Mentés másként -

Makró készítés, parancsfájl írás és az API használata
waxy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. március 6., csütörtök 14:32

Mentés másként -

Hozzászólás Szerző: waxy »

Sziasztok!

Segítséget kérnék valakitől, aki jártas a témában. Szeretnék egy megvalósítást, aminek a lényege az volna, hogy lenne egy "makró" a dokumentumban, ami letiltja a mentés másként lehetőséget. A felhasználó megnyitja a minta doksit, szerkeszti, majd ugyanoda, ugyanazon névvel lementi. Másra nincs lehetősége. Nem kell szigorú védelem. Elég ha eltüntetem a menüből és az ikonsorról a mentés másként-et.
Remélem megvalósítható..
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mentés másként -

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Mind a menüt, mind az eszköztárat szabadon testre lehet szabni: alkalmazásonként láthatóvá, vagy láthatatlanná tehető, esetleg törölhető, felvehető (azt hiszem) bármelyik parancs.
Csatolmányok
saveas2.png
saveas1.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
waxy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. március 6., csütörtök 14:32

Re: Mentés másként -

Hozzászólás Szerző: waxy »

Ez értem és tudtam, köszönöm.
De hogyan alkalmazzam ezt egy adott dokumentumra?
Arra gondolsz, ha készítek egy egyedileg beállított openoffice-t és az adott dokumentumhoz azt hívom meg?
Vagy
a dokumentum indulásakor lefuttat egy makrót ami kiveszi a funkciót. És mitől kerül vissza a funkció általánosságban? Mert nyilván más alkalmazásokhoz szükség van erre a funkcióra.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mentés másként -

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Nagyon félreértettelek!
Most már látom, mit szeretnél megvalósítani, bár nem fogom fel, hogy mire való ez?
Nem (jelszóval) írásvédett fájlt akarsz, hanem hogy másolatot ne lehessen készíteni (egyszerűen) róla?
Ha csak az adott fájlnál tiltjuk le a "Mentés másként" funkciót, de szerkesztést megengedjük, akkor a felhasználó 3 mozdulattal (Ctrl-A, Ctrl-C, Ctrl-V) átteszi a tartalmat egy új fájlba, ahol máris vígan menthet más néven...
...vagyis akkor: nem is értem, nem is tudom... :(
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése