hu.openoffice.org tartalom

timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

Az openoffice.org webhelyen a 2.4-es OOo megjelenése alkalmából új designt vezettek be. Ennek következtében a magyar oldal jól szétesett. Nem volt mit tenni, át kellett venni az új designt, a régóta esedékes javítások is ezzel megtörténtek.

A kérésem a közösség felé az lenne, hogy tegyetek javaslatot a tartalmi változásokra, mert a site nagy része az OOo 2.0 megjelenésekor szövegeződött, és talán már nem aktuális. Legkésőbb az OOo 3.0 megjelenéséig (2008. szeptember) meg kellene újulnia a site-nak. Várom a javaslatokat.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
janossygergely
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 31., hétfő 18:29

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: janossygergely »

Kedves Közösség! Én ugyan nem nagyon tartozom bele (bár SO 5.2 óta folyamatosan használom a szoftvert), viszont múltkor lefordítottam az azóta elavult 2.0 what's new oldalt. Ha ennek minősége tetszett nektek, akkor szívesen fordítok/szövegezek ezt-azt a 3.0-ás verzióig.

Ami pedig szerintem a honlapra kéne:

* Valamilyen blog formájú híradás, az most igen trendi (Skype, Google és hasonló webkettes alkalmazásoknál): ami a hup-ra megy bennfenteseknek, az egy csilivili világoskék blogba. Pl.: Új verzió! Jobb lett a magyar helyesírás-ellenőrző. +30 magyar sablon, stb..." (Tudom, most is vannak hírek, de nem a most divatos és elfogadott blog formájában.) A blog talán egy meglévő blogszolgáltatónál lenne a legjobb, ahol sokan kommentelhetnek.

* Tematikus oldal a dokumentumformátumokról (ODF és PDF/A-1). Ezen linkek a rivális ODF-es irodai alkalmazásokra (Google Docs, Abiword 2.6, Koffice és MS Office pluginok), mondván, hogy az OO nem zárja be felhasználóit. Sajtó az ODF-ről.

* Tematikus oldal az OO.org sajtójáról (minden magyar cikk az OpenOffice-ról és a HunSpellről, főleg bennfentes szakmai cikkek, és kizárólag független forrásból származók) Néhány fontosabb külföldi recenzióra link (C.net, Eweeks vagy Ars technica jellegű oldalak).

* A szoftver bemutatását újraírni: lehetőleg sok képernyőkép, buborékokkal képre helyezett magyarázatok. A szoftver vonzó és látványos tulajdonságaival foglalkozzon, ne a Microsofttal vagy korábbi OO verziókkal való összehasonlítással: sok dolog, ami egy fejlesztő szemszögéből nagy előrelépés, az a felhasználónak természetesnek tűnik. A képernyőképek egységesek legyenek és korszerűek: mindig a legújabb oprendszer verzió egy kiválasztott grafikus témájával készüljenek (Vista aero, linuxon kék Clearlooks vagy Ubuntu Human, de előre eldönteni).

* Legyen egy külön oldal a Microsofttal való összevetésnek. (De a többi helyen önmagában is helyét megálló szoftverként legyen bemutatva)

Egy példa az általam fordított részből ( http://hu.openoffice.org/whatsnew-2.0.html ) mely szerintem teljesen rossz, hiszen megfogalmazása és a közölt tények csak a már meglévő felhasználókat célozzák meg. "Új alakzatok (kompatibilis a Microsoft AutoShapes funkciójával) Mostantól az OpenOffice.org támogatja az alakzatok (CustomShapes) gyors beillesztését." ROSSZ, mert
1)Mihez képest új, ha a látogatók túlnyomó többsége még nem használt OO-t?
2)Miért a Microsoft a mérce, az talán jobb, mint az OO.org?
3)Eddig tehát nem támogatta.

Hozzáteszem ,hogy teljesen külsős vagyok a dologban, tehát sokat nem számít a véleményem, azért leírtam, hátha van benne hasznos.
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ms Windows XP
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

janossygergely, köszönöm az ötleteidet, és egyet is értek velük. Mivel más nem reagált a témaindítóra, az oldalakat pedig leginkább egyedül szerkesztem, ne gondold, hogy nem vagy a tűz közelében. :) Ha van időd esetleg valamelyik témát kidolgozni, megteheted a wikiben, itt megszerkeszthetnénk a jövőbeli oldal anyagát.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
charlie
Önkéntesek
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 14:04
Kapcsolat:

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: charlie »

A blog-os hirforrast Én is tamogatom, bár szerintem nem kellene beskatulyazodni egy blogszolgaltatohoz, foleg, hogy azoknak amilyen felhasználási feltételeik vannak. SZVSZ inkabb egy kulon domain (sub-domain) alatt egy motor (pl. wordpress, vagy akarmi), az OOo szinvilagaval (mar ha van olyna)
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

A bloggal az a bajom, hogy annál illene hetente több, vagy akár naponta egy hírt írni, különben nem olvassák. Ennyi hírt én nem tudok se kitalálni se lefordítani. Most az van, hogy a hup.hu a hírsite-unk, van OpenOffice.org kategória, ott lehet kommentelni is.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
janossygergely
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 31., hétfő 18:29

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: janossygergely »

Az a baj a huppal, hogy az túl bennfentes. De belátom, hogy vagy fejlesztetek, vagy blogot írtok. És akkor már inkább az előző.

Másik ötlet: az magyar változatban lehetne a súgó Támogatás fejezetében (ami Súgó menübe van kilinkelve) közvetlenül erre a fórumra és a magyar Howtok-ra is linkelni? Vagy már most is úgy van, és én nem találtam meg?
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ms Windows XP
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: Kami »

Tényleg jók az ötletek, és az újdonságok a 2.0 oldal példájára lehetne csinálni egy aktuálisat, hogy mik jenetek meg most a 2.4-es verzióban. Jó alap lehet Andrew OOoNinja blogja:
http://www.oooninja.com/2008/03/new-fea ... g-240.html
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: gerymate »

Szerintem nagyon jó lenne, ha az angol OO.o oldalhoz hasonlóan a főoldalon nem lenne leíró szöveg ("több platformon több nyelven satöbbi"), hanem ez a szöveg bekerülne a "Többet szeretnék tudni..." menüpontba - ahova logikailag való. Így a honlapon gördülékennyé válna a navigáció, hiszen rögtön a látogató elé tárulna az "eligazítás".

Ez az első. A második, hogy nagyon jó lenne, ha a http://why.openoffice.org fordítására mutatna ez a bizonyos "Többet szeretnék tudni..." menüpont - szintén az angol oldal mintájára. A fordítás elkészítésében örömmel segédkezem: egyelőre elkezdem keresni, hogy van-e valami "dedikált" módja a fordítás elkészítésének, ha valaki tud ilyenről, vagy már belekezdett, örülnék, ha jelezné!

Aztán még az is van, hogy nekem is jobban tetszene a híreknek egy blog, mint mai, modern kommunikációs forma az OO.o-val kapcsolatos újdonságokról; egyáltalán nem gondolom, hogy heti egy bejegyzésre lenne szükség, hiszen azért van az RSS és társai, hogy havonta meg negyedévente való egy bejegyzéssel is lehessen hírblogot készíteni - amire aztán mindenféle más sajtóorgánumok fel tudnak iratkozni, és visszhangozhatják a híreket szerte a nagyvilágban akkor, amikor van hír. Ilyen szempontból szerintem a HUP egyáltalán nem alkalmas médium, mert ott minden tartalom az üzemeltető szerzői joga alá esik, tehát például egy technikai hírportál vagy egy Index.hu nem vehet át onnan híreket, tehát a hup.hu nagyon zárt világ, távolról sem egy MTI :!:

Üdv,
Máté Gergő
http://sportember.eu
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

gerymate írta:Szerintem nagyon jó lenne, ha az angol OO.o oldalhoz hasonlóan a főoldalon nem lenne leíró szöveg ("több platformon több nyelven satöbbi"), hanem ez a szöveg bekerülne a "Többet szeretnék tudni..." menüpontba - ahova logikailag való. Így a honlapon gördülékennyé válna a navigáció, hiszen rögtön a látogató elé tárulna az "eligazítás".
Amióta a főlapon kint van, hogy INGYENES, azóta nem kérdezik meg. Korábban heti 1-2 levél jött, hogy úgy hallotta hogy ingyenes, és tényleg az-e.
gerymate írta:Ez az első. A második, hogy nagyon jó lenne, ha a http://why.openoffice.org fordítására mutatna ez a bizonyos "Többet szeretnék tudni..." menüpont - szintén az angol oldal mintájára. A fordítás elkészítésében örömmel segédkezem: egyelőre elkezdem keresni, hogy van-e valami "dedikált" módja a fordítás elkészítésének, ha valaki tud ilyenről, vagy már belekezdett, örülnék, ha jelezné!
Nem tudok róla, hogy valaki csinálná.
gerymate írta:Aztán még az is van, hogy nekem is jobban tetszene a híreknek egy blog, mint mai, modern kommunikációs forma az OO.o-val kapcsolatos újdonságokról; egyáltalán nem gondolom, hogy heti egy bejegyzésre lenne szükség, hiszen azért van az RSS és társai, hogy havonta meg negyedévente való egy bejegyzéssel is lehessen hírblogot készíteni - amire aztán mindenféle más sajtóorgánumok fel tudnak iratkozni, és visszhangozhatják a híreket szerte a nagyvilágban akkor, amikor van hír. Ilyen szempontból szerintem a HUP egyáltalán nem alkalmas médium, mert ott minden tartalom az üzemeltető szerzői joga alá esik, tehát például egy technikai hírportál vagy egy Index.hu nem vehet át onnan híreket, tehát a hup.hu nagyon zárt világ, távolról sem egy MTI :!:
Ez jó, erre nem gondoltam. Az RSS-t persze nem támogatja az OOo honlap CMS-e, ez a rendkívül fejlett Collabnet termék. Kézzel kell majd belehegeszteni. És a híreket is meg kell írnia vagy le kell fordítania valakinek, aki nem én lennék. Jó lenne tényleg egy magyar OOo-s hírforrás. A frissességre nagyon ügyelni kell, mert a sajtó angolul is olvas. Pl. a mozillás híreket fordítjuk (illetve Kéménczy Kálmán fordítja), de mire elkészül vele (1-2 nap), a sajtóban már lejön rövidítve, az angol eredetit zanzásítva. A megoldás az lenne, hogy a híreket előre odaadják a fordítóknak, még a megjelenés előtt, de ez egyelőre a Mozillánál is csak ígéret, az OOo-nál meg nem tudom, hogy egyáltalán felmerült-e.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: gerymate »

timar írta:Amióta a főlapon kint van, hogy INGYENES, azóta nem kérdezik meg. Korábban heti 1-2 levél jött, hogy úgy hallotta hogy ingyenes, és tényleg az-e.
Engem nem zavar, ha megkérdezik, úgyhogy felőlem átirányíthatod az emaileket hozzám ;-). Komolyan.

Azt gondolom, hogy a heti 1-2 levél az egyik fele a dolognak, a másik fele viszont az a felhasználó, aki elmegy az hu.openoffice.org honlapra, és amikor nem látja azonnal, hogy ő maga mit tehetne, hova kattinthatna, akkor már be is csukta a böngészőjét. Én magántanár vagyok, és elég sok ilyet láttam. Az embereknek kattintási kényszere van.

Szóval nem az a gond, hogy ez oda ki van írva, hanem az, hogy az első három másodperc, ami elvileg az összbenyomás megalkotásával telik, az abból áll, hogy egy monoton szöveget néz a látogató. Ha az első három másodperc abból állna, hogy öt-hat lehetőség jelenik meg a látogató előtt, az egész honlap, az egész termék sokkal vonzóbb lenne. Az emberek jobban értékelik a lehetőségeik gyors bővülését, mint egy unalmas tájékoztatást, amivel arra vannak "kényszerítve", hogy olvassanak. Az ilyen tájékoztatás elől elmenekülnek: kis X a jobb felső sarokban.

Szóval szerintem legalább alulra kerülhetne, a színes-vonzó menüelemek/lehetőségek alá!
gerymate írta:Ez az első. A második, hogy nagyon jó lenne, ha a http://why.openoffice.org fordítására mutatna ez a bizonyos "Többet szeretnék tudni..." menüpont - szintén az angol oldal mintájára. A fordítás elkészítésében örömmel segédkezem: egyelőre elkezdem keresni, hogy van-e valami "dedikált" módja a fordítás elkészítésének, ha valaki tud ilyenről, vagy már belekezdett, örülnék, ha jelezné!
timar írta:Nem tudok róla, hogy valaki csinálná.
Felvettem a kapcsolatot Florian Effenbergerrel :) .
gerymate írta:Aztán még az is van, hogy nekem is jobban tetszene a híreknek egy blog, mint mai, modern kommunikációs forma az OO.o-val kapcsolatos újdonságokról; egyáltalán nem gondolom, hogy heti egy bejegyzésre lenne szükség, hiszen azért van az RSS és társai, hogy havonta meg negyedévente való egy bejegyzéssel is lehessen hírblogot készíteni - amire aztán mindenféle más sajtóorgánumok fel tudnak iratkozni, és visszhangozhatják a híreket szerte a nagyvilágban akkor, amikor van hír. Ilyen szempontból szerintem a HUP egyáltalán nem alkalmas médium, mert ott minden tartalom az üzemeltető szerzői joga alá esik, tehát például egy technikai hírportál vagy egy Index.hu nem vehet át onnan híreket, tehát a hup.hu nagyon zárt világ, távolról sem egy MTI :!:
timar írta:Ez jó, erre nem gondoltam. Az RSS-t persze nem támogatja az OOo honlap CMS-e, ez a rendkívül fejlett Collabnet termék. Kézzel kell majd belehegeszteni. És a híreket is meg kell írnia vagy le kell fordítania valakinek, aki nem én lennék. Jó lenne tényleg egy magyar OOo-s hírforrás. A frissességre nagyon ügyelni kell, mert a sajtó angolul is olvas. Pl. a mozillás híreket fordítjuk (illetve Kéménczy Kálmán fordítja), de mire elkészül vele (1-2 nap), a sajtóban már lejön rövidítve, az angol eredetit zanzásítva. A megoldás az lenne, hogy a híreket előre odaadják a fordítóknak, még a megjelenés előtt, de ez egyelőre a Mozillánál is csak ígéret, az OOo-nál meg nem tudom, hogy egyáltalán felmerült-e.
Szerintem lehet az a blog valami blogfarmon is, ami a szerzői jogot meghagyja a felhasználóinak (majdnem mindegyik). A freeblog például nevében igazán passzol a témához, és hazai, szóval a l10n is teljesül! Az RSS és Atom és stb. így készen adott.

Nem az ujjamból szoptam ezt az ötletet, egyébként, hanem az OO.o marketing projektjéből, ahol egyrészt szidták a Collabnet szűk lehetőségeit, másrészt ők maguk is külső blogszolgáltatót használnak, lásd: a http://marketing.openoffice.org/blog/ a Blogspot-ra vezet.
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

gerymate írta: Azt gondolom, hogy a heti 1-2 levél az egyik fele a dolognak, a másik fele viszont az a felhasználó, aki elmegy az hu.openoffice.org honlapra, és amikor nem látja azonnal, hogy ő maga mit tehetne, hova kattinthatna, akkor már be is csukta a böngészőjét. Én magántanár vagyok, és elég sok ilyet láttam. Az embereknek kattintási kényszere van.
Nem kétségbe vonva amit mondasz, ezen a ponton kell örülnünk annak, hogy nem vagyunk rászorulva arra, hogy funkcionális analfabéták is használjanak OOo-t. Úgyis csak csalódnának benne, és frusztrációjukat ránk zúdítanák. Tudom, sok embernek az a kényszere, hogy hirdesse az igét, terjessze a szabad szoftvert.

Egyébként most megpróbáltam megcserélni a menüt és a szöveget, de nem igazán sikerült. Szétesett az oldal, ha a két <div> sorrendjét megcseréltem. Ha értesz jól a HTML-hez és a CSS-hez, akkor segíthetnél az ilyen kérdésekben. Max. kitörölni lehetne, de akkor előbb legyen kész a magyar Why oldal, ami ezt a kis szöveget felválthatja.
gerymate írta:
Felvettem a kapcsolatot Florian Effenbergerrel :) .
Ő mihez kell? Azt hittem csak lefordítod a html-eket, küldöd, kirakjuk, örülünk és kész.
gerymate írta:Szerintem lehet az a blog valami blogfarmon is, ami a szerzői jogot meghagyja a felhasználóinak (majdnem mindegyik). A freeblog például nevében igazán passzol a témához, és hazai, szóval a l10n is teljesül! Az RSS és Atom és stb. így készen adott.
Nekem jó, ha te megcsinálod, és kitartóan csinálod. Nekem a HUP kényelmesebb, de amit én írok, annak a szerzői joga az enyém, akárhol jelenik meg, és én megengedem, hogy az OOo hírblogon is megjelenjen.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: gerymate »

timar írta:
gerymate írta: Azt gondolom, hogy a heti 1-2 levél az egyik fele a dolognak, a másik fele viszont az a felhasználó, aki elmegy az hu.openoffice.org honlapra, és amikor nem látja azonnal, hogy ő maga mit tehetne, hova kattinthatna, akkor már be is csukta a böngészőjét. Én magántanár vagyok, és elég sok ilyet láttam. Az embereknek kattintási kényszere van.
Nem kétségbe vonva amit mondasz, ezen a ponton kell örülnünk annak, hogy nem vagyunk rászorulva arra, hogy funkcionális analfabéták is használjanak OOo-t. Úgyis csak csalódnának benne, és frusztrációjukat ránk zúdítanák. Tudom, sok embernek az a kényszere, hogy hirdesse az igét, terjessze a szabad szoftvert.
Furcsa amit írsz, hogy "kényszere" lenne az embereknek a "szabad" szoftver terjesztése. Azt gondolnám, hogy a kényszer és a szabadság két egymással ellentétes dolog. Te mitől látod kényszeresnek a szabadokat? Nem lehet, hogy ez afféle lelkesültség? És megint csak furcsa, hogy rászorultságról írsz egy szabad szoftver kapcsán. Én azt hiszem, hogy a funkcionális analfabétáknak nagyon is való az OpenOffice.org: ugyanis a Draw és Impress komponensek kifejezetten olvasásmentes felhasználás felé tendálnak. Szerintem a Draw-ban egyáltalán nem találna frusztrációt egy funkcionális analfabéta, sőt, nagyon élvezné, hogy kiteljesedhet abban, amiben jó.
timar írta: Egyébként most megpróbáltam megcserélni a menüt és a szöveget, de nem igazán sikerült. Szétesett az oldal, ha a két <div> sorrendjét megcseréltem. Ha értesz jól a HTML-hez és a CSS-hez, akkor segíthetnél az ilyen kérdésekben. Max. kitörölni lehetne, de akkor előbb legyen kész a magyar Why oldal, ami ezt a kis szöveget felválthatja.
Kérlek küldd el nekem az oldalt (ha máshogy nem: gerymate KUKAC gmail PONTY com), értek valamennyire a HTML-hez és a CSS-hez, örömmel megcsinálom.
gerymate írta:Szerintem lehet az a blog valami blogfarmon is, ami a szerzői jogot meghagyja a felhasználóinak (majdnem mindegyik). A freeblog például nevében igazán passzol a témához, és hazai, szóval a l10n is teljesül! Az RSS és Atom és stb. így készen adott.
timar írta: Nekem jó, ha te megcsinálod, és kitartóan csinálod. Nekem a HUP kényelmesebb, de amit én írok, annak a szerzői joga az enyém, akárhol jelenik meg, és én megengedem, hogy az OOo hírblogon is megjelenjen.
Ebben sajnos tévedsz: nézd meg a HUP oldal alján lévő szerzői jogi információt. Amit beküldesz a HUP-ra, annak a szerzői jogáról lemondtál. Ennélfogva én nem is tudom onnan átvenni a híreket. Viszont elkészítettem egy blogot: http://ooohirek.freeblog.hu/, és küldtem neked meghívót. Gondolom pár hír elég lenne, hogy ez lehessen a "hivatalos" OOo híroldal. Fordítok/szemezgetek majd az angol OOo hírlevélből, bár a magyar vonatkozású hírek lennének érdekesek - még ha esetleg ritkák is.

Meg valami képanyagot teszek bele még.

Örömmel fogadok mindenféle híreket, javaslatokat mindenkitől (például kami :) )!
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

gerymate írta: Ebben sajnos tévedsz: nézd meg a HUP oldal alján lévő szerzői jogi információt. Amit beküldesz a HUP-ra, annak a szerzői jogáról lemondtál.
Szerintem tévedsz, de nem akarok erről hosszasan értekezni. De nem is arról beszélek, hogy a HUP-ról kell átvenni dolgokat, hanem valamit megírok, és az megjelenhet itt is és ott is.

Régen használtam a Collabnet Announce funkcióját, de abban nincs RSS. A csehek például, csináltak valószínűleg kézzel RSS-t a lapjukhoz (de nem frissítik mostanában).

Ami a honlapot illeti, a forrása itt van:
http://hu.openoffice.org/source/browse/hu/
Tanulmányozd nyugodtan.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: Kami »

gerymate írta:
timar írta:Amióta a főlapon kint van, hogy INGYENES, azóta nem kérdezik meg. Korábban heti 1-2 levél jött, hogy úgy hallotta hogy ingyenes, és tényleg az-e.
Engem nem zavar, ha megkérdezik, úgyhogy felőlem átirányíthatod az emaileket hozzám ;-). Komolyan.
Szerintem a legfontosabb információk igenis legyenek kint a főoldalon. Mert egyrészt minek írjon valaki emiatt, mi van ha te nem vagy e-mail közelben, meg miért lenne baj, hogy ki van írva?
gerymate írta: Azt gondolom, hogy a heti 1-2 levél az egyik fele a dolognak, a másik fele viszont az a felhasználó, aki elmegy az hu.openoffice.org honlapra, és amikor nem látja azonnal, hogy ő maga mit tehetne, hova kattinthatna, akkor már be is csukta a böngészőjét. Én magántanár vagyok, és elég sok ilyet láttam. Az embereknek kattintási kényszere van.
Az új honlapon szerintem jól látható, hogy hova kell kattintani... De ha nem akkor jöhetnek az ötletek, hogyan lehetne javítani a helyzeten.
gerymate írta:Szóval szerintem legalább alulra kerülhetne, a színes-vonzó menüelemek/lehetőségek alá!
Ez lehet hogy mérlelegendő javítási ötlet.
gerymate írta:
gerymate írta:Ez az első. A második, hogy nagyon jó lenne, ha a http://why.openoffice.org fordítására mutatna ez a bizonyos "Többet szeretnék tudni..." menüpont - szintén az angol oldal mintájára. A fordítás elkészítésében örömmel segédkezem: egyelőre elkezdem keresni, hogy van-e valami "dedikált" módja a fordítás elkészítésének, ha valaki tud ilyenről, vagy már belekezdett, örülnék, ha jelezné!
timar írta:Nem tudok róla, hogy valaki csinálná.
Felvettem a kapcsolatot Florian Effenbergerrel :) .
Köszönjük, hajrá. Dedikált módja szerintem nincs, az oldalt kell közvetlenül lefordítani...
gerymate írta:
gerymate írta:Aztán még az is van, hogy nekem is jobban tetszene a híreknek egy blog, mint mai, modern kommunikációs forma az OO.o-val kapcsolatos újdonságokról; egyáltalán nem gondolom, hogy heti egy bejegyzésre lenne szükség, hiszen azért van az RSS és társai, hogy havonta meg negyedévente való egy bejegyzéssel is lehessen hírblogot készíteni - amire aztán mindenféle más sajtóorgánumok fel tudnak iratkozni, és visszhangozhatják a híreket szerte a nagyvilágban akkor, amikor van hír. Ilyen szempontból szerintem a HUP egyáltalán nem alkalmas médium, mert ott minden tartalom az üzemeltető szerzői joga alá esik, tehát például egy technikai hírportál vagy egy Index.hu nem vehet át onnan híreket, tehát a hup.hu nagyon zárt világ, távolról sem egy MTI :!:
timar írta:Ez jó, erre nem gondoltam. Az RSS-t persze nem támogatja az OOo honlap CMS-e, ez a rendkívül fejlett Collabnet termék. Kézzel kell majd belehegeszteni. És a híreket is meg kell írnia vagy le kell fordítania valakinek, aki nem én lennék. Jó lenne tényleg egy magyar OOo-s hírforrás. A frissességre nagyon ügyelni kell, mert a sajtó angolul is olvas. Pl. a mozillás híreket fordítjuk (illetve Kéménczy Kálmán fordítja), de mire elkészül vele (1-2 nap), a sajtóban már lejön rövidítve, az angol eredetit zanzásítva. A megoldás az lenne, hogy a híreket előre odaadják a fordítóknak, még a megjelenés előtt, de ez egyelőre a Mozillánál is csak ígéret, az OOo-nál meg nem tudom, hogy egyáltalán felmerült-e.
Szerintem lehet az a blog valami blogfarmon is, ami a szerzői jogot meghagyja a felhasználóinak (majdnem mindegyik). A freeblog például nevében igazán passzol a témához, és hazai, szóval a l10n is teljesül! Az RSS és Atom és stb. így készen adott.

Nem az ujjamból szoptam ezt az ötletet, egyébként, hanem az OO.o marketing projektjéből, ahol egyrészt szidták a Collabnet szűk lehetőségeit, másrészt ők maguk is külső blogszolgáltatót használnak, lásd: a http://marketing.openoffice.org/blog/ a Blogspot-ra vezet.
Megfontolandó ez is. Bár lehetne a hup.hu openoffice csoportja is talán. Bár a lehetőséget szinte határtalanok, de ha már egyedi blog akkor szerintem nem tart semeddig fellőni egyet...
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Javasolnám, hogy egy blog oldal legyen elhelyezve, ahol a fejlesztő csapat elmondja a híreket. http://hu.openoffice.org/ oldalon belül ez lehetséges lenne az jobb lenne mintha egy külső oldalon érhetők el. A blogok általában RSS könyvjelző használatával müködnek.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: gerymate »

Elkezdtem fordítani a why.openoffice.org honlapot. Bár még nagyon karcsú, de a "release early, release often" szellemében a 0.1-es változat elérhető itt: http://sportember.eu/pub/ .

A lektorálást szívesen fogadom (különösen, ha megbeszéljük), egyébként meg felőlem máris mehet a fő site-ra...
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

Megnéztem, és jó lesz, feltettem ide: http://hu.openoffice.org/why/
Várom a folytatást! Köszi!
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

Why release

Hozzászólás Szerző: gerymate »

No, elkészült az első használható változat. Szerintem lehet feltölteni, timar mesternél a labda :-) ...

Kábé így néz ki: http://sportember.eu/pub/whyooo/

Itt van a forrás: http://sportember.eu/pub/whyooohu.0.4.12.tar.gz
http://sportember.eu/pub/

(Nekem nincs közvetlen elérésem Internet Explorer típusú böngészőkhöz (amiken természetesen szétesett layoutokkal jelent meg), ezért a Browsershots segítségével tudtam csak fejleszteni. Ez a Feltöltés-Browsershots-Várakozás-Dühöngés-Javítás-Feltöltés... ciklus igen sokszoros végrehajtását jelentette. Ha továbbra is lennének apróbb gondok az IE6-os illetve IE7-es megjelenítéssel, amik szerintem nincsenek, nos, a forrást mellékeltem, ugye... ;-))
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

Miért? KÉPERNYŐKÉPEK

Hozzászólás Szerző: gerymate »

Ja, majd elfelejtettem!

A képernyőképek jelen esetben az angol OO.o-ból vannak. Nekünk meg, ugye, magyar OO.o-nk van. Kellenének magyar képernyőképek!

Beszélgettünk arról a marketing projekt levelezőlistáján, hogy jó lenne, ha nem csak Windows XP képernyőképek lennének, mert ez egyre csökkenő célcsoportot takar, és a "fejlettebb" rendszerek felhasználóinak egyáltalán nem lehet vonzó. Az OO.o 3 egyik nagy újítása a natív OS-X támogatás... És, bár nem túl sikeres, de a Windows Vista is a piacon van egy ideje. Felmerült (én mondtam :-)), hogy lehetnének több platformról, vegyesen a képernyőképek:

OS-X, Vista, XP, GNOME, KDE - ez éppen öt vizuálisan különböző platform, és éppen öt különböző fő OO.o komponens van... Hogy megmutassuk, milyen sokoldalú az OO.o.

Kinek van kedve klassz képernyőképeket készíteni ékes magyar nyelvű OpenOffice.org-okról, funkciógazdag nyitott dokumentumokkal?
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

Köszönöm a whyooohu.0.4.12.tar.gz-t. Nagyon jó, csak egy dolog nem annyira. Az oldal alján szerintem nem kellene belinkelni a for-profit oldaladat (főleg nem a Sun és a Collabnet védjegyszövegének rovására).

A másik dolog, amit meg kellene gondolni, hogy ezt a "why" aloldalrendszer hogyan illesszük be a a site-ba? Kézenfekvő lenne, hogy a főoldalról a "Többet szeretnék tudni az OpenOffice.org-ról" link ide vezessen. Dobjuk a most az alatt levő tartalmakat? Sok minden van ott most, pl. rendszerkövetelmények, történet, termékismertető, amiket esetleg meg kellene menteni.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: gerymate »

timar írta:Köszönöm a whyooohu.0.4.12.tar.gz-t. Nagyon jó, csak egy dolog nem annyira. Az oldal alján szerintem nem kellene belinkelni a for-profit oldaladat (főleg nem a Sun és a Collabnet védjegyszövegének rovására).
Nézd, a SUN azzal szponzorálja az OO.o-t, hogy munkát fektet bele, a CollabNet azzal szponzorálja, hogy tárhelyet nyújt, az FSF.hu azzal, hogy "koordinálja a honosítást", és én azzal, hogy magyarra fordítom a marketing-oldalát: ennélfogva úgy látom, hogy amennyire a SUN-t, a CollabNet-et és az FSF.hu-t, annyira az én oldalamat is "be kellene linkelni" - tekintettel arra, hogy én végeztem el a munkát. Legjobb tudomásom szerint a nyílt licencek (GPL, BSD, MIT, a különféle CC-k, stb.) egyik legfontosabb tulajdonsága a szerző megjelölésének kötelezettsége; és én ezzel a lehetőséggel ilyen módon szeretnék élni, hogy egy link mutat "rám", mint szerzőre. A védjegyszövegek továbbra is ott vannak, csak teljesen általános és elterjedt módon tömörítettem rajtuk.
timar írta:A másik dolog, amit meg kellene gondolni, hogy ezt a "why" aloldalrendszer hogyan illesszük be a a site-ba? Kézenfekvő lenne, hogy a főoldalról a "Többet szeretnék tudni az OpenOffice.org-ról" link ide vezessen. Dobjuk a most az alatt levő tartalmakat? Sok minden van ott most, pl. rendszerkövetelmények, történet, termékismertető, amiket esetleg meg kellene menteni.
Valóban kézenfekvő, hogy a "Többet szeretnék tudni az OpenOffice.org-ról" link a "Miért?" oldalakra vezessen - mellesleg az angol nyelvű http://www.openoffice.org honlapon ez így is van megoldva. Jelen pillanatban a "Többet szeretnék tudni..." linkre kattintva nálam az OO.o 2.0 üdvözlése jelenik meg ("2-es verzió - az OpenOffice.org második eljövetele"), rendszerkövetelmények egyáltalán nem szerepelnek (és azok egyébként logikailag a "letöltés"-hez tartoznak), a történet és a termékismertető pedig elavult, lévén, hogy a 2.0-hoz tartozik, és a "Miért?" oldalakon a 3.0-hoz tartozó dolgok vannak - történet és termékismertető. (Kissé más hangsúlyozással, mint korábban: a történet kevésbé fontos, a termék fontosabb.) Ezért a régi szövegeket nyugodtan lehet "dobni".

Azt gondolom, hogy a nemzetközi, angol nyelvű OpenOffice.org (a honlap) gyakorlata sikeres: 25 millió letöltésen vannak túl a 3.0-ból. Azt is gondolom, hogy a sikeres gyakorlatot érdemes követni - ha sikert szeretnénk.

Ha esetleg nem szeretnénk sikert, mert például a Microsoft ügynökei vagyunk, akkor természetesen az a jó, ha másként csináljuk, sőt, akár le is kapcsolhatjuk az egész OO.o oldalt - vesszen a szabad szoftver... :twisted:

Én szeretném hogy sikeres legyen az OpenOffice.org, ezért készítettem el a nemzetközi marketingprojekt munkájának magyar fordítását.
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

gerymate írta: Azt gondolom, hogy a nemzetközi, angol nyelvű OpenOffice.org (a honlap) gyakorlata sikeres: 25 millió letöltésen vannak túl a 3.0-ból. Azt is gondolom, hogy a sikeres gyakorlatot érdemes követni - ha sikert szeretnénk.

Ha esetleg nem szeretnénk sikert, mert például a Microsoft ügynökei vagyunk, akkor természetesen az a jó, ha másként csináljuk, sőt, akár le is kapcsolhatjuk az egész OO.o oldalt - vesszen a szabad szoftver... :twisted:
Már megint ezzel az ügynöközéssel jössz, mint a HUP-on. Ez nem a jó együttműködés irányába visz.

A siker fokmérője számomra nem a letöltések száma. Ez egy rossz mérőszám. Semmi szükség arra, hogy letöltse több százezer ember, majd "ez de szar!" felkiáltással azon nyomban el is távolítsa. Tehát a marketingben is a visszafogottságot javasolnám. Még szerencse, hogy a rutinosabb reklámfogyasztók alapból gyököt vonnak az olyan szövegekből, hogy "minden igényt kielégít", "nehézség nélkül megnyitja" stb. :). Tudjuk, hogy nem így van. Akkor mondanám sikeresnek az OOo-t, ha a felhasználók (vagy legalább jól körülhatárolható, elég nagy felhasználócsoportok) akkor is az OOo-t választanák, ha választhatnának helyette mást is. Feladatunknak tekinthetjük, hogy megtaláljuk ezeket a felhasználócsoportokat.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: gerymate »

timar írta: A siker fokmérője számomra nem a letöltések száma. Ez egy rossz mérőszám. Semmi szükség arra, hogy letöltse több százezer ember, majd "ez de szar!" felkiáltással azon nyomban el is távolítsa. Tehát a marketingben is a visszafogottságot javasolnám. Még szerencse, hogy a rutinosabb reklámfogyasztók alapból gyököt vonnak az olyan szövegekből, hogy "minden igényt kielégít", "nehézség nélkül megnyitja" stb. :). Tudjuk, hogy nem így van. Akkor mondanám sikeresnek az OOo-t, ha a felhasználók (vagy legalább jól körülhatárolható, elég nagy felhasználócsoportok) akkor is az OOo-t választanák, ha választhatnának helyette mást is. Feladatunknak tekinthetjük, hogy megtaláljuk ezeket a felhasználócsoportokat.
Ó, én kissé paranoiás vagyok, ezért aztán nem vagyok jó csapatjátékos 8-). És a nagy visszafogottságodban meg a "hitetlenségedben" (eléggé úgy fest a megnyilvánulásaid alapján, hogy azt gondolod, az OOo vacak) hajlamos vagyok némi szabotálást feltételezni - aztán ne legyen igazam, az a legjobb. ;)

Most látom csak, hogy elkavartam az indexoldalon a branding képeket alul, ezt most kijavítottam: http://sportember.eu/pub/whyooohu.0.4.13.tar.gz

Ezen felül feltöltöttem az egészet ide: http://sportember.eu/openoffice.org/ azzal a céllal, hogy egy azonnal linkelhető online változat rendelkezésre álljon.

Részemről nincs akadálya, hogy erre az URL-re mutasson a http://hu.openoffice.org/ oldalon a "Többet szeretnék tudni..." kezdetű link, vagyis én szívesen hosztolom a "Miért?" oldalakat addig, amíg 1. nincs kész a teljes (mert szeretnék még fordítani hozzá + képernyőképek + animált kép) 2. nincs fenn a "központi" hu.openoffice.org valamely könyvtárában. Azt is mondhatnám, hogy ha az a cél, hogy minél előbb a közönség elé kerüljön a marketing-oldal, akkor azt javaslom, egyszerűen cseréld le a "Többet szeretnék tudni..." kezdetű linket. (Persze ha te is paranoiás vagy... ;-)) Akkor sem keseredek el, ha lehetőséget adsz nekem, hogy magam tölthessem fel a hu.openoffice.org szerkezetébe a friss munkákat, sőt, ezt találnám a legjobb megoldásnak.

Azt is gondolom, hogy a hu.openoffice.org oldalon a bevezető szöveg a kiskapitális INGYENES felirattal ezzel okafogyottá vált. Ajánlom a http://www.openoffice.org honlapot mintának.

Egyébként én is csuklottam apróbbakat fordítás közben, sőt, volt, amit ki is hagytam az eredetiből (például az MS-összevetéseket - én még abban a korban szocializálódtam, amikor a negatívan összehasonlító reklám nem volt megengedett). Mindazonáltal nem tudom, mi és mennyi változott a 3.0 kapcsán, és azt is el tudom képzelni, hogy most már valóban "nehézség nélkül megnyitja". Legjobb tudomásom szerint a nehézség forrását korábban az jelentette, hogy nem voltak nyilvánosak az MS formátumai - de ez már nincs így, hiszen tavaly nyilvánosságra hozták őket, tehát a 3.0-ban már lehetett rendesen implementálni.

Másrészt meg: kb. két évvel ezelőtt telepítettem egy irodába OpenOffice.org-okat egy olyan cégnél, aminek nem okozott volna nehézséget másik irodai csomagot választani. Kipróbálták, használták, és elégedetten maradtak mellette... Impress-szel demonstrálták az ügyfeleiknek, hogy miért is kell a szállodákat olyanra építeni, amilyenre. Szép nagy szállodákat. És ez a 2-es szériával volt. De messzire mentünk a honlap témakörétől.
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: timar »

gerymate írta: Ó, én kissé paranoiás vagyok, ezért aztán nem vagyok jó csapatjátékos 8-). És a nagy visszafogottságodban meg a "hitetlenségedben" (eléggé úgy fest a megnyilvánulásaid alapján, hogy azt gondolod, az OOo vacak) hajlamos vagyok némi szabotálást feltételezni - aztán ne legyen igazam, az a legjobb. ;)
Viselkedésedre van jobb szó is: buta. Szerinted egy huszonkét éve fejlesztett, több millió soros programot be lehet sorolni vacak/kurvajó kategóriák egyikébe? Tudod, hogy szabotálhattam volna el az OOo-t? Ha 2003-ban nem veszem át az akkor karbantartó nélkül haldokló magyar honosítási projektet.
gerymate írta: Legjobb tudomásom szerint a nehézség forrását korábban az jelentette, hogy nem voltak nyilvánosak az MS formátumai - de ez már nincs így, hiszen tavaly nyilvánosságra hozták őket, tehát a 3.0-ban már lehetett rendesen implementálni.
Ez is a szokásos FUD, ami mindenhonnan folyik. Az MS Office bináris fájlformátumai nem voltak titkosak. Mindenkinek meglehetett, akinek kellett. 1997 körül az MSDN CD-ken is rajta volt (azóta nem változott). Nagyon valószínű, hogy a 2 évvel ezelőtti ünnepélyes kiadás semmilyen újdonságot nem jelentett az MS Office filtereket fejlesztő programozók számára, ez csak egy marketingesemény volt. Nem emiatt nem lehetett implementálni, hanem azért nem, mert a formátumok az MS Office belső struktúráit képezték le, és más irodai programokban ezek a struktúrák nem voltak jelen, vagy máshogy voltak megvalósítva. Ez a probléma ma is fennáll.
gerymate írta: Impress-szel demonstrálták az ügyfeleiknek, hogy miért is kell a szállodákat olyanra építeni, amilyenre. Szép nagy szállodákat. És ez a 2-es szériával volt.
A csajom meg Impress-szel mentette a prezentációját PPT-be, hogy az előadás helyén is le tudja vetíteni, és ettől irreverzibilisen megváltoztak a címsorok színei. Ez is a 2-es szériával volt. Most akkor mi van? 1:1? Vagy a példát arra hoztad, hogy annak kell örülni, hogy a tizensok éve fejlesztett Impress-szel le lehetett vetíteni egy prezentációt?
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Úgy gondolom ebben a témában elég sok minden elhangzott, további hozzászólások nem szükségesek.
Az iránya kezdett nagyon eltérni a fórum alaptémája az OOo felhasználók segítésétől.
A témát lezárom.

Szerkesztés:
Újra megnyitottam, de le fogom zárni ha a témától nagyon eltérő hozzá szólások lesznek.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

11 nap

Hozzászólás Szerző: gerymate »

Tizenegy napja készítettem el a http://sportember.eu/pub/whyooo/ oldalon megtekinthető OpenOffice.org marketing-honlapot. A hu.openoffice.org oldalról továbbra is a 2.0 verziójú OOo leírása érhető el, mint "marketinganyag".

Az az egyetlen probléma a fordításommal, hogy az alján ott van a személyes honlapomra mutató link?
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
gerymate
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. november 25., kedd 23:58

1 nap

Hozzászólás Szerző: gerymate »

Ha az, akkor ebben a jelenlegi hu.OOo lábléce van, nem szerepel rajta a nevem, és a védjegyszövegek is eredetiek.
Ubuntu 8.x • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: hu.openoffice.org tartalom

Hozzászólás Szerző: Kami »

Sziasztok!

Hosszasan gondolkoztam, hogy hozzászóljak-e a témához vagy sem. Aztán végül arra jutottam, hogy mégis csak kellene egy pár szót szólnom.
Először is Gergő, köszönjük a munkádat, amit a why.openoffice.org oldal honosításával kapcsolatban tettél. De meg kell értened, hogy vannak bizonyos szabályok, amiket be kell tartani. Andás sem, én sem írok minden lefordított string, build mellé egy sort, amelyben le van írva, hogy ezt ki fordította, ki készítette. A készítők, hozzájárulók nevének közzétételére van egy teljesen megfelelő forma, ez az oldal:
http://hu.openoffice.org/localisation.html

Ha a fordításod tényleg kikerül élesben a magyar webhelyre, akkor természetesen itt meg fogunk a készítőtől emlékezni. Tudom, hogy ez szerény honorálás és sohasem lesz az [o] vagy i főoldalon, de ha többieknek is elég volt, akkor neked is el kell ezt fogadnod.
Másrészt jó lenne, ha a közösség tagjait kevésbé izgatnád fel mindenféle olyan hozzászólással, amely már máskor sem tetszett nekik. Az is jó lenne ha egyáltalán nem próbálnál személyeskedő hangot megütni.

Ahány ember, annyi vérmérséklet. Akik itt vagyunk, mindenek fontos a szabadszoftver és azon belül az OpenOffice.org is. Személy szerint András a legnagyobb hozzájáruló ebben a témakörben, nagy luxus lenne őt megbántani, elkedvetleníteni, hiszen azt csak az OpenOffice.org magyarországi közössége szenvedné meg. Kevesen vagyunk, kár lenne parttalan vitákkal feszültségeket generálni, és a saját – jobb sorsra érdemes – időnket lopni, amit fordítással is tölthetnénk. Lehet, hogy nem mindenben értesz Andrással – én sem – de arra figyelj, hogy OpenOffice.org kérdésben (pláne honosítás) ő az egyik legjobb szakértő közülünk. Kétségtelen, hogy én is jobban örülnék egy Magyarországon jobban köztudatban élő OpenOffice.org Felhasználói Közösségnek, mert személy szerint úgy gondolom, hogy az OpenOffice.org lehetőség számunkra, és azok számára is, akik egy megfelelő eszközt keresnek az irodai munkához. Biztos vagyok benne, hogy az OpenOffice.org nagyon sok helyen megfelel az elvárásoknak. Mint ahogy megfelel a világ számos más pontján is.

Felvetéseddel és munkáddal kapcsolatban én ez felvetésem az lenne, hogy a why oldalt be lehetne illeszteni a meglévő főoldalra. Akár lehetne a listában az első link is: „Miért válassza az OpenOffice.org-ot?” menüpontba. Majd ezt követné a mostani „Többet szeretnék megtudni...” rész, az aláírások némi megváltoztatásával. Szerintem itt is hasznos információk vannak. Vagy a két elem fordított sorrendben is lehet, rátok bízom. Széljegyzetként: az OpenOffice.org 3-as verziójának újdonságainak magyar összefoglalóján már dolgozom.

A „valaki” által készített fordításról. A minőségi ellenvetések akadályozták meg, hogy átvegyük azokat a fordításokat. Egészen egyszerűen a sok helyesírási hiba, a hibás terminológia használat és a fordítási konvenciónk felrúgás tette lehetetlenné, hogy fordítást beépítsük. Nekem oly annyira nem tetszett, hogy Rafaellával is beszéltem az idei OpenOffice.org Konferencián ez ügyben. Vélhetőleg a helyzet a 3.1-es verzióval jobbá válik.
Szóval Gergő, reméljük a jövőben is aktív résztvevője maradsz a hazai OpenOffice.org életnek, és értékes hozzájárulásoddal teszed jobbá a hazai és nemzetközi OpenOffice.org közösséget. Csak arra kérlek, ezt a jövőben kevesebb konfliktus okozásával tedd... Ha tudok segíteni neked, szívesen segítek, amennyire szűkös időm engedni.

KAMI
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 1 nap

Hozzászólás Szerző: timar »

gerymate írta:Ha az, akkor ebben a jelenlegi hu.OOo lábléce van, nem szerepel rajta a nevem, és a védjegyszövegek is eredetiek.
Így OK (lásd még az e-mailem). Kitettem, a css-en kicsit kellett változtatni, még két stílust el kellett nyomni. Köszi a munkádat!
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Válasz küldése