot tartana valamilyen tárhellyel...?
(Nem hiszem, hogy sokan használják, jó lenne , ha megvilágítanád a dolgot itt a fórumon.)
Közvetlen kapcsolatot tud(na) tartani MediaWiki szerverekkel. Az már most látszik, hogy oldalakat egyből fel tud tölteni a szerverre. így kihagyható, ez a "megszerkesztem - lementem - oda megyek az oldalra - feltöltöm" dolog. De szerintem képes lehet egyes oldalak szerkesztésére is, nem csak új oldal létrehozására. Ha egyszer sikerült kipróbálnom ígérem, hogy beszámolok itt a működéséről.
Van egy plug-in a MediaWikihez.
Nos, OpenSuse alatt nem igazán akar működni.
Más rendszer alatt, más LibreOffice verzióval ez működött már neked, vagy bárki másnak valaha?
(Lehet, hogy tőle, tőlük kellene közvetlenül megkérdezned.)
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Válasz küldése