Linux és magyar Libreoffice?

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
szilv
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. február 7., csütörtök 19:33

Linux és magyar Libreoffice?

Hozzászólás Szerző: szilv »

Üdv!

Linux Mint van fenn (xfce) angol nyelvvel magyar local settingssel. A telepítéskor automatikusan települt a Libreoffice persze angol nyelven. Nem is lehet állítani-a settingsben csak angol (US és UK) van.
A szoftverközpont se jó nekem: ott is csak az angolt telepítené.
Le lehet tölteni a libreoffice.hu –ról manuálisan a magyar csomagot, de nem tudom telepíteni-mert valójában nem egy csomag, mint Win alatt, hanem kismillió kicsi csomag, és akármelyiket próbálnám telepíteni azt írja előbb egy másik csomagot kéne.
Hogyan telepíthetek linux alatt egy magyar libreoffice-t?


Köszönöm
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Linux és magyar Libreoffice?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jómagam is főleg a telepítési nehézségek miatt - számomra legalábbis nehézséget okoz a telepítés Linux (Ubuntu) alatt - mondtam le a teljes átállásról.
Nem is tudok több konkrétummal segíteni, mint ami az alábbi link alatt megtalálható:
http://hu.libreoffice.org/letoeltes/lib ... formaciok/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Linux és magyar Libreoffice?

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Lépések ahogy én szoktam (most fejből mondom, mert nincs a közelemben Linux):
1. Távolítsd el a meglévő Libreoffice csomagokat a csomagkezelő segítségével.
2. Töltsd le a rendszerednek megfelelő csomagokat (x86 vagy x86_64bit) mondjuk innen. Ha nem a megfelelőt ajánlja fel, akkor ugyanott "rendszer, verzió vagy nyelv váltása" részen ki tudod választani a megfelelőt.
Például: LibO_3.6.6_Linux_x86-64_install-deb_en-US.tar.gz
3. Csomagold ki a letöltött fájlokat. A csomagolás után a csomagnévvel egyező könyvtárakban találod a deb fájlokat.

Kód: Egész kijelölése

/home/<felhasználó>/Letöltés/LibO_3.6.6_Linux_x86-64_install-deb_en-US
4. Niss egy terminált

Kód: Egész kijelölése

# cd /home/<felhasználó>/Letöltés/LibO_3.6.6_Linux_x86-64_install-deb_en-US/DEBS  //tallózd be a kicsomagolt könyvtárat
# sudo dpkg -i *.deb    // Ilyenkkor felteszi az összes deb fájlt a helyes jelszó[1] beírása után. Géptől függően sokáig is eltarthat!
# cd desktop-integration
# sudo dpkg -i *.deb 

[1]: rendszergazdai jelszó
5. A fenti lépés sort ismételd meg a "lefordított felhasználói felülettel" valamint ha szükségesnek tartod a súgóval is.

Szerk: megint megelőztek. Lényegében ugyanazt írtam le. Ügyes voltam...

Anti
Válasz küldése