LibreOffice telepítés megszakad

Telepítési/installálási problémák megbeszélése
szeti
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. június 6., hétfő 13:54

LibreOffice telepítés megszakad

Hozzászólás Szerző: szeti »

Üdv Mindenkinek!

Win XP SP3 alatt szeretném telepíteni a LibreOffice 3.4.0 verzióját, miután az Open Office 2.1 eltávolítását elvégeztem. Sajnos a telepítés típusának kiválasztása után a Windows installer hibaüzenetét kapom, miszerint hibát észlelt és és leáll. Mi lehet a probléma? Tud valaki segíteni? Néhány információ a telepítésről. A gépen együtt futott MS Office 2003 és az Open Office 2.1 verzió. Az OO legújabb 3-as verzióját letöltve sajnos ugyanez a hiba jelenség. Lehet, hogy az MS Office mellé nem lehet telepíteni egyiket sem?
LibreOffice 3.4.0 / Windows XP SP3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice telepítés megszakad

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Lehet, hogy az MS Office mellé nem lehet telepíteni egyiket sem?
Nekem több gépen remekül működik az MSO-XP és az aktuális legújabb Open/LibreOffice.

Win XP SP3 alatt szeretném telepíteni a LibreOffice 3.4.0 verzióját,
Ezt a legeslegújabbat még én sem telepítettem... "Éles" helyzetre én szinte sose telepítek 0 végű verziószámosat, megvárom a javítókiadásokat. De ha tesztelni szeretnéd, vagy sürgős valamiért, akkor persze nem tilos...

miután az Open Office 2.1 eltávolítását elvégeztem.
A 2 verzió eltávolításánál voltak problémák, úgy emlékszem... Keress rá a fórumokban (itt és az angolban)! Az TELJES eltávolítás szinte sohasem csak az automatikusan lefutó folyamatból áll! Kézzel kell törölnöd a profil fájlokat és egyéb maradékokat a programkönyvtárból, a Documents and Settings mappából, és a Registryből!

Viszont nagy hiba ennyit verziót kihagyni két feltelepített verzió között, mert az ilyen lehetséges telepítési problémákat csak az egymáshoz közelebb eső verziók esetén tesztelik, legalábbis szerintem... (mert ki az aki egy ingyenes programból nem tesz fel a legújabb, stabil, hibajavított verziót?)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szeti
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. június 6., hétfő 13:54

Re: LibreOffice telepítés megszakad

Hozzászólás Szerző: szeti »

Köszönöm a gyors választ, de sajnos az eddigi ténykedésem nem hozott eredményt. Teljesen kiegyeltem az OO maradványokat, de az msiexec.exe (Windows Installer) ezek után is ugyanabban a formában ki akad. Egyre inkább arra gyanakszom, hogy a gépemen lévő msiexec.exe / 4.5.6001.22159 verzióra nem jól működik a LO és OO telepítő.

Üdv. Tarjányi Tibor
LibreOffice 3.4.0 / Windows XP SP3
szeti
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. június 6., hétfő 13:54

Re: LibreOffice telepítés megszakad

Hozzászólás Szerző: szeti »

Nos sikerült megtalálni a megoldást. Az alábbi helyről le kellett töltenem a Windows Installer 4.5 verziójának javító csomagját. Ennek telepítése után már nem volt probléma a LibreOffice install csomagjával. :super:

http://www.microsoft.com/downloads/hu-h ... d056d6f9f4

Üdv. Tarjányi Tibor
LibreOffice 3.4.0 / Windows XP SP3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice telepítés megszakad

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Köszi a visszajelzést!

(Nálam az ilyesmi automatikusan frissül - gondolom /mert be van állítva az automatikus frissítés/ - így nem volt soha ilyen problémám)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szeti
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. június 6., hétfő 13:54

Re: LibreOffice telepítés megszakad

Hozzászólás Szerző: szeti »

Nos be van kapcsolva az automatikus frissítés, így engem is meglepett hogy ezt kézzel kellett telepíteni. Sőt a WindowsUpdate webhelyen is ellenőriztettem a Win XP állapotát. Egyenlőre ez rejtély, de ha valakinek hasonló problémája van, akkor érdemes ezzel megpróbálkozni.

Üdv. Tarjányi Tibor
LibreOffice 3.4.0 / Windows XP SP3
Válasz küldése