LO430 Portable alapértelmezett nyelve

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

LO430 Portable alapértelmezett nyelve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Régebben a telepítés közbeni nyelvként is lehetett a "magyar"-t választani - emlékeim szerint. Most nem. Ráadásul a telepítés után magyar nyelvű Win764-en, az alapértelmezett nyelv (a kezelőfelületre és az összes beállításra nézve is) Angol(USA) lett. Vajon miért?

(Az AllLanguages verziót töltöttem le, és telepítettem természetesen.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO430 Portable alapértelmezett nyelve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A későbbi hordozható verziónál (a válaszom idején a LO4.3.2-nél tartunk) nem jelentkezett ez a probléma. Reméljük nem is fog később sem visszatérni (vagy én nem rontok el valamit újra...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Gábriel
Önkéntesek
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010. április 10., szombat 12:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO430 Portable alapértelmezett nyelve

Hozzászólás Szerző: Gábriel »

Ha már telepítettem a Portable angol változatát, át tudom állítani magyarra?
[A következő megoldva] Másik kérdésem, hogyan lehet beállítani, hogy a formátumban az oldal méretei mm-ben vagy cm-ben jelenjen meg? SZERKESZTEM: Ezt már sikerült beállítani.
Iván
LibreOffice Verzió: 6.4.7.2
Linux Mint UMA
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO430 Portable alapértelmezett nyelve

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha tényleg az AllLanguages verziót töltötted le, és azt telepítetted, akkor nem értem, hogy miért nem eleve magyarul települt nálad (ha azt szeretted volna). Csak abban az esetben van rá magyarázat, ha az ebből a szempontból hibás 4.3.0 verziót telepítetted éppen. Vagy esetleg a Windows-od angol nyelvű?
A LO445 és a LO502 hordozható verziók ilyen szempontból gond nélkül települtek, és megfelelően működnek nálam.

Utólag az Eszközök - Beállítások között találod meg a Nyelvek menüpontot, azzal válthatsz a felhasználói felület (menük, stb.) elérhető nyelvei között. A LibreOffice teljes újraindítását igényli. (Ha a gyorsindító fut nálad, akkor azt is ki kell kapcsolni, és úgy újraindítani a programot. A gépet nem kell újraindítani.)

Persze nem tudom, hogy te egyáltalán a program kezelőfelületének a nyelvi beállítására gondolsz, vagy az alapértelmezett dokumentumsablonok alapértelmezett stílusainak alapértelmezett nyelvére?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése