.svg linux és windows

Makró készítés, parancsfájl írás és az API használata
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

.svg linux és windows

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Sziasztok!

Van egy roppant "ciki" porblémám. Már nem először futok bele sajnos. Ami részben az én hibám is. Viszont nagyon kellemetlen.

Szóval miért nem lehet megjeleníteni .svg fájlokat bemutatóban? Windows alatt? Linux alatt megcsinálom az előadást, semmi gond minden szép, megy. Aztán átviszem egy windowsos gépre és rájövök hogy néhány képet .svg-ként illesztetem be, mert ezek nem látszanak. :) Elég ciki. Jó tudom, ne illeszek be .svg-t. Meg amúgy is dög lassú tőle az LO. De azért ha valakinek van jobb ötlete érdekelne. OK, konvertálhatom .pdf-be az egészet és akkor mindenhol pont ugyan az látszik. Egyenlőre ez tűnik a legtisztább megoldásank. (ok, animációk ugrottak, de legalább megy rendesen)

Valaki más is belefutott már ebbe? Ötletek/javaslatok?

üdv,
Attila
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .svg linux és windows

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Csak Windowson tudtam kipróbálni és AOO4.1.1, valamint LO4.2.7.2 fixen telepített verzióval, és LO4.3.2.2 hordozható verzióval. Néhány, találomra letöltött .svg fájl közül az egyik "lefagyasztja" a lejátszást már az elején. Ventilátorok felpörögnek, kép fekete marad, ha az első dián van ez a kép, de nem fagy le, ha nem az első dián van. Ilyenkor a gömbölyű labda nyolcszögű lesz.
De ha a Baseball képet törlöm, a többit gond nélkül lejátssza.

Ebből az következik, hogy BIZONYOS fajta .svg fájlokat nem tud kezelni a Windows alatt az AOO/LO.

Esetleg töltsél fel ide egy mintafájlt.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .svg linux és windows

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Felraktam a legújabb LO4.3.4.1 hordozható verzióját. Ez az első slide-ra felrakott Baseball labdát normálisan jeleníti meg némi "processzorpörgetés" után, de a harmadik slide-on lévő továbbra is nyolcszög alapon jelenik meg a labda varrásmintázata a vetítés közben.
SVG az Impressben.odp
(268.84 KiB) Letöltve 354 alkalommal.

((Érdekes: talán megnövelték a Fórumra feltölthető dokumentumok méretét? Ez a feltöltött fájl 275 KiB. Úgy tudtam, 128 KiB a maximális méret...))
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .svg linux és windows

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az előbb feltöltött fájlban - éppen a méretkorlátok miatt - csak kétféle beágyazott svg fájl van. De kipróbáltam több egyéb .svg fájllal is, köztük egy "meditate.svg" fájlnevű, lebegő gnu-t ábrázoló 1,5 MiB fájlméretű .svg fájllal is: gond nélkül lejátszotta - és meglepően gyorsan megjelenítette a képet - a gépem, pedig a beillesztéskor perceket elmolyolt vele. És ezt akkor is rendben, gyorsan lejátszotta (a LO4.2.7 is), ha az első slide-ra tettem a képet.
Tehát nem a beágyazott fájl méretétől függ a működésképtelenség...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .svg linux és windows

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...úgyhogy marad, amit te is javasoltál:
Jó tudom, ne illeszek be .svg-t.

No, ezen fennakadtam egy másodpercre:
és rájövök hogy néhány képet .svg-ként illesztetem be, mert ezek nem látszanak.
Rájössz? Hát nem tudtad? Remélem, hogy nem méret-, felbontás- és típus-ellenőrzés nélkül "húzgálod" be a képeket a dokumentumaidba?! Csak tudod talán, hogy mekkora, micsodát tuszkolsz bele a fájlodba?!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .svg linux és windows

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

További érdekesség - nem tudtam ezt eddig, de .zip kiterjesztésűre átnevezve az .odp fált, látszik a belső könyvtáraiban -, hogy .svg fájlokat beillesztve keletkezik mindegyik mellé egy-egy .png fájl is; gondolom, ez jelenik meg szerkesztés közben. (Vagy éppen fordítva? Lejátszás közben? Ezt nem tudom.)


És ráadásul elég sok verzió létezik az .svg formátumból is. Ez tulajdonképpen egy XML leírónyelven alapuló "dokumentum", amit a megjelenítő programnak nem egyszerűen "kiömleszteni" kell a képernyőre, hanem értelmezni és végrehajtani, újra és újra megrajzolni..
http://hu.wikipedia.org/wiki/Scalable_Vector_Graphics
Lehet, hogy nem mindegyiket kezeli az AOO/LO, vagy olyan is előfordulhat, hogy egy-két hiba van a svg fájl XML kódjában, ami sokkal nagyobb gondot képes okozni, mint egy pixeles fájl néhány pixeljének a "véletlen megváltozása".
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .svg linux és windows

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Szia!

Köszönöm a segítségedet! Hasznos volt.
Szerkesztésnél, valóban nem szoktam foglalkozni a fájlok méretével. Elég ha a kész prezentáció méretét megnézem a végén, ha nem nagy akkor rendben is van minden. Nem szórakozom azzal hogy nézegessem a fájlok adatait egyesével. Minek? Kivetítőnek úgy is rosszabb a felbontása mint egy monitornak. Ha a monitoron ajó a megjelenés jó lesz a kivetítőn is. De most kapkodtam. Elnéztem, és (direkt átkonvertált) .png helyett az .svg fájlt tettem bele. Az én gépemen nem is volt vele semmi gond...

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

üdv,
Attila
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: .svg linux és windows

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Apró adalék: a lányom hetedikes, gimnazista. Ő MINDIG viszi magával az Impressben készült házi feladatot .odp, .ppt, és pdf formátumban is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése