Megnyitás az utolsó szerkesztés helyénél

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Megnyitás az utolsó szerkesztés helyénél

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Na ide is muszájtatik írnom... Nem nagyon reménykedem benne hogy sikerrel járok, de hátha lesz nagy mázli... Konkrétan: furcsa lesz ugyan hogy mit szeretnék, de mégis nagyon örülnék neki, ha bebizonyítanátok nekem, hogy nem az Office-ban van a hiba, hanem én vagyok a nagyon hülye, a pancser, a kontár, a kezdő, a béna, a láma, az R=0 felhasználó!

Szóval: Még jelenleg is az OpenOffice 3.2.0-hu változatot használom, ami pedig irtó régi. Úgy érzem azonban, ez nem az én hibám. Én igazából szívesen váltottam volna már rég a LibreOffice-ra, de nem tehettem. Ahány LibreOffice-ot csak kipróbáltam eddig (s ez bizony elég sok volt ha nem is az összes) az mind azt csinálta, hogy a megnyitott dokumentumokat mindig a doksi LEGELEJÉNÉL nyitotta meg, nem a legutolsó szerkesztés helyénél! Ellentétben azzal az OpenOffice-változattal, amit most (is még) használok, ami ugyanis tudja ezt. S ez nekem nagyon fontos funkció, mert gyakran módosítgatom a regényeimet, gyakran vissza is olvasom őket, s a fenének sincs kedve keresgélni mindig egy több száz oldalas műben hogy épp hol tartottam! Nekem nagyon kényelmes az, hogy a program (vagy a doksi, mittoménmelyik) megjegyzi hol tartottam, s megnyitáskor rögtön odaugrik. Nem értem ha az OpenOffice TUDTA MÁR EZT RÉG, akkor a LibreOffice, ami pedig állítólag az OOo továbbfejlesztett változata, ezt miért nem tudja! KIZÁRÓLAG emiatt nem váltottam még LibreOffice-ra. (De tényleg ez az EGYETLEN oka!) Pedig amúgy szívesen megtettem volna ezt. Azt még meg is érteném és nem bánnám ha doc vagy más idegen formátum esetén nem tudná ezt, de a saját odt formátumánál sem tudja a LibreOffice! S ez igazán bosszantó. Valaki aki jól tud angolul, ezt igazán jelezhetné az Illetékeseknél, hogy javítsák már ki a következő változatban! Kipróbáltam épp ma a legújabb Librét, a 3.4.2 verziójút, és az sem tudja!

Szóval a kérdéseim:

1. Ez bug vagy egy hülye feature?
2. Én csinálok valamit rosszul (=én vagyok a hülye) és tudja valójában, vagy tényleg nem tudja?
3. Ha nem is tudja alapból, be lehet-e állítani úgy, hogy tudja?
4. Netán létezik valami spéci billentyűzetkombináció, amire elugrik a legutolsó szerkesztés helyére (mert nekem ez is megfelelne, bár ez megnyitásonként egy plusz billentyűzetleütés. De ebbe még beletörődnék).
5. Létezik-e olyan LibreOffice ami ezt tudja, s bár nem a legfrissebb (mert az nem tudja), de újabb mint a most használt OOo-m? (S természetesen magyar. Ha igen, kérek linket a letöltésére).
6. Miért nem tudja ezt a LibreOffice, ha az OOo tudja már rég, s a LibreOffice állítólag az OOo továbbfejlesztett változata, s így elvileg mindent kéne tudjon amit az tud, sőt annál többet is?
7. Megtenné-e valaki a "tűzhöz közel ülő" személy (pld Kami, ha olvassa ezt a topikot vagy Timár úr) hogy jelzi ezt a problémát az Illetékes Helyeken, mert én nem tudok angolul hogy ezt megtehessem. (Röviden összefoglalva a problémát: dokumentum megnyitásakor - s elég lenne az odt formátum esetén - ne a legelején nyissa meg a doksit, hanem rögvest ugorjon a legutolsó szerkesztés helyére. Vagy ha nem is ez lenne az alapbeállítás telepítés utáni első indításkor, de be lehessen állítani e viselkedésformára valamiképp. Vagy ha még ezt sem akarják megtenni valamiért a programozók, legalább csináljanak egy gyorsbillentyűt amire elugrik a legutolsó szerkesztés helyére.).

Köszi a válaszokat előre is!
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megnyitás az utolsó szerkesztés helyénél

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Egyelőre annyi a biztos, hogy ezzel a kérdéssel találkoztam már a közelmúltban. Vagy itt, vagy az angol fórumon. Kikeresem, és jelzem, mi lett ott az eredmény...


Szerkesztve: ja, te voltál, és itt...:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... 4249#p4211

:(
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: Megnyitás az utolsó szerkesztés helyénél

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Na megoldódott a gondom! Kami megírta nekem a választ a HUP-ra, hogy a LibreOffice úgy működik, hogy ehhez hogy a legutolsó szerkesztés helyére ugorjon megnyitáskor, ehhez meg kell adni a szerző nevét a program Beállítások menüjében! S így már minden oké is, kipróbáltam. Szóval a kérdéseimre a tömör válasz az, hogy mégiscsak én voltam a hülye! De örülök neki! Öregem, sosem hittem volna hogy így örülhetek annak, ha kiderül valamiről, hogy én vagyok hozzá a hülye! Azonnal át is térek a LibreOffice-ra!
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megnyitás az utolsó szerkesztés helyénél

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

a LibreOffice úgy működik, hogy ehhez hogy a legutolsó szerkesztés helyére ugorjon megnyitáskor, ehhez meg kell adni a szerző nevét a program Beállítások menüjében!
Akkor legalább most már én is tudom, miért működött nálam: Ezer éve megadtam, és ez "öröklődött" is az újabb verziókra...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: Megnyitás az utolsó szerkesztés helyénél

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Nos, azt kell mondjam ami történt, bizonyos mértékig mégsem csak az én hibám, hanem a LibreOffice-é is! Mert ugye az OpenOffice-nál amit használtam, valamikor régen én is megadtam a nevemet, de amikor felraktam a LibreOffice-ot, az sajnos nem importálta az OpenOffice ezen beállítását magába. Pedig ha megteszi, nem lett volna nálam sem semmi baj. Na de mindegy, fő hogy megoldódott ez a problémám!
Válasz küldése