Makró függvények .oxt-be konvertálva

Makró készítés, parancsfájl írás és az API használata
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Makró függvények .oxt-be konvertálva

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv mindenkinek!

Súlyosbítom a http://user.services.openoffice.org/hu/ ... f=22&t=470 alatt jelzett problémát:

Ha exportálom . oxt kiterjesztésként a létrehozott új makró könyvtár tartalmát (matematikai függvények) akkor az .oxt fájl rendben létrejön, másik gépre rendben települ a "Kiterjesztéskezelő"-vel az "OpenOffice makrók" alá, de működni nem működnek a függvények (#NÉV!), majd, ha újra beírom a függvényt, (#ÉRTÉK!) hibaüzenetet adnak vissza.
Természetesen ugyanezek a függvények működtek a "Saját makrók - Standard" könyvtárból.

Az .oxt fájlt jelen esetben a "BasicAddonBuilder 0.3.5 verziójával készítettem, persze ez is, és a beépített exportáló funkció is csak egy felhasználó által létrehozott könyvtár tartalmát hajlandó exportálni, a Standard könyvtárat nem. ...És ugye az új könyvtárban már a forrás gépen sem működnek a függvények, ahogy a link alatti kérdésemben jeleztem.

Természetesen át tudom vinni a "Standard" könyvtárból egy dokumentumba másolva a függvényeket egy másik gépre, ahol bemásolom a dokumentumból az ottani "Saját makrók - Standard" könyvtárba (ahol - kipróbáltam - jól működnek), de kiterjesztésként egyszerűbb volna több gépre telepíteni őket. (Az átvinni szándékozott könyvtárak 1-10 db modult, és azokon belül 1-20 db függvényt tartalmaznak, ezért ráadásul témakörök szerint szeretném a modulokat külön-külön könyvtárba rendezni, ahogy a fenti link alatt is jeleztem, de a mostani problémám kapcsán azzal is megelégednék, ha egy kupacban .oxt-ként tudnám átvinni őket.)

A kérdésem továbbra is: mit csinálok rosszul?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Makró függvények .oxt-be konvertálva

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kidobom a témát innen a megválaszolatlan megoldások közül.
Továbbra is *.ods Dokumentumokkal hordozom az általam írt makrókat Standard könyvtártól Standard könyvtárig...
...majd később talán...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése