[Megoldva] Frissítés-problémák

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

[Megoldva] Frissítés-problémák

Hozzászólás Szerző: x00 »

Megejelent a LibreOffice 3.5.1. Nekem 3.5.0. van, és azt írja ki az Online Frissítés funkciója, hogy nem érhető el Online frissítés, töltsem le kézzel. Csakhogy nincs frissítés, az egész telepítőt le kell tölteni. Ez a szervert is terheli, de van ennél nagyobb gond: a telepítő nem veszi észre hogy már telepítve van, de ugyanabba a könyvtárba akarja telepíteni. Ezért nyilván megszakítottam. Ekkor persze a Windows-ban 2-szer lenne regisztrálva a program, de gondolom észrevenné a Windows hogy már van olyan nevű telepítve.

Ilyenkor mi a teendő? Telepítsem csak úgy, aztán utána a helppack-ot és az SDK-t, vagy előbb uninstall mindháromra és utána telepítés? És mi lesz a makrókkal, a billentyűk hozzárendelésével, módosított beállításokkal, módosított alapértelmezett sablonfile-lal, stb.

Egyébként korábban is voltak problémák: ebben a sorrendben:
OpenOffice 3.3 install
LibreOffice 3.5 install
OpenOffice 3.3 uninstall
És a kiterjesztésekhez nincsenek társítva a programok. A Windows pedig hibás, így mivel nincs benne a választható programok listájában, nem is lehet társítani hozzá (hatástalan ha kiválasztom az swriter.exe-t). Ekkor uninstall+install volt a megoldás, mindkettő a LibreOffice-ra.

És ha lehet 2 ötletem:
Konkrét speciális karakterek beszúrásához lehetne közvetlenül billentyűparancsot rendelni, most közvetve kell, makróval.
Külön van Portable telepítő. E helyett ki lehetne választani, hogy hogy telepítse. Mert van aki mindkettőt telepítené. Persze ha a végrehajtható file-ok is teljesen másak, akkor külön telepítővel jó. Gondolom majd abból is lesz 3.5.1-es.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2012. március 18., vasárnap 14:39-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Frissítés-problémák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Tudtommal frissítéskezelő egyelőre csak arra jó hogy jelezze, van-e újabb verzió; és aztán a letöltött telepítővel a TELJES programcsomagot cseréled le, nem csak a megváltozott részeket. (Remélem, ez a funkció működik, mert én még nem próbáltam, azaz csak most, de most meg a legújabb Libre3.5.1 van a gépemen, tehát azt mondta, hogy nincs frissebb változat.)

Én a LibreOffice eddig megjelent verzióit gond nélkül, és az előző verzió Eltávolítása nélkül tudtam telepíteni és a Basic makróim is megmaradtak szépen a helyükön, a külön teleptett kiterjesztések is megvannak és működnek (talán csak egy-két kiterjesztés volt, ami sajnos nem kompatibilis az újabb verziókkal) Megmaradtak a saját, importált ikonok az eszköztárakon, és a hozzárendelt makróim is egyből működőképesek a "frissítés" (újratelepítés) után. A saját igényeimhez igazított eszköztár elrendezés is megmaradt. A HELP-et is ugyanígy "rátelepítettem" a meglévőre.
Az SDK-t egyelőre nem telepítettem, nem használtam.

Az "OpenOffice 3.3" az ugye még nem a Go-OO vonalból származott nálad?

Én a 3.2.1 óta (vagy talán még régebben?) átálltam a Go-OO, OxygenOffice, LibreOffice vonalra, az "eredeti" OpenOffife disztribúciót azóta nem használom. Talán talán ez is hozzájárul ahhoz, hogy azóta gond nélkül váltok az újabb verziókra. Amikor átálltam, úgy emlékszem, szükség volt az előző verzió TELJES eltávolítására (a második telepítési próba előtt), mert gondjaim voltak. De az is lehet, hogy ezek a gondok nem a disztribúcióváltás, hanem a verziók jelentős különbségéből adódott.

És ha lehet 2 ötletem:
Lehet, de azt ne itt fórumon tedd közé (csak ha meg akarod beszélni), hanem közvetlenül a fejlesztőknek. Ez egy felhasználói fórum, itt ritkán fordulnak meg fejlesztők. Nem SOHA, de ritkán. Mi meg itt pont olyan felhasználók vagyunk mint te, ez ügyben nem sokat tudunk tenni. De persze megbeszélhetjük:
Konkrét speciális karakterek beszúrásához lehetne közvetlenül billentyűparancsot rendelni, most közvetve kell, makróval.
És milyennek képzeled a beszúrást? Formázás nélkül, az aktuális stílushoz igazodva, vagy alapértelmezett formázással-stílussal, esetleg máshogy? No ezeket a makrós megoldással jól meg tudod valósítani.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Frissítés-problémák

Hozzászólás Szerző: x00 »

A makrók nem maradtak meg.

A hozzárendelést úgy gondoltam, hogy választható hogy az a szerkesztéskor éppen aktuális vagy a megadott betűtípussal szúrja-e be, és mindig az aktuális stílussal. Képlet beírásához használom ezeket makróval.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: [Megoldva] Frissítés-problémák

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Én frissítettem 3.4.5-ről 3.5.1-re.
Új könyvtárba települt, de mindent átmentett a régiből.
Makrókról nem nyilatkozhatok, mert azt csak legvégső esetben használom.
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Frissítés-problémák

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Nekem is jelzi, hogy új változat letölthető, de az Eset Smart Scurity5 ezt a jelzést is blokkolja, frissitést nem engedi, tűzfalon engedélyezve sem. Kénytelen voltam letörölni és újratelepíteni.
A Windows-nak az a baja, hogy hiába töltöm le a két fájlt a gyártó oldaláról, piros pajzzsal jelöli és nehezen indul el a telepítés. Ebben nem lehetne lépni?
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Válasz küldése