LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni tel.

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni tel.

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Halihó!
Én most raktam fel a Libre Office 3.4-et (már követni sem lehet ezt a sok elnevezést: Open, GoOo, Libre, ...? xyz)
Szóval itt megkérdezte mely alkalmazások kezeljék ezentúl adott tipusú dokumentumaimat, de a telepítés után változatlanul a régi szerkesztőimnél maradt a labda. (http://goo.gl/ir2j6)

Kerestem a súgóban erre vonatkozókat, de nem találtam, ráadásul a program beállításainál sem utal erre semmi. Van ugyan valami "kiterjesztéskezelőnek" tutulált nem tom mi, de ez sem vezet célra ha jól látom.
1. Nem értem miért kell ennyire bonyolítani a dolgokat, miért nem lehet betenni a beállításokhoz egy bepipálható fájltársítási ablakot?
2. Tud-e erre valaki megoldást, a windowson belüli egyenként való fájlformátum társítások szerkesztése helyett?

(szomorú, hogy az ilyen open source szoftverek pont a kezelhetőségük miatt dőlnek be és tényleg mindenki pont ezért inkább a hack winfos termékeket használja helyettük...)
• by: matulabaacsi
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni tel.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Van ugyan valami "kiterjesztéskezelőnek" tutulált nem tom mi, de ez sem vezet célra ha jól látom.
A kiterjesztéskezelő nem a fájlkiterjesztésekkel foglakozik, hanem olyan kis kiegészítő programocskák telepítését, frissítését tehát menedzselését teszi lehetővé, amik a Libre/OpenOffice tudását terjesztik ki újabb területekre.

A megadott linked a SoftMaker Office lapjára vezetett engem. No, azt végképp nem tudom hogy azután a szoftver után mi a célszerű telepítési eljárás, de nagyon valószínű, hogy a TELJES eltávolítás fog csak segíteni. Ez azt jelenti, hogy a program mappát, a Documents ans Settings ide vonatkozó tartalmát, és a registry-t is ki kell tisztítanod, ha a régi program mindenáron "ragaszkodik a jogaihoz"...
Egyébként nekem az egyéni telepítés során felkínált lehetőségek remekül működtek eddig, Softmakert meg csak egyszer próbaképpen telepítettem még régebben, de gyorsan le is szedtem... Már nem emlékszem, hogy mi, de valami nagyon nem tetszett azzal a programmal kapcsolatban...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Re: LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni t

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Nos, korábban volt fönn Ooo és Gooo is, de nekem azok tetűlassú indulása és egy két (Libre Officeban is sajnos megmaradt) gügyesége nem tetszett leginkább. A SoftMaker e portable változata meg pont a pendriveon való hurcolás miatt volt érdekes nekem és hogy jól kezelte a microsoft office dolgait. Egyedül a beszerkesztett képletek omlanak össze egy auto backup után valamiért, de újranyitva a doksit jó volt már, csakhát...
Nekem bevált, gyors, pontos és ikonok meg felület szempontjából is ízlésesebb progi, és free!!!
Most igazán a PPT szerkesztés miatt döntöttem ismét hogy felteszek egy Ooo változatot, így jutottam a LiO-ig. (bár a 400MB install elég rémisztő!)

Ja, a lényeg, a Soft Maker alapból nem társított fájlokhoz, külön kellett a gyártótól egy Regedit kulcsot letölteni, ami hozzáadta a fájltársításokat a windowshoz. De szerintem ennek nem kéne akadálynak lenni hogy a LiO átvegye a hatalmat, ha normálisan meg van írva. (gondolom én)
• by: matulabaacsi
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni t

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

OxygenOffice után és MELLÉ - tehát úgy, hogy egyáltalán nem uninstalláltuk az OxygenOffice-t - telepítettünk több gépen LibreOffice-t. Az egyedi telepítésben megadtam, hogy miket kell az új programmal megnyitni. Működik rendben, átvette a funkciót az OxygenOffice-től. (Windows XPprofSP3-on) Nem tudom, mi lehet nálad a hiba.
Az angol fórumon van egy tutorial:
http://user.services.openoffice.org/en/ ... 74&t=12918
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Re: LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni t

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Köszi!
XP pro hun 32bit sp3 van nálam is, de lassan több mint 2 éves a telepítés, úgyhogy hamarosan úgyis w7 lesz meg Linux párhuzamosan, úgyhogy annyira nem lényeg akkor már a dolog...
A nyomtatós gépen most raktam fel hétvégén ue. az Xp-t és a LiO 3.32-t, de ott nem is lesz más, ha a nyomtatási gond megszűnik. :)
• by: matulabaacsi
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni t

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

"így jutottam a LiO-ig. (bár a 400MB install elég rémisztő!)"

Windowsra csak 217 MiB, és úgy látom, Linuxra még kisebb a telepítő (+ a súgó, persze)
Honnan töltötted te le, hogy 400 MiB lett?
Vagy a telepített állapot helyigényére gondolsz?

Ja, és a legfrissebb "Überstabil" verzió a 3.3.3:
http://hu.libreoffice.org/letoeltes/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Re: LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni t

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Igen, a készre telepített hdd helyigényére gondoltam...
• by: matulabaacsi
Quicksilver
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. május 9., vasárnap 8:52

Re: LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni t

Hozzászólás Szerző: Quicksilver »

Szervusz matulabaacsi!
Lapjával húzd, élivel kormányozd!
Na ne ollyan gyorsan, mert még bémegyünk a nádba!
Ez a Tüskevár c. sorozatból származó idézet - amely Matula bácsi szájából hangzott el -, szállóigévé vált baráti körömben. :D

De maradjunk a tárgynál! (fájl társítások)

Szintén (angol nyelvű) Windows XP SP3-mat használok, a már meglévő OpenOffice.org v3.2 mellé! telepítettem a LibreOffice-t is. (Simán ment, ugyanis a "Program Files" könyvtáron belül a LibreOffice külön, saját mappába települ és békésen "együtt él" a korábban telepített OpenOffice.org programmal.)

Azt, hogy a Microsoft Office irodai programcsomag által használt dokumentum-formátumokat alapértelmezettként a LibreOffice nyissa meg (és mentse el), kétféle módon is elérheted.

1. Módszer: A Sajátgép mappa >> Dokumentumok >> Eszközök menü >> "Mappa beállításai" útvonalon.
A felugró párbeszédablakban válaszd a "Fájltípusok" fület.

Kép

Keresd meg a listában a MS Office által használt dokumentumok fájlkiterjesztéseit és (ha szükséges) a Változtat (Change) gombra kattintva az újabb felugró párbeszédablakban keresd meg a LibreOffice megfelelő alkalmazását. Ezt követően az adott fájltípust alapértelmezettként mindig az általad meghatározott program fogja megnyitni. (Persze, csak jó programválasztás esetén.)

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az én gépemen az MS Office dokumentumokat korábban az OpenOffice.org nyitotta meg és mentette el, a LibreOffice telepítése után automatikusan az utóbbi program "vette át a hatalmat" az MS Office dokumentumok felett. A telepítés módja "Typical" /Szokásos/, tehát nem használtam ki az "Egyéni" telepítés nyújtotta lehetőségeket.)

2. Módszer: A LibreOffice (és a magyar nyelvi fájlok) telepítése után nyisd meg a programot.
A megjelenő párbeszédablakban válaszd az Eszközök menüpont legördülő menüjében >> a Beállítások parancsot.

Kép

Amint az a fenti képen látható, a Megnyitás és mentés >> Microsoft Office menüpontban meghatározhatod, mely MS Office dokumentumok megnyitásához és mentéséhez akarod használni a LibreOffice-t.

(Ez korábban az OpenOffice.org programnál is így volt.)

Mindkét módszer eredményre vezet, egymástól függetlenül.

Remélem, sikerült hasznos tanácsot adnom.

Üdvözlettel: Quicksilver (Bandi)
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Re: LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni t

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Köszönöm, már újraraktam a windowst és megoldódott minden. Amúgy a bemutatott verzióval én is próbálkoztam azelőtt.

(az én kedvencem meg: No! "Had lám csak azt a bicsakot! Ez kés? Hát ez még a melegvizet se vágja el!...") :lol:
• by: matulabaacsi
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice fájltípus hozzárendelés SoftMaker O. utáni t

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...Ha már OFF, legyen dupla:

– Matula, vigyázz! – kiáltott Torma Gedeon olyan keserűséggel, amit csak olyan valaki érezhet,
aki fő feladatának tekintette, hogy vaskézzel kormányozza a birodalmát, és akit életében
legelőször akkor látogat meg ősellensége... Tutajosban gyilkos harag hullámzott...

:lol: :knock:
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése