[Megoldva] Xray telepítés portable verzióhoz

Makró készítés, parancsfájl írás és az API használata
OldBoy19
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. december 16., szerda 13:40

[Megoldva] Xray telepítés portable verzióhoz

Hozzászólás Szerző: OldBoy19 »

Üdvözletem!

Az Xray telepítése a letöltött XrayTool60_en.odt-ból az installált verzióba történik, használható is.
A jelenlegi feladat egy portable környezetben készül, és oda nem tudom beszerkeszteni az Xray-t.
(próbálkoztam a megfelelő mappák, fájlok másolásával, de az Xray a saját makrók Standard mappája alatt nem jelenik meg, tehát nem tudom betölteni.)

Mit tegyek?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára OldBoy19 2020. december 16., szerda 17:47-kor.
PortableApps/LibreOffice 7.0.1.2 a Windows10 Pro 20H2-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Xray telepítés portable verzióhoz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

PortableApps, vagy winPenPack hordozható kiadásról van szó?
És pontosan az aláírásodban szereplő 7.0.1 verzióról?
A makrófutást engedélyezted a beállításokban?

Közepes szintű makróbiztonsági szint beállítás szükséges, az .odt fájl megnyitásakor pedig Engedélyezni kell a fájlban lévő makrók futtatását. Ezután a fájlban az Install gombra kattintva nálam a PortableApps 7.0.1 verzióra feltelepült, és egy LO újraindítás után látszik is a Standard könyvtár MELLETT (alatta, a könyvtár-listában).
Nyilvánlalóan a Fájl - Megnyitás parancsot, vagy a hordozható LO indítóikonjára vonszolást kell használnod az .odt fájl megnyitásához, mert a fájlnéven történő dupla kattintásra a Windows az alapértelmezetten a kiterjesztéshez rendelt LO verzióval fogja megnyitni a fájlodat: tehát a TELEPÍTETTEL, ÉS NEM A HORDOZHATÓVAL...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
OldBoy19
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. december 16., szerda 13:40

Re: Xray telepítés portable verzióhoz

Hozzászólás Szerző: OldBoy19 »

Rácáfoltam a nevemre...

Világos: nem a portable-vel nyitottam meg az ODT-t, ezért a default, installált példányba telepített.
Ha a portable-ből nyitom, és futattom a Xray telepítést, akkor már jó.

Köszönöm szépen.
PortableApps/LibreOffice 7.0.1.2 a Windows10 Pro 20H2-n
Válasz küldése