[Megoldva] Nyomtatási beállítások testre szabása

Makró készítés, parancsfájl írás és az API használata
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

[Megoldva] Nyomtatási beállítások testre szabása

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Sziasztok!

Egy problémával fordulok hozzátok, remélem létezik rá megoldás. Adott több céges gép (XP, Win7 vegyesen), 2 nyomtató, egy szerver és OO 3.4.1. A gond az, hogy ha én (a Win7-el) mentek egy dokumentumot a szerverre, és a kolléga (XP-n) megnyitja, majd nyomtatja az adott fájlt, az OO megőrzi a nyomtató beállításokat, vagyis nem a kolléga alapértelmezett nyomtató beállításait használja, hanem az enyémet. Magyarán, én az emeleten mentek egy fájlt, a kolléga a földszinten megnyitja, nyomtatja és nem nála zümmög a nyomtató, hanem nálam. Van olyan beállítás, ami azt eredményezi, hogy az adott gépre telepített OO mindig az adott gépen lévő alapértelmezett nyomtatási beállításokat használja és ne a fájlokból szedje ki azokat? (az én feltételezésem szerint ez a hiba oka, nem tudom, mennyire operációs rendszer függő a dolog, szerintem csak egy pipát kellene átállítani, de nem tudom, hol)

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tom-ee 2013. június 25., kedd 10:30-kor.
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: Nyomtatási beállítások testre szabása

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Azt hiszem, megtaláltam a megoldást. Tovább gondoltam az elméletet: ha a fájlhoz ragaszkodnak a beállítások, a megnyitás és mentés környékén kéne keresgélni, nem pedig a nyomtatásnál. A megnyitás általános fülén van egy olyan pipa, hogy nyomtató tulajdonságok betöltése a fájl betöltéssel együtt. Ezt holnap kipróbálom, de kézenfekvőnek tűnik.
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatási beállítások testre szabása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nyomtatóbeállítások betöltése a dokumentummal együtt
Ha engedélyezve van, a nyomtatóbeállítások a dokumentummal együtt betöltődnek. Ezt azt okozhatja, hogy a dokumentum egy távoli nyomtatón akar kinyomtatódni, ha nem vált át egy másik nyomtatóra a Nyomtatás párbeszédablakban. Ha le van tiltva, akkor a dokumentum az alapértelmezett nyomtatón nyomtatódik ki. Az aktuális nyomtatóbeállítások attól függetlenül tárolódnak a dokumentumban, hogy ez a jelölőnégyzet be van-e jelölve.
A Súgó szerint rátaláltál a megoldásra...

Jómagam, csak annyit teszek hozzá, hogy nehéz olyan esetekben segíteni, ahol többféle operációs rendszer és/vagy többféle Office verzió is jelen van... Nálunk a cégnél Win7 ÉS XP még csak-csak lenne, de mi LibreOffice-t használunk. Itthon meg van AOO és LO, de csak XP...
Ilyenkor legjobb, ha magad kísérletezel, ahogy ezt tetted is. Persze nem baj, hogy jelezted a problémádat, sőt!
Ha a megoldás biztossá válik, akkor kérlek jelezd azt is!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: Nyomtatási beállítások testre szabása

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Nem csak a súgó szerint. =) Hozzáteszem, kicsit logikai bukfenc a nyomtató beállításait a megnyitás és mentés menüben keresni, ezért nem is sikerült elsőre rátalálnom. (persze ha végig gondolja az ember a hiba felépítését, jogos) Az operációs rendszertől való függőségben nem voltam biztos, ezért is írtam részletesebben róla, hátha valaki már beleszaladt ilyenekbe. Szerencsére független ezen paramétertől. A lényeg, hogy ezzel a pipával orvosolható a kellemetlenség.
Köszönöm a lehetőséget. =)
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [MEGOLDVA] Nyomtatási beállítások testre szabása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Köszönjük a visszajelzést!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése